Споделена история от Други

Отпадналост от сирене
Здрасти, хора. Аз съм онзи тъпунгер, дето писа наскоро, че като не яде сладко, не го боли дисковата херния. Между другото вчера през деня ядох лазаня и вечерта ме заболя пак. Т.е. потвърдиха мис е очакванията, че от бяло брашно се получава същото.

Но не това е темата. Забелязах и друго нещо, няма общо с ДХ - че когато за вечеря ям сирене, първо, че не мога да се наспа добре и колкото и да спа, сутринта ставам още по-уморен и второ през деня съм дроб и нямам сила за нищо. Направих си експеримент, спрях сиренето и веднага се усеща промяна - сутрин ставам бодър, имам енергия през деня, работи ми се и определено съм в по-добро настроение.

Имате ли представа от какво може да е? Иначе си ям пак умерено подсолени салати, но дали е от солта, не знам. Не съм пробвал с кисело мляко дали би имало подобен ефект. Възможно ли е да има глутен в сирената, защото симптомите ми са точно такива?

Коментари

1.   Какво точно сирене яде? В сиренето вече слагат какво ли не..

2.   Провери си щитовидната жлеза. Това, което ми описваш прилича на Хашимото

3.   1, ми нормално бяло сирене за десетина лева. Уж е от ферма, но Бог знае какво има в него.

2, споко.

5.   Какво значи за вечеря да ядеш сирене? Цялата ти вечеря е само сирене? Или просто има 3-4 кубченца сирене в салатата? Ако е второто може да е някакво ноцебо (като плацебо, ама с лош ефект). Ако обаче става от много сирене може да имаш някакъв казус с усвояването на калция. Аз например от много млечни продукти се депресирам и напрягам, а противоотровата е магнезий.

6.   5, естествено, че не ям само сирене, как го измисли? Правя си салата и си ръгам в нея стотина грама сирене.

7.   Ние тук не сме лекари, какво очакваш да ти кажем? В сиренето няма глутен, но има лактоза (във всички млечни продукти има). Като за начало си направи изследвания дали нямаш лактозна непоносимост.

8.   Човече, що се занимаваш да ядеш тия боклуци не ми е ясно? В сиренето слагат тебешир, ароматизант, оцветител и палмово масло, нищо чудно че така ти става лошо, това не е сирене, а говно. Аз съм ял истинско сирене като дете, и то не е като тия боклуци дето ги продават по супермаркетите днес. Истинското сирене не е чисто бяло като тебешир а е хем бяло, хем малко с жълтеникав оттенък. Твърдо, като го натиснеш с вилица и то се троши, не влиза гладко и меко в него като масло, вкусът е неповторим-наситен, личи си че е правено от мляко, а не от консерванти и боклуци. И като пуснеш една бучка на котлона, тя не се разтапя като сладолед и не осмърдява цялата стая а се вкоравява, спича се и се овъглява цялата, просто защото в нея няма толкова вода, колкото в днешното "сирене". Абе то да беше само сиренето ами то всичко останало е боклук-и храната и хората и политиците и всичко, въобще отвсякъде ебало си е майката.

9.   8, благодаря. Аз точно това си мислех - да си купувам мляко от село и да си правя аз сирене. Правил съм преди време и наистина е различно.

10.   Лактоза- лактаза, глутен! Спри всичко това за две седмици само и виж как се чувстваш.

11.   Абе хора, кога ще пораснете? Не разбрахте ли за толкова много време, че на никой не му пука за вас и вашето здраве, ама грам. Как може да питаш защо се чувстваш отпаднал след консумация на сирене? Всичките сякаш падате незнам откъде. Колко пъти да ви се набива в главите да ЧЕТЕТЕ ПОДРОБНО ЕТИКЕТИТЕ със съдържание на всяка храна преди да я купите, колко пъти да ви се набива в главите, че палмовото масло е ОТРОВА която запушва сърдечносъдовата система и която се продава като се печели от ниската и цена за сметка на здравето и живота на хората? Не рабрахте ли, че на никой не му пука и единствените, които трябва да ги интересува сте самите вие? Как може да не знаеш, че по-евтиното сирене се прави от палмово масло? Че маргаринът също, че в 90% от сладките изделия има палмово масло, в някои видове хляб. В Кауфланд отвън се пържи в палмово масло. Ако не проучвате под лупа всяка храна и лапате каквото ви падне като си мислите че ако е било отрова са щели да го спрат, то значи сте страшни наивници и просто не ви е грижа за вас самите. Не умора поради заниженото кръвоподаване на съдовете, а инсулт те чака, ако продължаваш да нагъваш храни съдържащи това и ще си заминеш на около 50. Ясно? Баси народа.

13.   11, благодаря за коментара, прав си, но не можеше ли да го кажеш с по-нормален тон и без обиди колко сме тъпи?

14.   С времето ензимът за преработка на лактоза изчезва. Ние сме единствените “бозайници”, които след кърмаческа възраст продължават да я преработват. Има и изключения - хора, при които не изчезва този ензим. Непосимостта средно започва някъде в началото на 20-те години и се изразява в чувство на отпадналост, болки в стомаха, диария, кожни проблеми, подуване и т.н. Ако ти е интересно прочети, има много изследвания за това. Млечни продукти с бактерия, като киселото мляко и синьото сирене, са ОК.

15.   11 до 13

Това не е конкретно към теб, а като цяло към народът, който не можа да вдене за толкова много години, че върху него се извършва геноцид чрез палмовото масло, което той нагъва тотално незаинтересовано и доброволно, все едно, че е крава, а не човек.При цялата информация която му е предоставена за това и реденето му на опашки за храна пълна с това, без дори да си прави труда да чете етикета, това прави българинът наистина говедо. Сори за израза, но това е самата реалност.

16.   До 11 - На етикета пише изключително малка част от отровите, които съдържа всеки един хранителен продукт и/или напитки. Ако щеш купувай от най-скъпото, "най-хубавото", ако щеш тичай и взимай от това на "Био" щанда, истинско няма ! Истинско има само и единствено ако пазаруваш на частно от някой приятел/познат или ако си го произвеждаш сам. Мисълта ми беше, ако ще си говорим за хубава храна, излиза ли от магазина- изобщо не ми я хвали ! Аз съм на това мнение.

17.   До 16
Прочитането на етиката за наличието на думичките "палмово масло" или прикритият начин за изписването му "растително масло" без да се пояснява какво е, значително удължава и често спасява живота на консуматорът при адекватната му реакция от това, независимо, какво друго съдържа хранителният продукт.

18.   Като си говорим как храните в магазините са вредни и на никого не му пука за хората, защо сега са " се загрижили" за здравето на хората и искат всички да се ваксинират? Ако толкова ги интересуваше политиците щяха да осъществят някакъв контрол на храните поне на най- вредните съставки.

19.   Номер 18 именно, явно целта е друга, а не благополучието на хората, но малко хора прозират това

20.   Не е толкова от качеството на млечните продукти.
Не искам да ме разбираш погрешно, аз самата консумирам умерено кисело мляко, сирене и кашкавал и избирам качествени източници. Но, истината, е че в същината си млечните продукти представят кърма - максимално количество хормон на растежа. Те никак не са подходящи за възрастни хора, които вече нито растат, нито могат да усвояват този хормон, нито млечния белтък.
https://www.zemianazaem.com/archives/65
Тук можеш да прочетеш повече, а ако източникът ти идва твърде алтернативен просто напиши в гугъл "вреди и ползи от млечните продукти ".
Аз като човек с ДХ съм ги ограничила, а прясно мляко не консумира от години.

21.   До 11/17- Да кажем, че е така. Има хиляди други отрови в храните, които биха могли да доведат до влошено здравословно състояние/смърт. Палмовото масло е просто една капка от цял язовир, ако мога така да се изразя.

22.   17 of 21

Не, не, не. Грешка. Палмовото масло не е капка в язовир, а айсберг в кръвоносните съдове. Знам какви са дугите вредни добавки в храните, някой от тях са канцерогенни, други водят до други заболявания, но нищо не може да се сравнява с вредата от палмовото масло. Еднократна консумация и вече се усеща ефекта от него. При редовна консумация или при възрастни хора е излишно да споменавам до какво води това. Що народ измря от него, просто ви е бедна фантазията. Това е легализирано престъпление срещу човечеството. И ако рупате и не си давате сметка за това, не четете етикетите и не сте в час, вие ще сте следващите. Много бързо действа. Първо отпадналост поради заниженото кръвоснабдяване, после сърцебиене, инфаркт, инсулт с мъките последващи от това и смърт. Не чакайте на държавата. В случай, че сте от хората които не знаят, то да ви информирам, че тя липсва.