Споделена история от Други

Как се виждате след 5 години? А след 10?
Здравейте!

Въпросите са ми:

"Къде виждате себе си след 5 години? А след 10?"

Моля, напишете и възраст и пол в коментара си ;)

Коментари

1.   След 5 г. би трябвало да съм си изплатил апартамента. След 10 г. би трябвало да съм успял да посетя мечтаните ми дестинации. Надявам се да съм здрав, че имам известни здравословни проблеми.

м35

2.   От гледна точка на мечтите се надявам на достатъчно независимост, сила, здраве. От гледна точка на реалностите за повече от година и половина-две е сложно да се правят планове, особено в такива несигурни времена. Прекалено много фактори има. Най-важното е да имаш здраве и да се съхраниш физически и психически. Всичко друго е поправимо, променливо, временно.

М25

3.   Здравето е по-ценно от всичко останало. Най-вече него си пожелавам, както и такова за близките ми хора. Човек има ли здраве, може да постигне невероятни неща, стига да притежава и далновидност и упоритост в следването на целите си!
Иска ми се и всички добри хора в България, а и не само, да са доволни от живота, който водят. Но всички знаем, че това е невъзможно и често именно добрите хора си патят без причина.

- Кифлоприземител

5.   След 5 години в Германия работеща като програмист и инвестираща в крипто. След 10 години посетила екзотична дестинация и радваща се на живота.
Ж14

6.   След 5 години, си представям, че работя професиите, за които мечтая и изкарвам пари от тях. След 10, се виждам като родител на две деца, но може и преди да съм навършил 30 да съм ги създал, зависи от това кога ще си намеря жена.

М22

7.   Не съм Господ, затова и да отговоря на въпроса ти, вероятно ще излъжа. Моите планове може да не съвпадат с неговите....
Забелязах обаче, че ако споделя плановете си, те винаги се провалят, но ако действам мълчаливо - се реализират.
Обичам да планирам и винаги имам план - A, B, C, D, в случай че предходният се провали.

8.   Не се гледам след 5 и 10 години. По-важни са ми текущите цели, които си поставям. Ако човек не витае в бъдещето, а се фокусира върху това, което може да свърши днес, то тези действия ще доведат (може би) до едно хубаво бъдеще. Защото нищо не се знае и бъдещето е непредсказуемо. Живота е трудно нещо и понякога се случват лоши неща и те изкарват от пътя. Единственото важно нещо е настоящето и какви сме сега. Единственото важно нещо е стремежа към новото аз да се реализира сега, още в този ден. Когато искаш нещо и витаеш в бъдещето и най-вече, когато обясняваш на другите за него, това ти отнема от енергията, която ти е необходима за да го изпълниш. Хубаво е ти самият да знаеш на къде се стремиш, но не и да го обясняваш на другите