Споделена история от Други

Дразня съучениците си
Аз съм момиче на 15. Имам комплекси със съучениците ми открай време. Казвали са ми, че понякога с държанието дразня околните. Правя го несъзнателно. Сега съм в нов клас. Намерих си приятелки, но едната пак вика дразниш ме.

Понеже преди са ми го казвали, и се притесних. Викам си:-Съучениците ми да не започнат де ме възприемат както в другите класове. Направо се побърках-изпаднах в силен шок.

А аз съм чувствителна. Имам склонност към депресия. Към кого да се обърна. Бихте ли ми препоръчали? Аз вече ходих при една психоложка, но нищо не стана.

Родителите ми викат:-Писна ни вече от всичко, къде да те водим? Какво да направя и с родителите си?

Коментари

1.   Е как така ги дразниш? да не казваш нещо лошо, да не се държиш грубо, да не отговаряш?? Според мене не може ей така просто да ги дразниш или не те харесват и не знаят как да ти го кажат, или просто се заяждат с тб.

Опитай се да казваш повече шеги, да ги разсмиваш дръж се добре това се преоодолява и аз съм го изпитала, когато бях в 8ми клас със нов клас бях мълчалива, но лека по лека се сближих и сега нямам никакви проблеми. Просто ги попитай как така ги дразниш да ти кажат и поправи грешката.

2.   Ами питай ги какво точно ги дразни и се опитай да го тушираш този "дефект" примерно мен ме дразни сестра ми(тя ми е най-добрата приятелка) като започне да се прифантосфа,да философства и да се меси където не и е работа ми иде да я набия,казах и го и тя лека по-лека някои жестове,мимики започва да избягва да ги прави,както и да се бърка и естествено да премълчава.

3.   Питай се повече, какво да направиш със самата себе си, не с родителите!
Дразниш - е и?
Научи се да живееш за себе си, какво ти пука! Аз също съм чувала от много хора, че ги дразня - това за мен е кил на приятелството. Изолирам такива хора, да видиш, как почват сами да ме търсят. Спасението е първо да не ти дреме, второ да ти дреме само за себе си и да не се интересуваш от мнението на другите. Те сякаш го чувстват и ставаш по-точен дори в тяхните очи, което си е абсурд, но факт.
Най-добре е също да се отвориш, да имаш много приятели, но да не се доверяваш на никого. Да ги режеш често и да поставяш себе си и интересите си над тяхните. За какво са ти такива хора и без това? Който го дразниш, да не общува с теб - голяма работа. Няма незаменими хора.

4.   Значи дразниш си хората в класовете, дето са си обичайните пубертети и се дразнят и от най-малкото (то и аз малко така), за какво се притесняваш. Я дишай спокойно. Нищо ти няма, не ги обиждай и не се вживявай, не им говори прекалено много за черното гледане към живота (ако имаш такова), и предполагам че всичко ще е наред. Да не ти пука, няма как да се разбираш идеално с всички, то това си е и в годините и ти ще дразниш някои и те ще те дразнят...

5.   Приеми факта, че не можеш да се харесаш на всички и се харесай на себе си. Докато ти се обичаш, въобще не трябва да ти пука какво мислят останалите за теб, а твоята среда ще си я намериш.
Лола

6.   От авторката: Може би нещата се оправиха, дразнела съм, защото съм досаждала. Не е кой знае какво, но аз съм схвръх чувствителна и се обиждам от дребни неща. И като направя някоя дребна грешка (дори така не може да се нарече) аз изпадам в шок.

7.   Намери си една единствена приятелка и движи с нея! Останалите да си гледат работата! Децата днес са зли и невъзпитани! Мълчи си, не се меси в чужди разговори, бъди весела и жизнерадостна, но и умерена в поведението си. Не ти трябва психолог, трябва ти самочувствие. Учи, бъди най-добрата по някои предмет, спортувай. Създай си сама самочувствие! И да не ти пука от околните чак толкова-това е просто едно училище, хора-всякакви!