Споделена история от Други

Не ставам за нищо
Сподели. нет, моля, публикувайте историята ми!
За нищо не ставам. Нищо не умея. Гонят ме от работа. Никъде не ме търпят. Мога единствено да пиша. Като писател. Какво да правя? Как да оцелеем? Много важна тема, ако може без хейт.
Сподели. нет, моля, публикувайте я!
Отчаяна съм вече. Какво да правя? Нямам никакви умения.

Коментари

1.   Здрасти, със една година закъснение съм за да пиша по темата , ама айде. От прочетеното разбирам че ти се оценяваш на много ниско ниво
Всеки си има както плюсове така и минуси. Всички някак се опитваме да се справяме със живота и всеки един от нас си носи своя товар - просто не го виждаш. Няма съвършени хора, но добрата новина е че можем да се развиваме и да преодоляваме границите си стига да вложим усилия, постоянство и търпение. И да не стане от първия път, няма страшно - винаги можеш да опиташ пак или да смениш посоката си на развитие
Винаги можеш да се научиш на някакво умение, и да стартираш наново независимо дали си на 20, 30, 50 ако ще на 100 години да си.
Не те познавам, не познавам и в дълбоки подробности причините и факторите довели те до твоето положение. И съжалявам че на теб точно ти се случва. Но помни че всеки води своята борба. Иска ми се да те утеша със "Няма да е все така" но може би подобен съвет ще ти бъде излишен защото ти не виждаш изход. Не те виня за начина по който се чувстваш. Но ти пожелавам да намериш сили а ако си изморена си почини, събери сили и размишлявай върху възможните решения на твоя проблем. Потърси съвет от приятели или семейство ако се разбираш със тях, проучи и поразпитай ако трябва.
Ти каза че можеш да пишеш. Е защо не почнеш да пишеш книги и не станеш някой писател? Тъкмо ще си събереш малко парички и ти ще си развиваш своите хобита докато решиш какво да правиш после.
Надявам се че успях да помогна

2.   Евала! Добър съвет в коментара от човек очевидно много хуманен и интелигентен. Ако можеше повече съвети да се чуват като твоя, много хора щяха да прогледнат наистина в живота и да не се задълбочават в малките спънки по пътя си, защото има и такива етапи, в които човек не може да излезе от един порочен кръг дълго време и се лута сякаш безкрай. Но начини има и те се намират след излизането от депресията и с подходящи съвети и помощ.