Споделена история от Други

Има ли живот след смъртта според вас?
Здравейте, от известно време се чудя дали след като умрем, ресетваме играта т. с раждаме се като друг човеч, но не помним нищо от предходния си живот или ако помним, то е нещо подсъзнателно, което се появява под формата на дежа вю. Питам, защото животът ми е толкова скапан към този момент, че се замислям дали да не ресетна играта и да започна отначало вместо да си губя времето в сегашния живот. Знам, че темата ми е налудничава, но все пак...

Коментари

1.   Няма такова нещо като ресетване. Щом живота ти е такъв, значи имаш нещо, което трябва да научиш от него. Ти и да го ресетнеш, в следващия си живот, пак ще си в тази ситуация, докато не си научиш уроците. Да не говорим, че "ресетването" има сериозни последици. По-скоро се замисли какво се опитва да ти каже живота и къде бъркаш. Може би целта е да научиш точно как да си вземеш живота в ръце, а не да се предаваш. Или може би да станеш смирен и да приемеш, че трябва да го извървиш този път. Може да плащаш грешки от минали животи.

2.   Нулиране ("resetting" на английски) няма как да има. Съществуват физични закони. Съществува и жанр "Фантастика" във филмото изкуство, който засяга темата, но това си е само сценарий.

А който много иска да узнае по темата, има я и ето тази възможност:
https://i.imgur.com/duWBAyr.jpeg

- Кифлоприземител

3.   Дори да имаше живот след смъртта... и ала бала като прераждане... ако нищо не помниш от предишните си животи, каква аджеба е разликата между "има" и "няма"??

4.   Според мен трябва да се изчистиш/абстрахираш от всякаква форма на негативизъм, особено от каквито и да било вмешателства на разни критични, поучаващи, мърморещи, арогантни и все такива злобни хора.
След всяка буря изгрява слънце.
И за теб ще дойде хубавото и спокойствието, затова не се предавай.

5.   Има ресет да, ама това е след като си бил сварен достатъчно пъти в казаните на дявола и е решил че си изкюпил греховете си. Така че сега ако смяташ че ти е скапан живота, представи си по цял ден да висиш в огнен казан с дяволи да те бият по главата за да не може да излезеш

6.   Недей да се ресетваш. Към този момент животът ти е скапан, към следващия няма да бъде. Бори се, не се предавай! Съдбата ти е в твоите ръце - нещата, които правиш (не правиш), решенията, които взимаш или отлагаш. Ти изграждаш живота си ден след ден. Направи стъпки към онова, което искаш. Не е гаранция, че ще се получи. Може и да не се получи. Но помни следното - целта не е целта, целта е пътят, който вървиш към целта.

Прераждането на душите е хипотеза - няма доказателства "за", нито "против". Чисто интуитивно ми се иска да има такова нещо, така го усещам, но няма доказателства засега. Просто за някои хора имам чувството, че сме "сродни души", все едно винаги съм ги познавала.

7.   Защо да "ресетваш" като можеш да си хакнеш мозъка и промениш отвътре кодовете?! Даже можеш да станеш един от многото вече "вируси" в системата... ;)
Проучвай в тази посока!

8.   Според мен да, но научни доказателства няма!

9.   Автора:

Не мислите ли, че ще е много жалко, ако няма нищо отвъд смъртта. Умираме и край - тогава какъв е смисълът на цялото ни съществуване?

10.   Какво ти пука дали има живот след смъртта? Както виждаш никой от хората не знае дали има.Мъртвите не се връщат за да кажат.Може би човек е така създаден, че да не знае и да не трябва да знае.Примерно ако няма какво става- ами нищо все едно заспиваш и повече не се будиш.Просто те няма, а като те няма няма и осъзнавания и мисли.Просто изчезваш и това е .А ако има прераждане, какво пак си друг човек.Аз например ако съм имала предишни животи какво ми помага това в този, след като не помня нищо.И да съм имала съм била други хора, сега нямам спомен от тези животи.Примерно ако се преродиш ще си друг човек, с това което си сега се приключва.Другото е ако има душа и ако е безсмъртна вече може като умреш да има някакъв духовен свят и вече от гледна точка на тази душа да виждаш нещата по много различен начин, отколкото като човек.Оттам вече може да си правиш някакви взаимовръзки с различните животи и какво ли не.Нямам представа това са само мои предположения.От една страна ми се струва безсмислено да се раждаш, растеш, уж да учиш уроци и да преодоляваш препятствия и накрая бам умираш и нищо.А от друга си казвам, да бе и какво тялото ти умира и край няма нищо.Аз лично съм раздвоена по тая тема.Даже подозирам, че повечето хора ги е страх от физическата смърт затова се борят с този живот, а ако смъртта не беше свързана с болки може би доста повече хора биха се махнали от тоя живот и свят.Тук не е особено приятно място откъдето и да го погледнем, даже това че има смърт е някакво успокоение, че някога ще се измъкнем оттук.

11.   Дали има или не, зависи за всекиго е различно. Някои смямат, че всички имат душа. Аз пък ти казвам, че душата тук всеки сам , съобразно своите действия и постъпки си я създава.
Ако я развие достатъчно, след като умре, може да продължи пътя си другаде.
Ако не то тогава, 2 секудния оргазъм, който баща му е полул като се е изпразнил вътре в майка му е бил само нещастие за него.Удовоствието за едни е цял живот страдание за други.

12.   Когато пишеш история трябва да употребяваш много ясни изрази. Какво искаш да кажеш с думата РЕСЕТВАМЕ? Това означава ли, че в този живот трябва да направиш нещо, или искаш да кажеш да се самоубиеш.
Казваш: "животът ми е толкова скапан към този момент, че се замислям дали да не РЕСЕТНА играта и да започна отначало вместо да си губя времето в сегашния живот". Повтарям последните ти думи: "вместо да си губя времето в сегашния живот". От тези твои думи се разбира, че искаш да прекъснеш сегашния ти живот. За самоубийство ли мислиш, ОБЯСНИ ЯСНО.

13.   Здравейте . Аз съм на 28 години и също обмислям да си прекратя живота. Не намирам смисъл в него.Беден съм, нещастен съм.,нямам си половинка и т.н.

14.   Номер 14, помисли в какво си добър и с действия и последователност в тази наука направи така, че да си доволен от постиженията си. Това ще ти помогне и да си по-близо до това да си щастлив. Пожелавам ти го! Но зависи изцяло от теб.

- Кифлоприземител

15.   Аз си помня предишните животи. Като не съм бил само на Земята. Тук е най- ужасно с най- лошите индивиди.

16.   Номер13, събери малко пари и се премести в някой друг град, а ако и там не ти е добре пробвай някъде в чужбина.

17.   Номер 13 (така се казваше вторият ми най-любим ми персонаж от "Д-р Хаус"), много си млад за умиране. Имаш още толкова много неща да изживееш. Казваш, че си беден. Повечето сме бедни, в България малцина са наистина богати. Казваш, че си нещастен. Миговете на истинско щастие са редки и за много други хора. Гледай филма "Преследване на щастието" (Pursuit of Happiness), ако не си го гледал досега - истинска история за бедността и щастието. Нямаш половинка. Търси, не се отказвай. Търси навсякъде, където се сетиш. Бъди отворен към нови преживявания. Живей! Ако трябва напук на живота, но живей!
Сега си на 28. Като станеш на 82 и се обърнеш назад към годините, ще видиш колко хубави моменти всъщност си имал. Ще се случат, сигурна съм. Успех!

18.   От номер 14. Поради писането от телефон той е променил една от думите ми и затова в първото изречение вместо "наука" трябва да е думата "насока".

19.   Разбира се че има прераждане. То няма как да е по друг начин. Самото съществуване е кармично . Толкова кармично, че приемаме материална форма.
Умираме , след това следва периода на Бардо ,който е 40 дни. Затова и в България подаваме за мъртвеца. Защото в този период душата му си акумулира кармата от предните животи. После се раждаме със същите очи , обаче. Гледай филма Ирис , там е обяснено доста..
Да се самоубиеш обаче е грях. После може да се преродиш сакат. Ако изобщо се преродиш в човек.

За дежавю- то си прав обаче.. Гледай сериала Луцифер , забавно филмче. Но там е обяснено какво представлява ада. Принципно това, за което си гузен се превръща в страх , който в ада преживяваш отново, и отново , и отново. Т.е със всеки живот преживяваш страха , който си трупал от греховете си. Ние живеем един и същ живот , който се повтаря. Понякога има прокапки и си спомняме миналия живот, т.е. дежавю. Същото е и със сънищата. Случва се да сънуваме нещо , което после се случва.

Накратко. Живота е страдание и трябва да се изстрада. Ако не го изстрадаш , то се трупа..По полека и всичко ще е наред. Нищо не е вечно..

20.   Аз не бих рискувала да "ресетна"... Не се знае какви са последиците след подобно действие. То и без това ще си умрем, поне да е естествено.

21.   Няма прераждане...Имаме един живот и свободна воля да го живеем както намерим за добре . Най-важното нещо е да имаме връзка с Бог . Вечност има , а Рая и Ада не са някакви митове! Истината е в Библията и Исус Христос . Той е пътя , истината и живота ! Молитвата и общението с Бог са единственото нещо , което може да даде мир на човек . Всички лъжеучения са от Сатана на този свят . Потърсете Истината. Всеки грях има прошка ако човек се покае от сърце , но не и самоубийството . Бог ни е дал живот и само Той може да го отнеме ! Всеки отговаря за съдбата си след смъртта . Бог да ви благослови !

22.   До номер 15:

Как осъзна че спомените ти са от други животи? Сподели нещо повече , сигурна съм че ще е полезно за много от хората тук.

23.   Авторе, питаш ако няма нищо отвъд смъртта какъв е смисълът от цялото нещо? Идеята за "смисъл" е човешка измислица. Нещата просто са. Планетите се въртят, ентропията си върви, частиците се движат. Животът не пита има ли смисъл или няма смисъл, той просто си е. Всичко може да е смисъл, а и нищо може да не е смисъл. Въпрос на гледна точка.

Иначе, прераждане най-вероятно има, ако съдим по изследванията на учени като Ian Stevenson и Jim Tucker. Въпреки това няма защо да се "ресетваш" рано. Така или иначе ще се ресетнеш. Имай колкото можеш преживявания, независимо дали ги квалифицираш като добри или лоши (разбира се по-добре се стреми към добрите). Липсата на преживяване пак е преживяване. В крайна сметка ние се раждаме, за да преживяваме, а времето си го измисляме за да си категоризираме преживяванията. Правим си ред в хаоса (ама наистина, а не като политически лозунг), такава е идеята на съзнанието.

Моят личен съвет като човек който дълги години е прекарал в екзистенциална криза (и още съм в такава донякъде) е да си позволяваш повече физически сетивни удоволствия. Кефи те море - ходи на море повече. Кефи те масажи - ходи на масажи или си вземи само-масажьор. Кефи те ароматерапия, танци, спа, и тн. Въпросът е да въвлечеш тялото в преживяването и да е приятно преживяване.

24.   Автора:

Нямам намерения да се самоубивам. Просто исках да ви привлека вниманието и да поразсъждаваме малко, защото наистина ми е много любопитно какво става след смъртта.

25.   До 21

Лъже учението на книгата с измами, край няма...

26.   Хора какво мислите за самоубийството ? Това ми се върти в главата от една - две години насам.Аз съм беден ,семейството ми е бедно ,живеем в малък апартамент 4 души и е адски тясно.Заплатата ми стига колкото да оцелея за месеца.Нямам половинка ,нямам любов.За какво ми е тогава този живот да се мъча само !? Обмислям да сложа край на всички тези мъки и да се обеся някъде.Защото ако имах любов ,ако имах апартамент, хубава работа и кола и пари нямаше да съм така.Вече съм на 30.Да не се бях раждал!!Мисля ,че след като се самоубия,ще сложа край на всички мъки.Какво мислите вие ? Живота е гаден и суров.Яд ме е , че съм се родил в такава бедна и корумпирана страна като България.

27.   Тоя живот е скапан.
Единствения смисъл е да си правиш кефа и да бягаш далеч от всякакви занимавки, кариери, забогатявания, обеднявания, връзки, семейства, разправии .
Аз не можах да го направя досега, вкарах се във всичките тия простотии, ама ще му сложа края най-накрая.
Няма никакви ресети и никакви животи, живота е това в момента, ако не се чувстваш добре промени го.
Никой няма да дойде да пърха с крилца до главата ти и насила да ти оправи живота.
Помня като млад колко съм бил глупав да мечтая да бленувам за жена.
Явно или съм бил много прост или хормона ми е притъпил всякаква логика и мисъл.
Добре поне че за кола не мечтах и не бленувах, даже ми бяха смешни.

28.   Има ли ЖИВОТ след СМЪРТТА според вас?
Тези две думи живот и смърт трябва да бъдат разбрани правилно и чак тогава да питаме дали има живот след смъртта.
ЖИВОТ, това е Душата в сърцето. Душата е ДУХ. Духът-Душата никога не умира, все едно да кажеш, че Господ умира. Това е една нелепа глупост. Тя-Душата прави тялото живо. Когато Душата напусне тялото, тялото е мъртво.
Тяло без Душа е една комбинация от химични елементи, каквито ги има в земята. От само себе си тялото е минерално, както всички минерали по земята. Когато тялото умре Душата на човека отива в Духовно поле според своята карма която е създал през последния си живот. А Духовните полета са много. Не може Душата на един криминалист и Душата на един земен светец да бъдат в едно и също Духовно поле. В тези духовни полета "работят" Ангели и Архангели върху Душите на умрелите. И тези Ангели или Архангели решават кога и къде да се преродят Душите на починалите. Не е необходимо Душата на някой да се прероди в същото населено място или държава, тя може да се прероди в друго населено място или дори в друга държава. Всичко зависи, според кармата на мъртвия. Ангелите решават къде ще изпратят Душата му да се прероди, разбира се в друго, ново тяло. Погледнато от такава гледна точка, това трябва да се разбере, че СМЪРТ НЯМА. Човек ще се преражда стотици, дори хиляди пъти докато постигне върховно-духовно просветление като Христос, Буда, Кришна и тогава вече Душата му се като слее с Божия Дух и той ще е вечно в РАЯ. Сливането на Душата с Божия Дух е вечния РАЙ или вечен живот. Запомнете СМЪРТ НЯМА.
Моля модераторите да публикуват този коментар.

29.   21 след като няма прераждане каква ще ни е съдбата след смъртта? Казваш вечност има, а Рая и Ада не са никакви митове. Според теб тези които са попаднали в Рая ще са ОК, а тези които са попаднали в Ада ще са във вечни мъки, така ли. Няма ли някакъв начин на тези от Ада да им се подобри живота. Убясни.

30.   Да, и не само аз вярвам! Тук броим всеки, който се е интересувал от темата и не е Тома Неверни по характер. За тях никога няма да се появи достатъчно убедително доказателство.

31.   Да, живот след смъртта има, но минават години, докато се преродиш отново, а тези които си отнемат сами живота, са обречени на вечно лутане. Не посягайте на живота си, колкото и да ви е тежко, колкото и безнадеждно да изглежда всичко. Не забравяйте да обичате себе си, не отричайте и не омаловажавайте себе си, съберете сили и мислете какво да предприемете, за да се подобри живота ви. Щом сте тук и все още имате интернет, потърсете по-добре платена работа.
Отчаяните 28- и 30-годишен какви умения имат, говорят ли чужди езици, какви компютърни програми владеят, какво образование имат? Ако досега не сте се обучавали, то все още сте млади и може да промените живота си. Може да ви се помогне, ако споделите повече информация. Не изпадайте в отчаяние!

32.   По скоро съм склонен да вярвам, че има прераждане. Има документирани случаи с хора които знаят неща от предишния си живот. Но това са единици на които им е "отворен тунела" така да се каже, за да си спомнят неща и събития от предишни животи.
Например с едно дете от Франция мисля беше, започнало да разказва неща на родителите си за които те въобще не са го питали. Къде е живяло, на коя улица, как са се казвали родителите му и т. н.
Та, по-вероятно е да има прераждане, но не всички се прераждат и не веднага. Някои може "с години" да не се преродят. След излизането на бебето от утробата на майката в първите няколко минути или часове, то няма душа. Душата влиза в него впоследствие и оттам започва нов цикъл.
Иска ми се, да вярвам че е така.

33.   Номер 21 много ми е интересно ти видял ли си ги тези неща като ада, рая, Исус или Бог че толкова вярваш в тях при положение че не се знае те дали са истина както и прераждането, то може да не е истинско но може и да е аз например вярвам, че прераждане има.

34.   Номер 32, прочети коментар номер 28 и се опитай да разсъждаваш по-задълбочено. Последните три изречения от коментара ти направо ме шашнаха. Как може да говориш, че след като детето се роди в първите няколко минути или часове то няма душа. Направо съм потресен от твоето невежество. Ти знаеш ли какво прави тялото живо. Точно Душата го прави живо. Според теб през целите 9 месеца, докато детето е в утробата то не е живо. Такова невежество не съм очаквал дори от най-глупавите хора. Пак те умолявам, прочети Н.28 и пиши какво си разбрал. Много ми е интересно от къде разбра, че детето се ражда без Душа и после тя влиза в тялото. Дай сведения. Ще чакам за твоя отговор.

35.   Този въпрос, винаги когато го чуя и се сещам за един ироничен отговор с цитат - „ Има, ама е гаден... ” Чували сте го, сигурна съм. Звучи първоначално смешно, но има истина до известна степен и истината за мен до някъде е, че вътрешно, когато нещо умира в теб, това е равно на някакъв вид смърт също. Не мислете много над такива въпроси докато сте прекалено млади. И не говорете на малки деца за такива неща. Всеки се е питал за това рано или късно и си го разбира по-собствен начин. При мен се е случвало някакви далечни познати след тяхната смърт да ги сънувам след години без да сме били чак толкова близки или нещо да сме знаели чак толкова един друг и без да съм мислила за тях. А за някои близки хора не се е случвало това. Не знам това защо се получава. Това го казвам заради един от коментиращите-писал е, че никой не се е върнал да каже. Има някаква мистерия обаче. И ако всеки вземе да се рества няма да има от къде да се учим.