Споделена история от Други

Проблем със скоростта на wifi на Уиндоус 10
Здравейте!

Имам проблем със скоростта на даунлоад с wifi-адаптера - много ниска скорост до 1мбпс, а ъплоад е 88мбпс.

ОС е Уиндоус 10 home 21H1 и четох по чужди форуми, че има такъв проблем и все още няма решение. Това прави компютъра ми неизползваем или да мина на Уиндоус 7?

Пробвах всички съвети и препоръки - не се оправя скоростта и нета е много бавен. Пробвах с общо 4 вида wifi-адаптери - само с ЛАН-картата скоростта е добра.

Съвети от специалистите?

Благодаря.

Коментари

1.   За да имаш 88 ъплоуд, означава, че и драйверите ти и адаптера са окей. Windows e Много смотана система, но в дългия си опит с нея не съм срещал такива проблеми. Менижираме около 500 лаптопа и никъде не съм виждал такъв случай.

Провери скоростта от телефон или друго устройство, за да потвърдиш, че няма проблем с трафика от рутера. Виж и за някое правило на firewall-a/defender-a, което да ти ограничава трафика. Щом имаш такъв ъплоуд, то значи не е хардуерен проблем, а настройки някакви по системата. Можеш да си кракнеш също системата на pro, тъй като е една идея по-добре като версия.

Windows 7 не бих препоръчал, след като вече мина EOL-a си. Провери ubuntu, това е системата кяото ползваме у дома.

2.   Пробай с ethernet кабел, като за начало.

Щях да напиша лист с предложения, но:
https://pureinfotech.com/fix-wifi-problems-windows-10-21h1/

Някой се е постарал. Последната опция е, да "доунгрейднеш", на предходанта версия, което според мен е по-одбър вариант от това, да се връщаш на Win7.

Надявам се, че октомврийската верия, проблемът ще бъде коригиран.