Споделена история от Други

Кучето ми не се изхожда навън
Здравейте, имам кокер шпаньол на 4 месеца. Чел съм много как се учи да се изхожда навън, но сякаш го е срам и въобще не смее нито да се изпикае нито да се изака и в момента в който се приберем се изпикава и изчаква... Опитвам се да го на храня и след това да го разходя, но пак не ще.
Какво да правя и как да го науча да се изхожда навън??
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Каква е тази мания да се гледат животни в апартаментите, не знам.

2.   Много възпитано куче. :D Като пишка му казвай "пиш", като ака "ако" или си измисли други думи и така като свикне да ги чува по време на тези действия, ги казвай като го разхождаш. Това се използва и при малки бебета и наистина действа. Лично проверено. :)

3.   Кучето ти е по умно от тебе! Защо да не се изходи в дома ти, и тогава да го изведеш на разходка? Кой трябва да събира отпадъците на кучето ти, искаш децата да играят върху фекалиите му !? Затова не трябва да отглеждате кучета, защото те са по умни от хората!

4.   А като сере и пикае на вън, ще му чистиш ли лайната и пикнята или по дефолт аз съм длъжен да търпя уханието на всички квартални животни? Защо като пикае у вас е проблем и не искаш да ти мирише, но всички ние сме длъжни на вън да му търпим ароматите на ТВОЕТО куче? В цивилизованите държави хората си хвърлят лайната със специални торбички със щипки в специално обособени кошчета за целта и се хвърлят после на определените за целта сметища.

5.   Носи отвън по малко трева която да му застилаш за да се изходи там. Слагай я на терасата например. В началото докато свикне, там където се е изходило посипвай от тревата отгоре и оставяй няколко минути преди да изчистиш. След като е видяло, че е засипано с трева, води кучето на терасата и му показвай мястото там. След като започне да ходи на посоченото място, вземай с ръкавица малко от препиканата вече трева и си я носи навън с него. Слагай на полянка и да пишка и ака там. С търпение и любов ще се научи.
Винаги си носи и малки найлонови кесийки за да обереш ако-то му и го изхвурлиш в кошче.

6.   Ей това е когато българина си мисли че разхожда кучето си по паркове и градинки за да се изхожда. В чужбина разхождат кучетата си за самата разходка и то ги водят точно на определение за кучета места, а ако случайно се изходи по пътя си прибират акото, затова в европейските паркове можеш да се излегнеш на тревата и можеш да бъдеш сигурен че никой преди теб не е пикал и срал там. В кой български парк можеш да се излегнеш на тревата?

7.   Метод, който винаги работи. Когато се изходи му натъркваш малко по-агресивно мутрата в акото. Шок е за него, но след това повече никога не го прави

8.   №5, а децата с ръкавици ли играят на тази полянка, на която кучето му ще пикае и сере? Затова ненавиждам кучкарите, защото не мислят за хората около тях, а мислят само за себе си.

10.   Н 8, не пищи срещу кучкарите, а общините които са длъжни да осигуряваг паркове за кучетата. Питай ги къде са средствата които инапр заделят и за това! Така е в цял свят!
Кучетата са живи и интелигентни същества, със сигурност са спасили повече човешки животи отколкото обратното.
Какво да се случва с тях според теб?
Ако видиш в на полянка за деца куче да се изхожда си в пълното си право да направиш забележка на стопанина, да го води на места където не са отредени специално за детски игри по земята, нали? !
Ако обаче ти смяташ, че всичко що е полянки трябва да бъде свободно от животинки... то ти просто мразиш живот(А)инките и там никой не може да ти помогне!
Много хора не търпят детски крясъци, тичане и ритане на пясък по плажовете в главите и очите на плажуваши, в заведение дори често биват оставяни да тичат и трябва всички да се съобразяват заради несъобразителните родители, дя не говорим колко честа гледка е в Бг да изпикават или другото дете където и да е навън и да не забират поне лайната им. И те така, същото е.
Проблемът не е в животинката или децата, а във възрастните отговорни които "пищят" не където, нито както е редно!
Ами амбицирай се, върви в обшината, поискай отчет- защо няма парк за кучета, защо няма като навсякъде по света безплатни кесийки за изпражненията окачени на кошчета в които да се хвърлят? !