Споделена история от Други

Q7
Имам засега един мерак да си взема Q7 4.2FSI, цените гледам са до 18к за модел до 2008-09.

Обаче ме спира не това, че харчи много, а че е стар екземпляр. Сега е 13 годишна кола, и не знам ако я карам 2 години, дали после ще има продаване, понеже мотора е сравнително голям.
Писах с няколко момчета, ама повечето са с 3.0TDI, и само едно с 4.2 и каза, че е ламя и че за 3 месеца само едно обаждане имало за продажбата му, неговата обаче беше дори по-стара.

Като цяло сравнено с другите джипове, само този е така дълъг, просторен и луксозен. Всички други им липсва по нещо, особено коне. А и специално търся бензин+автомат.

Ако беше Q7 oт 2010-та, по-склонен ще съм да я купя, но не се барат. Отиват към 30к.

Преди това имах голям мерак за A6 от 2012-та, в бюджета е, красива+доста по-нова, но с моята приятелка обичаме да пътуваме към планините и понякога пътищата не са никак хубави, а тези коли са ниски(с изключение на allroad, но не желая комби).

Вие как мислите по отношение на продажбата на 15г кола с голям мотор и разход на гориво.

Коментари

1.   Аз мисля, че да си купиш над 10-годишно Ауди с голям бензинов мотор, автоматик, на незнайни километри за 18к си е чиста лудост...освен ако не си някой, който е в бизнеса с коли и наистина имаш достъп до евтини части и до компетентни майстори. Но фактът, че пишеш тук, говори за точно обратната ситуация.
В крайна сметка всичко е въпрос на доходи. Ако разход от над 20 на сто градско и поне 10 извънградско не ти е проблем, давай смело. Освен това (по мое лично мнение) марката Ауди не се слави с особена надеждност като автомобил втора употреба и като мине 100-те хиляди (а твоята кола ще е на поне 300 хиляди реални), започва драмата с постоянни дефекти, някои от които направо ще те разорят. В добавка, купуваш голям премуим СУВ, чиито консумативи също са меко казано доста скъпички.
Накратко - ако си си "надвил над масрафа" и много ти иска да си гъзар с Ауди - давай смело, но бъди готов колата да се превърне в основен ортак на джоба ти.
Моят личен съвет - ако искаш да си купиш СУВ, който няма да те разори, ориентирай се към японските такива. Никак не лош избор би бил Тойота РАВ4, Тойота Highlander, Хонда CR-V от същите години 2008-2010. А ако все пак искаш да си малко "по-така" и да изпъкваш от масовката Lexus RX 350, 400H или 450H. Това са автомобили, които са легендарно здрави и надеждни, и поне ще разчиташ, че никога няма да те оставят на пътя. А освен това и са доста по-икономични от Аудито.

2.   С подобни размишления някой много е се е излъгал като те е назначил и ти дава такава заплата, че да си позволиш подобен автомобил.

3.   Като почнете да ми ги хвалите тия японски коли и направо.... Колко се карат тия Тойоти, Хонди и Лексуси в Европа и колко Mercedes, BMW и VW?
Отделно и да не се развалят толкова като трябва да смениш нещо на тоя Лексус и ти кажат, ами няма алтернатива, а оригиналната част е $$$$ и се чака 2 месеца...

4.   Забравих... Сравняването на Q7 с някакви RAV4 и CR-V изобщо няма да го коментирам.... Тях може да ги сравняваш с Q3

5.   Подкрепям номер 1. Автомобили от висок клас се купуват нови или почти нови с история. Останалото си е пълна набутвация. Освен, че ще дадеш още толкова за ремонти, накрая пак няма да имаш кола. То, затова и подобни автомобили като остареят се продават на доста ниски цени. Просто всички знаят, че им предстоят ремонти за десетки хиляди.