Споделена история от Други

Изглеждам смачкана
Здравейте хора!
След поредица неприятни житейски обстоятелства с които сега няма да ви натоварвам, получих доста досаден "козметичен" проблем.
Добрата новина е, че след почти 5 години нещата започнаха бавно да се подреждат..но вече чувам доста хора да ме питат " Защо си тъжна?". В началото си мислех че е случайност, но явно цялата ми физиономия и мимики са се променили..и изглеждам сдухано дори когато не ми е... нямам представа как да го променя, не желая да получавам съжаление от хората особенно сега когато вече всичко е горе-долу наред. Случвало ли ви се е същото, и ако да как се справихте?
Благодаря предварително, бъдете здрави!

Коментари

1.   Колко странно, все едно аз съм го писала... Като си спомня какво момиче бях и каква жена съм сега. На 36, а се чувствам на 80, вече всичко ми е все едно. И аз така, като се погледна и виждам един смачкан човек.

2.   Здравей. Как да ти кажа... Почти се бях справила, от една година всичко вървеше добре, изглеждах добре, чувствах се страхотно и тука от един месец насам, нещата рязко се влошиха, смачках се и качих 12 кг за месец, косата ми окапа.. И сега милея за отминалите месеци и щастието.
Истината е в едно - спокойствието и чувството на сигурност.
Сега буквално не знам как ще платя наема след три седмици, останах без работа.
Осигури си спокойствие, сигурност. Наспивай се, ако може заспивай преди 12ч.
Грижи се за себе си много. Съвсем целенасочено. Имай си домашен спа ден веднъж в седмицата.
Постепенно ще усетиш как хармонията от вътре се отразява и отвън и тогава ще
започнат да те питат пък как постигаш това.
Това работи.