Споделена история от Други

До космоса ли опряхте манипулатори такива ?
Здравейте. Ще започна с това, че ни най-малко искам да си мислите, че използвам сайта за трибуна за политически цели, но на практика не остана друго в уж демократичният строй, в който човек може да си изкаже мнението пред останалите. Това, което ще кажа няма нищо политическо, а просто е коментар точно на такива. Както казах, няма друго място без цензура, в уж демократичното интернет пространство и се надявам поне тук редакторите, позволят да изразя своето недоумение и се надявам да разбера и вашето мнение.
За жалост истината е неудобна коментари като този винаги са били трити било то в новинарските сайтове или в групите и страниците в социалните мрежи. Това, което ще напиша тук, го бях написал в страницата на както я изкарват - " Медията на на най-успешните и проспериращи българи, която я четат само интелигентни хора, а не селяни - консуматори". Същата, която се слави и с получаването на милиони субсидия от НПО-та и същата, която дезинформира стотици хиляди българи дневно.
И така към въпроса. Бях баннат защото коментирах тяхна манипулативна статия от скоро, във връзка с инцидент на руския космически модул на МКС. В статията се наблягаше колко били некадърни руснаците в космическата наука, колко космонавти били загубили и какви нечовешки некадърници са. Същевременно , журналистите, които си нямат хал хабер, бяха ги украсили и за това, че току виж били погубвали невинни кучета преди, преди да изпратят хора в космоса......Точно последното мисля, че ще е комично за всеки трезвомислещ човек, но няма значение......
Какъв ми беше коментара, за който бях баннат ?
За разлика от тях, вместо да бълвам лъжи на поразия, написах цял ферман с факти, имена, дати и събития изцяло в научен и аргументиран стил. Общо взето целта на това беше да изкарам на показ факта, че руснаците са загубили 6 души в космонавти, а американците 24 астронавти и че не са такива бездушни некадърници каквито ги изкарват. Зададох въпроса, защо няма нито друма във връзка с това и за какъв обективизъм става на въпрос ? Относно загиналите кучета отговорих, като със списък на всички шимпанзета погубени от САЩ за същите цели, но за тях в статията нито дума. Между другото в същата медия нямаше нито дума в деня на годишнината от полета на Юрий Гагарин, но пък имаше цяла приветствена статия в деня на полета на първото американско шимпанзе :D :D. Ще спра до тук, защото не искам повече да удължавам историята излишно.
Питам ви най-искрено, според вас това какво е ? Личната медия на партията с най-демократично потулва демокрацията и налага ЦЕНЗУРА. Същите обвиняват в комунизъм всеки неудобен, но самите те не се виждат !!!! Дори напротив, виждат се, но са толкова безочливи и нагли, че нямат граници.

Коментари

1.   Става дума за Дневник. Защо ДБ не погледнат първо себе си? Защото са лицемери. Онзи ден на 9-ти септември от трибуната поискаха покаяние, разбираш ли, покаяние е крайна форма на извинение. Няма нищо лошо, нека го искат от родителите си :D
Е няма такива лицемери - майката на Христо Иванов идва в България СЛЕД 9-ти септември от Москва, където е родена. Та, това е лицемерие. Защо? Ами защото са манипулатори.

2.   Достатъчно умен си. Всяка медия си има собственик. Всички журналистчета и писачи на статии също си имат собственик(шеф) и си взимат заплатките само ако пишат "правилните" неща. Ако някой си мисли, че медиите съобщават всички обективно е в жестока грешка. Коя е последната новина за Африка, която чухте ? Все едно събития там няма. Пълнят ни вниманието само с каквото се реши. Умните хора не гледат телевизия и ако изобщо следят коя да е медия го правят критично.

Та, по темата - естествено, че няма да ти дадат постиженията на руснаците(първия спътник - Спутник 1, Гагарин, първата жена в космоса), а ще ги оплюят и същевремнно ще изкарат Илън Мъск и другите, занимаващи се с технологии и наука като най-най. Все пак медиите са и политически инструмент и след като България е прозападно ориентирана -> медиите са ориентирани в същата посока. Обективността и свободата на медиите са само привидни. Умните ще ме разберат.

ZZ

3.   Авторе, русофобия знаеш ли какво означава? СТРАХ означава, неистов страх от мощта на Русия. Това изпитват тези българомразци. Колкото по-могъща става Русия, толкова по-безумни ще стават с лъжливата си пропаганда. С факти не можеш ги обориш. Общувай ОФлайн и ще видиш, че тези жалкари са една шепа сред българите.

4.   Разпалил си се доста. Явно говориш за Dnev**k.bg (цензурирал съм го нарочно), за да съм сигурен, че коментарът ще е одобрен.

Ами... да, в този въпросния новинарски сайт има не малко изверги на заплата, които тролят българското меидиино пространство. Същите изверги преди година-две в статия за Атомната бомба над Япония обясняваха как това било много хубаво и реално било спасило много повече животи, отколкото убитите. След спор с такива подчовеци, обикновения нормален човек се пали и изморява. Докато те не, защото не им пука, те са на заплата и знаят че трябва да дезинформират и няма да се изморят или ядосат.

5.   Макар че аз съм българофил и не долюбвам нито американци, нито руснаци, мисля че си прав, което си е истина е истина.
Лошото е че има хора които четът подобни неща, гледат по тв подобни глупости и вярват без да се замислят.

6.   Почти няма медии останали (може би с изключение на няколко ютуб канала ) които да са правдиви. Те дори не са журналистически издания , а просто някакви неандерталци с начално ниво на немски копи-пействат "новини" от Дойче Веле например или друга либерастка гняс.
Нарочно слагам кавички ,защото реално това са всъщност пропагандистки текстове , както навремето имахме лозунги през комунизма.
Често тези текстове брутално се различават от българската действителност и звучат супер смешно . То всъщност само това да беше - с мед да го намажеш . То си е цяла система от клишета , стереотипи о доктрини на поведение, които имат за цел да ни промият по западен стандарт.
Например в Младост 1 на касиерката в магазина й е казано от супервайзъра да си каже репликата "благодаря ви че пазарувахте при нас !" На баба Пенка , която не само редовно пазарува в този магазин , но и живее срещу касиерката на същия етаж. Когато това се случва масово се създава едно дистанциране на хората . Разбива се обществото . В същото време медиите пишат с правописни грешки, защото буклуците които бълват отново- нямат никаква журналистическа стойност.

7.   Човече, защо си си причинил това? Да четеш тоя сайт с цел да се информираш за новините по света и у нас е като да попиташ шимпанзе какво ще бъде времето утре! Няма да научиш нищо полезно, но пък ще си загубиш времето.