Споделена история от Други

Преброяване 2021
Здравейте, преброих се електронно и имаше много безмислени въпроси в анкетата , та в жилището живеем двама човека и двамата сме се регистрирали отделно (чак накрая видяхме че може с една регистрация всички души в домакинството). Също сме дали малко различни отговори относно жилището .....Това проблем ли ще е ?? Да не ни тръснат някоя глоба ?

Коментари

1.   А аз за квадратурата не знаех точно данните и дадох приблизителни, даже доста ги смалих. Дали ще е проблем? При условие, че съм в стандартен апартамент и те могат да си видят колко квадрата е?

2.   Не глоба няма да имааш със сигурност.На миналото преброяване е имало хора които са писали че работят на марс и подобни.Това с глобите е да плашат гаргите

3.   Не няма да има глоба и ще ви броят като отделни.
А друг път като попълваш нещо първо прочети какво и как трябва.

Иначе самото преброяване е с цел да се има обща представа за броя на живеещите в България и тяхното финансово положение. Не точно парите им, а колко бедни има, които живеят без миялна, хладилник, компютър. Обаче българското население е свикнало да се хвали в ФБ и вероятно повечето попълнили електронно анкетата ще излъжат и вероятно ще преувеличат за имотното си състояние.
На въпроса имате ли енергоспестяваща дограма вярвам, че много по голяма част ще отговорят с ДА, въпреки че нямат много добра дограма. Самия въпрос е малко объркващ енергоспестяваща дограма е въщност всяка една дограма дори тази на 100 години може да е последен клас на енерго спестяване, но е енергоспестяваща (без дограма е по студено зимата). Би трябвало с ДА, да отговорят само онези които имат 6-7 камерна, с поне 44мм троен стъклопакет. Аз имам дървена дограма от 700лв на кв.м, но на питането отговорих с Не, защото моята не отговаря на днешния стандарт А . Сложих я преди 12г и няма общо с днешните най-добри стандарти.

4.   До колко минути получихте имейл за потвърждение на регистрация?

5.   При предното преброяване, и Иван Костов така ни успокояваше по телевизиите, че тези данни от преброяването са само за статистиката, но като разбраха, че има големи разминавания с имотният регистър и пуснаха нова данъчна регистрация на имотите. Такива екстри като дограми, парно и др. вдигнаха данъците драстично. Така ще стане и сега, след преброяването ще пускаме нови данъчни декларации, защото тези данни ще отидат и в данъчното. Нали санирането трябва да се плати, но не от държавата.

6.   Номер 4, веднага получих.

7.   Не мисля, че ще има проблем. Аз например съм наемател и някои от отговорите ми бяха приблизителни (например за квадратурата), просто няма как да ги знам с точност, а не смятам, че е дотам важно, за да търся информация от хазяи и т.н. Какво да ги занимавам хората с глупости... Така или иначе важното е да се преброим, дори да има леко разминаване в останалата информация, здраве да е.

8.   Да не мислиш, че съм ходила да си меря колко квадрата ми е спалнята и колко квадрата ми е хола? Писах ги приблизително и това е. Гледах само да не надхвърлят общата площ на апартамента, пък ако искат да заповядат у нас с метър да ги мерят. Глупости! Като знаят колко квадрата ми е целия апартамент, какво значение има размера на спалнята?
Иначе гледах да съм честна в отговорите си, но наистина имаше много глупави въпроси. От къде на къде ще ме питат за здравословното ми състояние или дали съм религиозна.
Даже преди години хората си бяха праяили майтап, ако помня правилно имаше поне няколко човека, които се бяха определили като рицари джедаи и вярващи в Силата. Тъй де, всеки има право на самоопределение.