Споделена история от Други

Защо хората се месят в живота на другите?
Защо хората решават да си изкажат мнението дори, когато не е поискано. Доста често виждам или ми се случва някой да каже: защо се обличаш така обличай се като жена. Използвай повече грим. Носи повече рокли. Говори повече. Защо гледаш по този начин. Изглеждаш ми.... И още много други примери, като защо говориш така. Много си слаба. Много си дебела. Изглеждаш ми срамежлива.

Коментари

1.   Такъв е бай ганьовският манталитет. Отговори им един път и не се занимавай повече с тях.

2.   Мантялитет. Твоята реакция е важна, не ке обяснявай, те влизай в това поведение.
Отговоре като:
Това не е твоя работа.
Не се меси в чужди неща.
Така съм решила, така съм преценила.
....
И ако продължават.
Стоп. Приключихме разговора.

3.   Хаха, особено свекървите най го умеят това.

4.   Овцете (или хограмите...) не се чувстват ок сред различните от тях.
Искат да те вкарат в тяхното си стадо, с техните си общи правила и дори общо съзнание, собствено нямат- буквално!

5.   Защото са прости и нагли.

6.   Ами какво да направиш?! Всички хора са такива. Живея в София в една панелка и е пълно с пенсионери, които нямат друга работа освен да душат какво правят комшиите. Всеки път, когато изляза до магазина, има един, който се показва на терасата и стои докато се върна. Когато някой ми дойде на гости, той все излиза и стои пред входната ми врата да подслушва. Никога не му омръзва, ден след ден, година след година, едно и също. Просто, някои хора имат толкова скучен и постен живот, че единственото им разнообразие е живота на останалите.

7.   Защото повечето хора са комплексирани мижитурки и имат нужда да хранят егото си ,хвърляйки мизерии по всички останали ,много зли хора има ,затова сме на това дередже .Слизаш от колата пред блока и всички клюкари зяпват и ченетата ще им паднат . В работата също . Живеем в комплексарска държава с малоумни диви селяни ,още малко ще потърпя простотията човешка ….

8.   От една страна и аз съм се дразнел от непоискано мнение по мой адрес, но от друга нека се замислим за момент...

Ако Х казва на хората какво мисли за живота им, това е намеса в животите им. Ако ти кажеш на хората или на Х конкретно, че не искаш да се меси в твоя живот, това не е ли намеса в неговия живот? Все пак да си дава мнението пък макар и без да е било поискано си е негов навик, т.е. част от неговия живот и по-конкретно от характера му, който със сигурност е част от живота му, както той самият е част от живота си. Получава се леко лицемерно - "да не се месят в моя живот, ама аз в техния мога".

Затова ти препоръчвам памук в ушите /дебело парче във всяко ухо/, шумоизолация в душата и още по-дебела такава в мозъка и хич да не ти пука за чуждото мнение! Те ще продължат да го дават с или без твое съгласие, но поне това можеш да направиш. Останалото е намеса в техния живот - същото, от което си недоволна, душице!

9.   Защото българската нация е селяшка и дълбоко провинциална и всеки е възпитан да гледа в паницата на другия. Приятелката ми е същата и се опитвам да ги премахна от нея тези неща и ще видим до къде ще я докараме.

10.   Не е само от така наречената„ Бай Ганьовщина” . И в това има вярно-факт е, но за мен това си е повече чисто проста човешка черта.

11.   Еми може пък и с право да ти го казват хората, погледни във себе си, може пък наистина проблемът да е в теб!!! А, когато откриеш проблема в себе си можеш да го коригираш, според препоръките на хората, и да станеш по-добра! А, момиче, и не на последно място - винаги, ама ВИНАГИ уважавай мнението на възрастните хора, слушай ги и приемай съветите им, те са живели по-дълго, по-мъдри са от теб и винаги можеш да научиш нещо ценно и полезно от тях!!! Младото поколение имате нужда да се учите от нас, а не да ни се сърдите!!!

12.   Проблемът е, че слушайки мнението си на някого, ти потъваш в нечие мнение и комплекси, създаваш нови невронни връзки и не вярваш в себе си. Мнението, коментара е резултат от нечии чужд опит. Огромната част от хората нямат с какво да запълнят живота си, затова твоя живот е интересен. Аз не искам заслужава, кой, какво е казал за мен, това не е мои проблем. И ми е много по-спокойто, да не говорим, колко хора търсят във всяка ситуация негативното, дори и са няма такова. Концентрирам се върху моите неща, ставам все по-дистанцирана и не влизам в тона им.

13.   Как да се справя с тези хора?