Споделена история от Други

Материализмът на българките
Гледахте ли Игри на волята вчера? Пиша това, защото ми направи силно отвращение материализма на българките и по точно една част от визитката на Елия от вчера.
Търсела си мъж със сериозна професия, да бъдел лекар, ИТ специалист или програмист, можело и спортист.
Абе Аланколу, ти за професията ли му се омъжваш или по любов? Ако не е с такава добра доходоносна професия не може ли?
Да е работник в склад, да е пожарникар или сервитьор също си е сериозна професия! Ако е такъв няма ли да го вземеш?
Тя обикновена учителка на 1-ви клас по английски, но иначе търсела лекар, ит специалист или програмист. Аман от материализъм.
За самия човек ли ще се омъжваш или за парите и социалния му статус?
И понеже много жени в България са като нея, ще дам пример как е от страната на мъжа. Аз ако си търся жена за семейство и сериозна
връзка, ще избера тази която усещам че я искам, тази която ме привлича и влудява и искам да съм с нея....
тази която усещам че е моята половинка и искам да създам семейство с нея, и въобще не ме интересува какво работи,
каква професия има, дали е безработна
или нископлатена. И сервитьорка да е, безработна да е, адвокатка да е, това няма значение при избора ми.
Социалния статус няма никакво значение. Сърцето не избира по социален статус. Нима може да си кажеш вътрешно "тази не я обичай защото
тя няма сериозна професия?". Няма как да се случи....сърцето не подбира по това... социален статус, материално положение, етнос, държава, религия, нямат значение.
Като избира по професията с право ще си седи сама. Не мога да си го обясня как е възможно това. За професията ли ще му се жени, за парите ли.
И още един пример....гледах веднъж едни клипове за свалките при различните жени от всяка държава в Европа и ми направи изключително много добро
впечатление жените от скандинавските държави, които при запознанството си със свободен мъж на първа среща
не се интересуват от това какъв му е
социалния статус, какво работи, каква професия има, като дори не питат на първа среща и с какво се занимава. Парите и колите нямат
никакво значение при избора им на партньор и мъж в живота. Те се интересуват от личностните качества на човека. На първите 8 от 10
места са сложили само такива неща от рода на дали е добър, честен, искрен, интелигентен, учтив, спокоен и др от тоя род,
после дали пуши и пие и чак на
последното 10-то място са сложили парите и професията. (само жените от по бедните държави като България и особено южните държави са сложили парите и социалния статус на първите две
места при избора им на партньор в живота). Изключително добро впечатление ми направиха жените от скандинавските държави, особено финландките
и точно така трябва да е при избора им на партньор в живота.
Може би моето място не е в България, може би мястото ми е в някоя скандинавска държава, където се залага повече на равенство между
хората, честност, почтеност и в изключително ниска степен на материалното положение, но вчера като гледах за първи път това предаване
ми направи силно гнусно и противно възмущение точно това представяне на учителката на 1-ви клас по английски Елия за търсения от нея бъдещ мъж.
пп. и пиша това защото визитката на Елия тръгна много добре, всичко останало е много добре и се предполага, че това е средностатистическата българка, жена
като Елия, не приличаше на някоя откровена материалистка и златотърсачка, а на добра жена, и изведнъж като каза това за търсения от нея бъдещ мъж....шок, ужас и погнуса.

Коментари

1-50 от 88

1.   Пишете приказки от 1001 нощ. Ако мислите само с долната си глава, ще вземете чистачката с големите цици. Само че след първия секс няма да Ви е интересна. Като си избираш дълготраен партньор са ти важни и други неща - умствен багаж, положение и да не те е срам да вървиш с него/нея и да го представиш какъв ти е. Колкото до материалното - коя жена не иска да осигури нормален живот на бъдещото си дете/деца? И не говоря само мъжът да опъва, а да са равностойни партньори. Хубаво е да слушаш сърцето си, но трябва и да мислиш с главата си.

2.   Ами, не си открил топлата вода, тези неща за които говориш, ги знам отдавна. Толкова са малоумни и нагли българките, че вече не знам какво да кажа. За съжаление, не съм само аз на това мнение, мразя българските жени, но само тях. Жените от другите националности, не могат да се сравняват с българките, защото са прекрасни и чудесни хора, а тези в държавата ни са боклуци.

3.   Нямало значение дали жената работи?! Как да няма?! Ще опищиш вселената, че я издържаш , че не внася и стотинка в семейството, че е мързелана, некадърна и т.н. Ще последват обиди, агресия и т.н.Ако е нископлатена-ами защо не работи друго, защо е пак на твоя издръжка, защо ти си по-финансово добре, защо не е учила за друго, защо е мързелива и т.н. Страшна лъжа има в твоите думи.
Гледаш клипчета как не питали на първа среща, ами сигурно питат на втора, трета.
Отиди в скандинавските страни, ама чужденките няма да вържат на българи. Няма да са съгласни да живеят цял живот без брак, ама с две-три деца, у вашите или отделно. Нито пък при евентуален развод мъжът да се покрие вдън земя и да се цигани за родителски грижи и законовата издръжка. Та някои мъже тотално зачеркват децата си след развод. Чужденката няма да е във възторг от флиртове с колежки, бивши гаджета, чатове във фейсбук и спане наляво-надясно с разни повлекани. Нито от висене в кръчмите , слушате на чалгия, пиене на ракия и други такива. Особено няма да и се понрави тя да слугува, готви , чисти, отглежда децата, а мъжът да е опънал краката на дивана, пиещ биричка и зяпащ мачове. Тя ще иска поне минимална помощ и другия да е родител.
Така че замисли се дали ще се котираш изобщо в скандинавските страни.

4.   На болшинството вече не им се слугува без пари на някой прост Ганьо и неговата мама. Разберете го! Винаги съм си търсила мъж с моя социален статус и разбирания, муньовци и комплексари не ми трябват. И, не, кола и в момента нямаме!

П.С. спокойно, от години с българин не съм "ходила" няма да ви опропастя божествената мъжка раса!

5.   Пак е по-добре от Иванка от предния сезон :-) По-просто и нагло същество едва ли има. Дето оценявала мъжете по парите, които са вложили за нея, защото така по-трудно щели да я зарежат, 1 вид ще си пазят инвестицията :-))
А иначе въпросната учителка ми напомня 1 братовчедка на баба ми, която е останала стара мома, защото навремето майка й й втълпила, че трябва да се омъжи за доктор, нищо по-малко. Естествено, докторите не се избивали за нея, тя била симпатична, но не и първа красавица, нито с кой знае какво образование и професия, била чиновничка някъде. Е, така си и останала с мечтите, почина сама.

8.   Гарантирам ти на 300% че всяка чужденка ще се интересува от професията ти хаххах но само с българка все оше имаш някакви шансове да пробуташ комплексаркото си мислене.
Даже и сметка не си даваш какво си казал в поста си...

9.   Аман!
Когато мъжете започнете да търсите грозни жени и спре да ви пука на подсъзнателно ниво дали ще имате красиво и здраво потомство. Тогава може и в жените нещо да даде на късо и да забравят да търсят сигурност за това потомство.
Природа.
Стабилна професия на мен ми говори, че човек е проявявал отговорност, самодисциплина и постоянство към себе си, следователно може да ги проявява и към семейството си. Иначе голяма част от лекарите и масово спортистите в България печелят, колкото общ работник. Но...ти си чул, това, което те устройва.
П.С. Говоря общо по темата, не съм гледала споменатото предаване.

10.   Тука се оплакват много млади мъже и си личи по писането, обаче редовните жени в сайта твърдят, че са няколко чичовци. Това са предимно млади мъже. по цели компании сме ги лафили тия неща. И другата заблуда, че такива теми ги коментирали само отритнатите смотльовци. Само че доста от въпросните отритнати смотльовци са обирани навсякъде с поглед, защото изглеждат стабиляги и са супер в общуването. Аз изглеждам пъти по-добре от гаджето или мъжа на всяка една, която влиза тука да кряка. И на 45 ще изглеждам 10 години по млад.

11.   Нарича се хипергамия :) Всяка жена търси мъж с добра и доходоносна професия и положение в обществото - лекар, програмист, адвокат или със собствен бизнес и тн. Всичко останало е втора цедка.

12.   Не искат непременно ПАРИ.
Искат Лайфстайл. Искат Интересно, Искат по ръба, искат пътувания, компании.
Ще кажеш то това са пари. Ми да пари са, но не парите са целта на жените.

Не искат мъже работещи от 8 до 5 и прибиращи се изморени в къщи.
Искат мъже тарикати, изкарващи лесни пари.

Това е. За съжаление Сексът и града им показа един такъв живот.

13.   Първо, да си учител е стойностна професия и второ, теб какво те засяга. Ще я искаш за жена ли, аман от хора дето гледат в чуждата паница.

14.   Аз не гледам такива предавания. И с такива жени не се познавам, или ако се, не се занимавам с тях. Едно, че си имам жена, друго, че те самите ако търсят много пари, при мен няма да ги намерят :D

15.   Ами важна е професията. Не само заради, парите, които се изкарват. Професията ти определя мироглед, начин на живот, социален кръг.. Все неща, които имат значение за отношенията между двама души.
Не съм златотърсачка. През целия си живот съм се издържала сама, но наблюденията ми показват, че двойката трябва да бъде със сходен социален статус и образование.

16.   Какъв мъж трябва да си, за да гледаш такъв вид предавания?
Не си мисли, че всичко е черно и бяло. Чужденките са достатъчно хитри, за да не си признаят, че търсят мъж с определена професия. Може да изтъкват определени качества, но грижливо ще финтират всички, които нямат благонадеждни професии.
Да разпознаеш истинските качества на един човек е нужно време, защото си личат по делата, а не по думите. Повечето хора манипулират, играят роли и дълго време съумяват да се прикриват, а тези които са искрени и не са притворни във връзките си винаги губят.
Има още много да видиш в живота и да претърпиш много разочарования, както и да разбереш, че при 90% от хората розовите очила падат някъде към 2,5-3 г. от връзката. А при останалите 10%, които страдат от много ниско самочувствие, влюбването трае по-дълго, докато тяхната половинка си покаже рогата.

17.   Трудно ми е да повярвам, че мъж би гледал такъв вид предаване.
Не си мисли, че всичко е черно и бяло. Чужденките са достатъчно хитри, за да не си признаят, че търсят мъж с определена професия. Може да изтъкват определени качества, но грижливо ще финтират всички, които нямат благонадеждни професии.
Да разпознаеш истинските качества на един човек е нужно време, защото си личат по делата, а не по думите. Повечето хора манипулират, играят роли и дълго време съумяват да се прикриват, а тези които са искрени и не са притворни във връзките си винаги губят.
Има още много да видиш в живота и да претърпиш много разочарования с този начин на мислене, както и да разбереш, че при 90% от хората розовите очила падат някъде към 2,5-3 г. от връзката. А при останалите 10%, които страдат от много ниско самочувствие, влюбването трае по-дълго, докато тяхната половинка си покаже рогата.
Преди разсъждавах точно като теб. Пази се, защото с този начин на мислене си много уязвим/а.
Може би си прекалил/а с четенето на художествени романи или идваш от семейство, в което мъжът поставя на пиедестал жената. Много ми е трудно да повярвам, че темата е пусната от мъж.

18.   Жените си търсят мъж с добра професия, защото идеализмът къща не храни. Дори жената да работи, то бременността и майчинството са почти несъвместими с кариерата. Ами ако иска няколко деца? През това време мъжът трябва да може да издържа семейство и умните жени много добре го знаят. Аз го осъзнах на около 25 и си намерих подходящ партньор, който е финансовата упора на семейството. За мен е важно да бъда добра домакиня и майка, а не да се пъна за кариера.

19.   И аз не ги разбирам тия жени. По форумите пискам, че искали грижовен и мил мъж, нямало значение колко изкарва, а в действителност искат само ИТ, лекари и адвокати. В главата им са само почивки, заведения и пр.

Нито могат да готвят,нито спортуват, нищо.....

20.   Поредната провокативна тема. Толкова прост народ..... веднага се връзва на всичко. Да и аз забелязах това, когато гледах предаването.Е, и. Мен какво ме засягат възгледите на тези хора. Българинът вечно гледа другия, а не се поглежда сам що за стока е.

21.   Всички жени са такива. Не само българките. Като цяло е и съвсем логично и очаквано.

22.   Не можем да виним никого за това. Какво лошо има? Ти не искаш ли хубав живот? Резнали са те, сега ревеш, щото си беден. Ами да - любовта е търговия. Мъжете дават пари, жените - тяло. Намери си по-добри доходи и ще имаш по-яка жена.

23.   Българките ако са ви материалистки, пожелавам ви да тръгнете с мюсюлманки или западноевропейки, те пък изобщо не са материалистки :)))) Ако не сте ориентирани натам, може да пробвате и с родните туркини или циганки. И правилно правят де, изобщо не ги обвинявам.
Ж22

24.   Номер 1, ти правиш ли разлика между "жена да осигури децата си" и "жена, подбираща мъжа според високия му доход, за да може после мъжът да осигурява децата ѝ"?

Колкото до скандинавките и в частност финландките, живял съм там 6 години и мога да потвърдя, че изобщо не са материалистки. Всички ми срещи с жени там са били предложени от тях самите и сметките по ресторантите и кафенетата са били плащани от тях ПО ТЯХНО НАСТОЯВАНЕ! Там не се делят на "мъжът плаща, а в отговор жената плаща с разтворените си крака". Напротив, там който кани на среща, той плаща. И го няма това "жената заслужава" и "мъжът е длъжен на жената". Финландките, ако си харесат някой мъж, не протакат и не чакат непременно мъжът да ги заговори или той да е винаги водещият в поканите и срещите. Напротив - искат нещо и действат направо. Често и сами искат да пробват харесания от тях мъж в леглото, а не се правят на недостъпни като българките с цел да изкрънкат почерпки и пари от мъжа. В общия случай жените там нямат поредица от неуспешни връзки като българките, тъй като обикновено си остават в сериозна връзка с първия мъж или с някой от първите. Нямат я тази "култура" на скачане от креват на креват, от батка на батка, от гъзарче на гъзарче, от плащач на плащач, както е в България. Там за няколко години съм видял точно една жена с поразголено облекло тип "пайнерка" и намацана с тежък грим. Беше рускиня или от друга бивша съветска република.
Във връзките задължително държат основно да има взаимност и ПРИЯТЕЛСТВО между мъжа и жената, като не чакат все на другия да върши нещата.
Първото нещо, което ми беше малко като културен шок там беше, че често жената излиза да разхожда кучето навън късно вечер в адския студ (там почти всички имат кучета и/или котки), докато мъжът си стои на топло и например наглежда какво се пече във фурната или гледа телевизия. Друго необичайно за тях е как жената нарамила някакви тежки пазарски чанти или носи наравно с мъжа тежки мебели, да речем. Не ги е страх от физическа работа и почти никоя от тях няма лакирани нокти или дълги нокти.
Иначе доста спортуват и се поддържат редовно след работа или след университета с тичане, колоездене и кънки за лед, а в училище дори и момичетата играят хокей.

Лошото при тях са няколко основни неща (поне от моята гледна точка):

а) Още на 35 години повечето вече изглеждат като на 45, поради алкохола (за това ще пиша по-долу), големия студ, липсата на слънчева светлина и присвиването на очите, предизвиквано от вятъра и белотата наоколо. Бързо хващат бръчки около очите, челото и устата, а доста бялата кожа честно казано не е привлекателна за повечето българи, свикнали на нашенски тип жени като цвят;

б) Твърде млади започват да имат силно развити прасци, поради засиленото натоварване на краката им. На практика там повечето жени над христова възраст години вече са отпрали прасци като мъже футболисти, което е далеч от женствена гледка;

в) Почти всички финландки имат малки гърди и широки рамене, плюс набита фигура, което също е следствие от засиленото спортуване още от ученическите години. Стегнати, но и меко мъжествени в тялото, особено като наближават 40-те;

г) Имат смразяващ поглед повечето. Все едно гледаш робот или извънземно със светли очи. Рядко са с тъмни очи. Имат и твърде чипи носове. Това си им е ген на много жени там и изглеждат леко страшно и необичайно - сякаш са си правили операция на носа. Но не са. Такива са още от малки;

д) Много от младите жени там пият големи количества алкохол вкъщи вечер. Не се напиват като кирки и като са навън не им личи, но въпреки това алкохолът прецаква здравето и състарява организма. И мъжете им пият, но не толкова като жените.

е) Както си пиказвате, изведнъж от нищото решават да замълчат. Там е нещо обичайно и за мъжете, и за жените да са в компания и просто да си мълчат замислено по цели минути. С това не можах да свикна никога. Заложено им е като национална култура да говорят само в случай, че искат да кажат нещо от съществено значение. Но липсва живинка в цялото това нещо. Също и са под силен стрес, вероятно поради вечната нужда да правят пари, лошия климат и самотата, породена от него и от големите разстояния между къщите им (извън градовете). Те затова и все са с кучета и котки вкъщи, за да не им е самотно. Неслучайно са сред страните с най-голям брой самоубийства, въпреки добрия стандарт на живот.

ж) В последните няколко години там им промиват мозъците с всевъзможни предавания по телевизията и статии из женските списания и направо са луднали на тема феминизъм. Много се напъват да се доказват като равни или дори по-можещи от мъжете, което обаче им изиграва лоша шега, защото мъжете ги оставят сами да си плащат сметките и да се оправят с носене на торбите поравно с мъжете. В България никога не съм виждал някаква стройна мацка 45 кг да мъкне тежка торба с покупки, излизайки от магазина, а редом до нея мъжът ѝ спокойно да си пие енергийната напитка и да е някакъв непукист. На жените не им харесва поизчезващото кавалерство на мъжете там, но пък в същото време се пънат да се правят на можещи мъжкарани. Хем боли, хем сърби. Случвало ми се е млади съседки да ме гледат с мразовит поглед, ако им отворя вратата на кооперацията, за да влязат с торбите си във входа. А възрастните жени ми се усмихват и благодарят. Приятели финландци са ми казвали, че вярващите във феминизма жени считат мъжката помощ за обида, сякаш не могат да се справят сами и са ме съветвали просто да оставям жената да се оправя. Даже една джобна мацка към 155 см от приятелския ни кръг се дърпаше многократно, когато съм предлагал да нося нещо тежко вместо нея. Това тяхно себедоказване на инат силно се различава от начина, по който повечето българки с охота приемат мъжката помощ и дори често сами я търсят.

- Кифлоприземител

25.   Материалното положение всъщност е важно за създаване на семейство и деца. Жената иска добър живот, не да мизерства и да купува от най-евтините кренвирши като има деца.

Във всички държави и култури е така. Единствено скандинавките не са така, защото живеят в много социални държави, където държавата налива много пари за да създаде някакво усещане за равенство. Но това е изкуствено и ако се махне социалната държава ще видиш колко бързо възлюбените ти скандинавки ще станат същите като "материалните" българки.

А ти пишеш как си щял да избереш жена със сърцето си въпреки всякакви "предразсъдъци", но и това не е така. Има си природни закономерности и точно "сърцето" ти ще предпочете тип жена, който съответства на тях.

26.   Е... тя в това се цели, ама дали ще го намери е съвсем отделен въпрос...
Най-верояно ще се "задоволи" с някой даскал на по-горните класове и после цял живот ще му пили на главата колко е зле и безотговорен, а междувременно ще ходи да я клати учителят по физическо, докато нейният се скъсва от бачкане и частни уроци, за да задоволи прищявките ѝ...

27.   Донякъде си прав, но и си написал доста глупости. Чужденките не били материалистки ли? Ха ха ха. Ами ожени се за рускиня ,или украинка и като вземе европейския паспорт и те зареже за някой западноевропеец ще видиш какво ще стане. Като Кобилкина. Или се ожени за германка, пък тя като се разведе ще ти вземе всичко, което имаш - къща, кола, пенсионния ти фонд , там са персонални фондовете. И ще те остави бездомен на улицата да спиш без да я е грижа за теб. И прочие.... Хвани чужденка и ще видиш как уж не са материалистки.

28.   Професията не е материализъм...Не се ли сещаш, че има разлика между мъж, който работи като пазач на някаква дискотека и мъж лекар. Това са си съвсем нормални неща, не виждам какво се погнусяваш ? Ти ако си софтуерен инженер, да речем, каква приятелка искаш да имаш ? Чистачка сигурно, нали...Боже. Не знам как може да мислиш така.

29.   Ти хем казваш, че на първо място трябва да се гледат качествата, хем ти самият на първо място не гледаш тях, ами визията ("бих си избрал жена, която да ме влудява и привлича"). Значи, вие мъжете смятате, че жените не трябва да се интересуваме от материалното ви положение, но пък че преспокойно вие може да неглижирате нашите качества за сметка на външният ни вид, както правиш и ти (за което често си патите, като избирате разни к*рви и златотълрсачки). Няма такова нещо, приятел. Както мъжете избирате според красота, така и жените избират според материално положение. Това винаги е било така, но напоследък забелязвам как мъжете все мрънкат, че жените не им отразявали личностните качества, но пък те самите изобщо не търсят това в жените или е много назад в класацията. Не ви харесва, че на жените не им пука за вашите "уникални" добродетели? Ами, започнете и вие да си избирате жените НА ПЪРВО МЯСТО по това колко са верни, добри и грижовни, а не по това колко са им къси полите, колко са им големи циците и пр. Да не си мислиш, че и на жените им е приятно, като избирате по шарени дрешки и гримче?
Въпросната Елия дори няма да я коментирам и само ще кажа, че има много голяма вероятност и тя да си изпати от избора на мъж, точно защото не гледа качествата и накрая да се задоми с такъв, който или я бие, или й изневерява, или прави нещо друго също толкова отвратително. На мен лично не ми е жал нито за мъжете, които си избират жена по дрешки, тяло и гримче, и накрая реват от изневери или финансови изнасилвания, нито ми е жал за жените, които си избират мъж по колици и парици и също пищят от изневери, побой или нещо подобно.
Колкото до финландките - може и да не гледат материалното в един мъж, но не очаквай такава жена да ти сгогви, изглади и пр. Малко вероятно е, тъй като във Финландия феминизмът е развит. Може би не толкова, колкото в Швеция, но много от финландките държат да са равни във всичко във връзките си, което може би няма да те накара да се чувстваш комфортно като мъж. Подчертавам, че не слагам всички финландки под общ знаменател, защото всичко е до човек, но чета разни неща за феминизма по света от години и имам някаква представа, макар и бегла. Иначе, и аз харесвам финландските мъже, а и финландците като нация. Смятат, че прекаленото гримиране и гласене е за грозните хора и че хубав човек няма нужда от тях. Предпочитат жените им да са максимално естествени, което показва, че си уважават жените такива, каквито са и което е много по- добре от масовият повърхностен и тъп български мъж, за когото ненакипрените жени просто не са жени. Просто, балканските мъже са нещо противно, ама българският мъж изнася нещата на следващото ниво...

30.   До номер 1 и номер 3 - че се подбират по умствен багаж - ок. Обаче не знаеш, че в България адски много хора висшисти с по няколко висши образования работят нискоквалифицирана работа. Просто защото друга работа няма. Не случайно над 60% от висшистите у нас работят работа която НЕ изисква висше образование. Това са официални данни. Така че както виждаш има изключително много образовани, интелигентни и умни хора които работят нискоквалифицирана работа за малко пари. И това не ги прави глупави или хора без умствен багаж. Ок? Така е в България и особено в провинцията. Второ, деца се отглеждат и с масовите заплати в България от рода на 600-700-800 лв. Такива са масовите заплати за около 70-80% от работещите в България и тия милиони българи си отглеждат децата именно с такива заплати. Колкото до това, дали жената/мъжа е без работа или нископлатен/а, винаги може да посъветваш партьора си или партньорката си да си намери работа или да и/му помогнеш да си намери по добра работа. Не е казано, че като ти се падне на сърцето безработна жена, тя ще бъде такава за цял живот. Ще я насърчаваш, ще и помагаш поне да има някаква работа...и най вече да работи това което й доставя удоволствие. Без значение дали самата работа е доходоносна или не.
До номер 3- като отбелязвах в статията, че не ги разбирам и не се котирам с масовите действия в България и българския мъж (въпреки, че съм българин, патриот и родолюбец) означава и че не върша и масовите неща които правят мъжете в България, а именно да пият ракия, бира, мачове, опънат пред дивана, кръчми, фейсбук, чалгия. Тия неща при мен ги няма. Затова казах в статията че не съм като масовите хора в България и че вероятно мястото ми не е в България а в друга държава. Затова според мен шансовете ми да се котирам в България са точно 1%,а да се котирам в някоя скандинавска държава сред честни, почтени, искрени и интелигентни хора като мен са 99%. Но не целта на статията беше да говоря за мен и е излишно да пишеш за мен. Аз си знам най-добре кое ще е най-доброто за мен.
До номер 2 - добре казано.
От автора.

31.   Социалният статус на мъжа за жената е като външния вид на жената за мъжа. На теб не ти пука дали жена ти ще е сервитьорка или адвокат, но със сигурност ти пука дали е 55 кг или 85. Същото е.
Предполагам, че си над 25 годишен и не мога да разбера как зрели мъже не са проумели някакви прости житейски истини.

32.   Тя никъде не каза, че иска богат човек. Каза, че търси човек със сериозна професия и даде пример с лекар, програмист, спортист. Аман от комплексирани български мъже, които си мислят, че светът е само мангизи и връзки и, че всяка жена ги зарязва, защото финансовите им способности не са на Бил Гейтс. Зарязваме ви, защото сте умствено ограничени и комплексирани, недорасли момчета.

33.   Защо му се връзвате на провокацията и отговаряте? Не знам коя е тази Елия, нито гледам телевизия и не ме интересува. Така го разбира живота, така да го живее. Също и авторът- като не иска българка, да върви да сваля скандинавки, спира ли го някой?

34.   Предлагам модераторите да изтрият тая малоумна тема, защото чакащите коментари към нея задръстват останалите теми и коментари, чакащи одобрение, и не си заслужава други много по-важни и спешни истории да се бавят, заради тази тъпа провокация.

35.   Номер 3, подбуждаш някои въпроси:

а) Защо решиш да забиеш в коренно различна посока с твоите черногледи сценарии за 2-3 деца без брак и живот у родителите на мъжа, явно показвайки, че не си чела темата и какво точно е писал авторът? И докато авторът пита за нормални човешки отношения защо много жени подбират мъжа не по любов, а заради парите му, ти защо реши да извъртиш нещата така, че да прехвърляш женската отговорност при избора на мъжа върху самия мъж? Знаеш ли кой мъж би те зарязал, ще е безотговорен към теб и ще ти играе подли номера? Същият безотговорен и подъл мъж, когото сама си избереш!

б) Ти мъж ли си, който е живял във Финландия и се е срещал с финландки? От такъв собствен опит ли се изказваш за финландките?
А ако си жена, от кой турски сериал ги взе всичките тези примери в твоето мнение? Или имаш предвид твоите неуспешни предишни връзки с мъжете, които ти си избирала и после си патила от лошия ти подбор на мъже?

в) Авторът пределно ясно е подел темата за това, че масово повечето българки подбират мъжа според парите му, защото самите те не са постигнали нищо кой знае какво и вместо това чакат основно или изцяло на мъжа да ги издържа. Много от тях дори не желаят да работят в годините преди да забременеят, за да имат осигурителен стаж и да вземат обезщетения за майчинство. Иначе по форуми като Сподели и бегемамата много си пригласят една-друга как мъжът трябвало да плаща, защото те гледали детето през това време! Хубаво, но къде ви беше трудовият стаж и приносът ви за връзката в годините ПРЕДИ бременността? Ето на този въпрос в бегемамата повечето са мълчали като жадни камили, защото са нямали какво да кажат и вместо това са отвръщали с обиди, показвайки истинския си нрав и безпомощност да оправдаят нежеланието си да ходят на работа. Готованството е лош порок. Ето за това пише авторът.

- Кифлоприземител

36.   Хахахахаха как изведнъж за половин час се качиха гласувалите за коментарите с над 10 човека, всичките набили единични на номер 3, и всичките дали петички на номер 2. Някой май е толкова болен, че си играе да гласува от различни айпита. Така е, истината боли.
Аз живея в Скандинавие и също като номер 3 ще кажа, че грам, ама грам няма да се котираш. Не познавам и българин, женен за местна тук, а познавам доста, виж обаче българки бол.
П.С. Преди да отлетиш за Скандинавието да търсиш Жената, няма да е лошо да научиш, че Финландия не е Скандинавието.
Ж22

37.   Номер 3 ако е жена е избрала явно мъж боклук и сега съди наред всички мъже.
Жени, разберете, че никой, повтарям никой, не ви е виновен за изборите, които взимате. Това, че сте избрали мъже, които ви бият, оставят и т.н. си е изцяло ваше решение, щото те не са станали в рамките на 1 ден такива, такива ств си ги избрали.
Просто не искате да носите отговорност за тъпите решения, които взимате.

38.   Номер едно, и как това, че В МОМЕНТА работи като някакъв си ще ви осигури добър живот? Нали знаеш, че добрият живот за теб и сина ти ще е след определен период от време, до достигането на който /не го пожелавам, но все пак трябва да ви покажа частта от картината, която пропускате/ могат да се случат редица неща, като например:

1. някой от двамата да се разболее, другият да затъне в дългове покрай лечението му и като бонус да го уволнят от работа, защото не може да се фокусира върху нея. И каквото е останало, започва да се топи и то бързо.
2. мъжът става инвалид и вече не може да върши работата, която е вършел. Трябва ли да обяснявам какво ще последва?
3. мъжът претърпява някакъв силен стрес и губи разсъдъка си или поне развива някаква зависимост.
4. по икономически причини твоя човек губи работата си и поради същите, както и засилената конкуренция дълго време не успява да си намери нова и т.н.

Та какво ви грее, че В МОМЕНТА работи като такъв или онакъв? Смятате, че това значи "къпе се в пари, съответно спестява тези пари и ще имаме за фонд щастливо бъдеще"? А сигурно ли е, че господинът спестява? Или си купува скъпи играчки/имоти/каквото там реши да купува с излишните пари/играе на някакъв вид хазарт/има някаква зависимост /не съм видял жените да проверяват този двете, питат само за професията сякаш същата го пази от хазарта, алкохолизма и наркоманията/ и си оставя само толкова, колкото да си покрива разходите /или и толкова не остава, ако е от онези със зависимостите/?

Похвална тактика, но е добре да вземете предвид и факта, че това бъдеще, което ви интересува, няма да започне утре, в 06:31 минути тукашно време да речем! И за разлика от ТВ сериалите тук няма "и заживели щастливо - злодеите умряха, по лудници са или в затвора, откъдето никой в тамошният въображаем свят няма да ги пусне, съответно проблемите свършиха". Та вместо да търсите по професия търсете по характер! Характерът е това, което те прави успешен, а не професията! Ако си борец, ще се справяш с предизвикателствата в живота. Но дали си борец или не - това няма общо с професията ти! Никак даже! Борците и решителните хора не работят задължително като АйТита, адвокати и футболисти да речем! Не ги търсете и в световната федерация по кеч - да си борец няма връзка с мускулите и физиката, защото в живота борбата рядко е на ниво "ще му строша тиквата на тоА"!

39.   Да ти кажа разбирам я, аз като се омъжи по любов какво, мъжа ми един лев не се сеща да ми остави, ей така за всеки случай, добре че взимам добра заплата в момента. На децата веднъж не ми каза, ето купи им еди си какво. Аз не му и искам. То голяма любов е... Дори не забелязва, че и жена има, ама иначе иска чисто да му е вкъщи.

40.   Само аз ли забелязвам, че този феномен с много гласуване за кратко време винаги се случва в теми, където е Кифладжията и особено, ако самият той е засегнат? Доста пъти се случи, за да е случайно?

41.   Така е, номер 37, както жените са си виновни за избора на мъж, така и мъжете сте си виновни за избора на жена. Никой, ама никой не ви е виновен, че масово си падате по парцалани и кифли, а после ходите да плюете как всички жени били курви, понеже въпросните ви изневерили. :)))
Ж22

42.   Не може всеки да е ит специалист или доктор. Трябва да има и кой да прави баничките. По-добре кадърен баничар от колкото некадърен доктор. Ама на Ганьовица не и стига сивака до там да ги размисли тези неща.

Чингис Хан

43.   От номер 2, до номер 36:
Странно, защо не съм чул за брак между българка и швед или финландец. Връзка може и да има между тях, но брак?? Кой би взел змия като вас българките? Само ще му отровите живота, чужденците много добре знаят какви кучки сте.

44.   Много прости са българските жени наистина! Трябвало мъжът да е материално осигурен, външният вид не бил толкова от значение! Абе луди ли сте бе? Един грозен мъж не може да ви направи нищо по-различно от грозни чавета! А това вече е непоправимо! Пари се изкарват, ама гени не се подменят! Те ще се предадат после и на внуците ви! Осъзнайте се, ако сте от останалите 20% ( 80% проф. Иво Христов во обясни какви са по-телевизията ).

45.   Номер 40, тук не виждам да е пускал мнение човек, подписващ се като "Кифладжията". Само веднъж някой се беше подписал така в една друга тема преди няколко дни.
Има обаче потребител, подписващ се с "Кифлоприземител" и когато той за пръв път видя настоящата тема, първите 3 номера вече имаха по над 30-35 гласа. Обяснявам си го с това, че през почивните дни и вчерашния празник в понеделник имаше около два дни, през които нямаше одобряване на нови теми и мнения в Сподели и десетки хора са препрочитали първите три мнения в тази така гореща тема и са гласували за тях, докато "на опашка" имаше множество други мнения, чакащи одобрение от ден - ден и половина. Ако мненията от 4 нататък бяха одобрени още в неделя, и те щяха да имат повече гласове, но какво от това? Важно е посланието, което мненията носят, както и дали са съдържателни и обосновани, или се сипе злост от тях.
А според теб, с какво трябва да е засегнат потребителят, подписващ се като "Кифладжията"? Темата за него ли е? Авторът или първите три мнения за него ли са писали нещо? Обоснови се!

- Кифлоприземител

46.   Нямам такива наблюдения че българката била материалистка. Виждам майките на малки деца и рядко някоя от тях има по големи изисквания от това което сама е постигнала.
Според мен проблема е в мъжете че не могат да осъзнаят, че като работят като хамали, зидари, работник на бензино колонка или на някакви работни места за под 1000лв заплата, няма как да имат жена, която изкарва по над 2500 лева на месец.
Жените не избират партньор за сериозна връзка, както мъжете избират. Мъжът избира с очите, да е красива да го възбужда на него му е напълно достатъчно, но съвместния живот не е само секс. За да се живее нормално има разходи, които трябва да се плащат, а това зависи от усилията които полага даден човек да изкарва пари. Жените избират партньор първо с ушите, дали той умее да й говори нещата, която тя иска да чуе и второ с нуждите на евентуалната бъдеща връзка от харчове.
Ти ако си мъж на 1000 лева заплата къде ще изведеш партньорката си на вечеря? Ще можеш ли да си го позволяваш редовно? Или очакваш красивата жена, която те възбужда да се лишава в твоя чест да не излизате от квартирата, да започне да готви всекидневно и да прави буркани за зимата, че ако почнете да плащате отопление зимата да има буркани за ядене?

Колкото до участничката Елия, тя не би взела всеки един програмист или лекар само заради професията му, тя преди това изрежда изискванията си. Ной важното качество което оценява е възпитанието, тя е възпитана и няма как да приеме простак до себе си, нормално! Другите й изисквания са като на всяка жена да имал чувство за хумор, да има подход и да бъде джентълмен. Самата дума джентълмен означава образован, интелигентен и възпитан мъж, облечен елегантно, с изискан говор и маниери, тя е такава и иска до себе си такъв мъж, наясно е че няма да намери добре образован и интелигентен мъж сред шофьорите на тир или моряците или инженерите, архитектите, макар те също да изкарват подобни пари, тоест тя не би се хванала с всеки който изкарва пари, а само с образован и възпитан. Ще се изненадаш но не всеки програмист, лекар или спортист изкарват пари. Тя може да говори просто за учителя по информатика или по физическо в училище, които изкарват подобна на нейната заплата, но са с подбрано възпитание и имат висше образование.

Може би мнението ми не е миродавно, тъй като не чета бгмамата както прави кифлоприземителя. Но съм на мнение, че мъж който работи на бензино колонка или като склададжия не може да си позволи повече от жена касиерка в малко магазинче за хранителни стоки. На учителката й приляга да си търси образован партньор и няма да се хване с псуващия тираджия, макар той да изкарва от 2000 до 5000лева когато отккрадне гориво и/или стока.

47.   37, то и, вас, мъжете, никой не ви е виновен за тъпият избор на жени, но иначе оревавате света, че жените били б*клуци и к*рви, защото изневерявали. Това си е ваш личен избор и никой не ви е виновен, но явно не можете да си носите отговорността от действията.

48.   Темата засяга една от най-важните страни на отношенията между мъжа и жената и прочетох някои наистина добри включвания в нея.
За отбелязване е една често срещана черта у мнозина българки, които очакват и изискват от мъжа той да ги издържа. Те са готованки не само защото е най-лесно друг да се труди за постигането на добри условия на живот, струващи много пари, но и поради други причини. Те не желаят всеки делничен ден да стават по часовник рано сутрин, защото искат да се излежават в леглото до късно. Не желаят да ходят на работа, защото там няма как да си ровичкат в телефона по цял ден; пък и в къщи е удобно да си хапват пред телевизора, докато зяпат турски и индийски сапунки или някои от многото малоумни предавания, които облъчват съзнанието на по-лековерните сред зрителите си от родния ефир. Освен това, работата в общия случай значи и поемане на отговорности в службата, а това малко жени го умеят и желаят. Повечето работещи жени неслучайно си избират по-леки длъжности, на които да не носят лична отговорност и по възможност да им позволява да си разцъкват на телефоните в работно време и/или често да пушат цигари, да пият кафе и да си правят раздумка една с друга.
Тук пишат предимно безработни жени или нежелаещи да работя и като такива те си "бранят" мнението, че "заслужават" наготово от мъжа той да им осигурява всичко. Като най-честото им оправдание е "децата, та децата". Повтарят го до откат дори и тези от жените, които нямат никакво намерение да раждат в близките 5-10-20 години. Но го правят, защото за тях "децата" са едно удобно извинение да не поемат отговорности, да не полагат старание в отношенията си с мъжа и да разчитат единствено на две основни "женски оръжия":
- Присъствие/хубавеене, но с грим и подплънки в силно повдигнатия сутиен, че иначе не им се получава хубавеенето на повечето;
- Срещу мъжките пари, внимание, угаждане и похвали да се разплащат с епизодично разтваряне на краката.
За тях тези две неща са напълно достатъчни и знаят, че има достатъчно лапнишарани, които ще им играят по свирката, само и само да се докопат до влагалището им. Но после същите тези жени са недоволни от последствията от този си съзнателен избор на разплащане, защото игра с огъня често води до трайно опарване.

Следва и да се направят някои уточнения относно част от коментарите в темата:

а) Половината от тук пишещите жени са целенасочено язвителни в изказа си и, не пишат изобщо по въпроса относно избора на половинка според личностните качества на мъжа и жената - както е поставил темата авторът. Те звучат като някакви безделничещи стари лелки киселячки, които са недоволни от това как се е стекъл животът им и сега си мислят, че като обобщават за мъжкия пол и бълват пепел и жупел по негов адрес, един вид "си отмъщават" въображаемо и това явно осмисля деня им, защото така или иначе няма какво смислено да се случва в ежедневието им. Дали са нещастно омъжени, нещастно разведени, нещастно затлъстели, нещастно остарели или с отвратителен нрав и затова нехаресвани от никого, само те си знаят. Но със сигурност са поне едно от тези неща, защото такъв вид настървяване срещу мъжкия пол, "украсено" с грозни подмятания, не вирее у щастливите и доволни от себе си жени. Такива киселячки като тях по цял ден са пред телефоните си и се чудят как да пропиляват времето си в постоянно ровичкане из Сподели, бегемамата и Facebook.

б) Друга част от язвителните женски коментари тук са писани от някакви неориентирани девойки с бушуващи хормони, които от години насам се подписват като "20 и няколко годишни" и които нямат едно зрънце житейски опит, но затова пък прибързват с изводите и се изказват неподготвени. Разчитат предимно на това, което са гледали из женски форуми, в интернет страници, в Tik-Tok или по женски списания. Ако пък някоя от тях все пак има навършени 20 години поне като възраст на физическото си тяло, то от изказа ѝ не си личи да е също така пораснала и като съзнание.

в) Почти няма пишещи жени тук, които да са в детеродна възраст и да са необвързани или необрулени жестоко от предишни свои неуспешни връзки с възможно най-долнопробните мъже, за чийто избор са били отговорни именно те. Но те не искат да допуснат дори за миг, че чрез избора си са способствали това да се случи и вместо това насочват всичките си мрачни настроения и обвинения към мъжкия пол. Когато попаднете на такъв злобен коментар, просто подминете или отговорете по спокоен и уравновесен начин, без да падате до равнището на тази жена и без да отвръщате с грубиянски епитети, подобни на нейните. Колкото повече една жена се държи грубо и подигравателно, целейки да уязви някой от пишещите тук, толкова по-жалка е тя в собствената си безпомощност. Тези недоволни от себе си жени неслучайно постоянно латернаджийстват за "Ганьо" с големия шкембак и миришещите крака на масата, гледащ си мачлето и чакащ салатката с ракийката от слугинята. По това ясно можете да си дадете сметка що за слугини са били преди или продължават да бъдат и в момента. Но вместо да положат усилия да променят този си начин на нещастен живот, те си трайкат безропотно, трупат омраза към техния си Ганьо и после я разтоварват по форумите.

- Кифлоприземител

49.   Hi gays... И тук спирам да коментирам. Просто вече е дърта и се озърта. Вдига си акциите един вид.

50.   Е, като си такъв невероятен борец / боец в живота, Кифъл, как за една кифла не можа да се пребориш и да се задомиш? Как ни една
духовноизвисена финландка не ти върза?
Не мислиш ли, че е крайно време да погледнеш критично към себе си вместо да критикуваш другите и да си кажеш, аз сигурно някъде бъркам?

Професията нямала била нищо общо с характера, така ли? А аз мисля, че има много общо. Например един мързеливец в училище няма никакъв шанс да бъде приет медицина, защото е трябвало да си наляга парцалите и да учи през всичките тези години в гимназията, за да има отличен успех
И ИТ изобщо не може да стане всеки, Тези хора имат много специфичен начин на мислене, дори и на поведение.
А сещаш ли се, че има професии, за които подготовката започва още от 7-годишна възраст, че и по-рано, нищо че на някои все им се струва, че на тези хора талантът им е паднал от небето.
Знаеш ли, че всички, които познавам и направиха бизнес в чужбина, са всъщност деца, които от ранно детство имаха извънкласни занимания и с тях се работеше целенасочено дълги години, бяха свикнали да следват посоката и да гонят целта.

51.   35 от 3
Тебе защо не те взе финладка, като си живял там? Защо не си създаде семейство с финладка, ами си още ерген?
Защото на нея типичните български номера няма да и минат.
Българката е свикнала на всички изброени неща, и то от поколения. Българка в чужбина няма да остане сама, защото там ще я оценят. А българинът ще го харесат предимно рускини, полякини, украинки.
Българският мъж милее за жена тип фолкпевица, иска да се показва с нея. Другите ги прави на луди и ги обижда. Българсият мъж не може да се котира сериозно при чужденките, защото те са класи над него и няма да приличат на магистралки, негавият любим типаж жени.
Темата е за учителка, защо да няма изисквания? Учила е, завършила, и защо да не иска умен човек и добре заплатен? Човек един хляб си избира внимателно в магазина, пък какво остава за партньор.

52.   Е, като си такъв невероятен борец / боец в живота, Кифъл, как за една кифла не можа да се пребориш и да се задомиш? Как ни една
духовноизвисена финландка не ти върза?
Не мислиш ли, че е крайно време да погледнеш критично към себе си вместо да критикуваш другите и да си кажеш, аз сигурно някъде бъркам?

Професията нямала била нищо общо с характера, така ли? А аз мисля, че има много общо. Например един мързеливец в училище няма никакъв шанс да бъде приет медицина, защото е трябвало да си наляга парцалите и да учи през всичките тези години в гимназията, за да има отличен успех
И ИТ изобщо не може да стане всеки, Тези хора имат много специфичен начин на мислене, дори и на поведение.
А сещаш ли се, че има професии, за които подготовката започва още от 7-годишна възраст, че и по-рано, нищо че на някои все им се струва, че на тези хора талантът им е паднал от небето.
Знаеш ли, че всички, които познавам и направиха бизнес в чужбина, са всъщност деца, които от ранно детство имаха извънкласни занимания и с тях се работеше целенасочено дълги години, бяха свикнали да следват посоката и да гонят целта.

1-50 от 88