Споделена история от Други

Крипто
Здравейте! Според Вас има ли смисъл в "копаенето" на Етериум? Аз го правя с телефон, за 5 дни съм на 0.0090000, а минимумът за конвериране е 0,1500000, т. е. понеже е от телефон става много бавно, но все пак се върви напред. 0,15 е около 900 лв. по днешния курс, има ли смисъл според Вас от упражнението? Има и една уловка - при 0,15 се конвертира, но дали няма банката да го блокира при транзакция към сметката ми, защото криптото на някои места не го приемат? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Етериумът след година ще струва 10 пъти повече, така че има смисъл и то голям. Да, после може и да падне с 80%, но след година-две-три пак ще поскъпне, ако не уцелиш върха. Колкото до тегленето - регистрираш се в приложението на icard, това е бг банка с лиценз от БНБ, само че работят изцяло онлайн. Като дойде време да теглиш, регистрираш се в Kraken, прехвърляш криптото там, продаваш го, теглиш си парите в icard и от там в твоята сметка. И не забравяй, когато продадеш на следващата година до 30.04. да си подадеш данъчна декларация. Данъкът е 15% от печалбата плюс осигуровки, защото се води дейност по занятие. Не е 10% като при спекула. Макар че и при спекулата понякога е 15%, зависи.

2.   1, от къде знаеш, че ще е 10х повече, а не по-малко?

3.   Както много правилно е казал номер 1, има огромен потенциал в проекта етериум и тепърва ще расте. Но имай в предвид, че не е добър момент да инвестираш в копане, ако това питаш. Скоро етериум мрежата ще мине на Proof of Stake алгоритъм, или казано иначе, повече няма да се копае. Така, че копай с каквото можеш, но не те съветвам да инвестираш пари за нова техника.

7.   Аз пък от януари месец по препоръка на приятел започнах да копая bee coin.Копая го на телефона чрез фейсбук профила ми.В началото беше 0,05(демек половин цент) и не помръдваше.Направих ги 1500 и спрях да копая защото нищо не се случваше.Наскоро обаче го проверих пак в койнгеко и е станал 0.018 и започнах пак да го копая.

8.   хора не знам но аз се наших качествено. купих 3060 ти и съм пуснал да копае с LHR 3(4) през T-rex в nanopool и едвам се покрива тока.тази карта кога ще се избие, че и печалба кога ще дойде нз.... да не разбирам как се движи мишката да губя, но имам претенции че с техниката съм немалко на ти.

някакво обяснение? все пак картата струваше бая пари купих я нова преди няма и месец.

9.   Въобще НЕ подавай никакви декларации. Изобщо си избий от главата това, защото ще се вкараш в големи бели. Номер 1 изобщо не знае какво говори. По закона ти си търговец, колкото и идиотско да звучи, ама си мислиш, че като напишеш декларацията и хоп - готово?! О, не. Като търговец ти трябва да имаш счетоводител. Даааам. Ще си назначиш счетоводител и ще му плащаш, а то ще ти подготвя документите. Така, че колкото по-малко приказваш и пишеш - толкова по-добре. НАП нямат никакъв капацитет да проследяват крипто борси/крипто трансфери, а, за да те надорочат ти трябва да си купиш нещо голямо - примерно апартамент/кола/къща и ако нямаш доходи - изпадаш в ситуация да не може да докажеш как са купени. Но даже и тогава, за да ти дойде НАП някой трябва да пусне сигнал срещу теб. Тишина и кротуване, парите обичат тишината.

10.   Толкова ли си наивен? Ако си въобразяваш, че с телефон, който е 1000 пъти по-бавен от солиден хардуер може ей така да се изкопаят 900лв, то тия с фермите трябва да копаят по милион на месец. Парите не растат по дърветата, но винаги има хора, които искат да вярват в това.

11.   Етериума и Биткойна ще въреят само нагоре. Но вторият вече е скъп. Не всеки може да извади 100 бона и да чака да стане 500.
Но със сигурност ще скачат. Етериума е може би най стабилната валута с най голям потенциал.

12.   9, като счетоводител ти казвам, че не трябва задължително да имаш счетоводител.

11, не е казано, че трябва да купиш цял биткойн. Ако искаш може да купиш и 0,001. По сегашни цени струва около 10 лв. Толкова е минимума в kraken.

13.   Някой те е измамил здраво. Първо не можеш с телефон да копаш Ethereum, най-малкото защото алгоритъмът иска кеширан един 4GB файл на много бърза оперативна памет, на видеопамета принципно. Факт е, че можеш да копаеш криптовалути с телефон, но всичко е просто с научна цел направено, няма как да изкопаеш значимо количество от никоя криптовалута с него. Всякакви глупости подобни на Pi Coin са с цел продаване на данни и измама. И да не говорим, че количеството което си описал се копае за 5 дена с RTX 3080, не с някакъв си смартфон! Много хора биват измамени по всякакви начини включващи криптовалути, не се образоват по темата и говорят куп глупости, как всичко е пирамида, лъжа и измама. Ако нямаш компютър с бързо видео, можеш да копаш Monero с процесор, няма да е много, но ще се трупа и може да поскъпне, а и може да се образоваш защо съществува такъв altcoin и защо превъзхожда други.

14.   13, честно казано и аз не вярвам да е изкопал 0,009 ЕTH за 5 дни с телефон. Това са 10 лв/ден. С това темпо 300 лв на месец - абсурд. Ако ставаше така, всеки щеше да копае. Те хората наливат хиляди левове в компютри и климатици за охлаждане и плащат стотици и хиляди левове ток и пак не им остават много повече чисти пари на месец, а той с един въшлив телефон ще копае толкова. С един телефон ще копае жълти стотинки на ден. Това е скам и реално нищо не копае. Аз познавам един дето си копае с компютъра денонощно и за цяла година беше изкопал 20-30 лв.

15.   Ами на 0. 0193000 за 10 дни съм. Това са 124 лв. по днешния курс. Не е никак зле, какво като е с телефон?

16.   А и това е ЕТЕРИУМ, не е БИТКОЙН. Реално процесът не е "копане", а "добиване", когато се извършва с телефона. Crypto - Free Etherium e приложението. За 10 дни не очаквах да достигне до почти 0. 02. Да, става бавно, но и копането на биткойн е бавно.