Споделена история от Други

Здравейте, имам нужда от вашата помощ!
Не знам от къдд да започна , не изкам и да се оправдавам , че вината може и да е в мен......Казуса е следния на 30 съм , имам 2 голями любовни приключения в живота, каквото и да правя , мисълта ми е в тях, вечер посягам към чашката , но още по силно го мисля , и така си пропилявам дните ......Моля ако някой има адекватн отговор , за решение на проблема да сподели, ще съм ви мн благодарен на всички за съветите в това число и упреците .Благодаря ви ...И ме извинете ако съм се натрапил на някой .....

Коментари

1.   Авторе, някога прочетох една мисъл "Не можеш да вървиш напред с глава обърната назад". Миналото, дори да е било прекрасно, вече не съществува. Излез от капана на спомените, дори да са приятни, не се живее само с тях. Спри и с ежедневното пиене,няма да те доведе до нищо освен до алкохолизъм. Има много по-приятни начини за прекарване на времето- разходки сред природата, спорт, четене, филми, игри на компа, ако те влекат, фотография, колоездене, да не изброявам всичко сега, всичко е по-добро от пиенето.Активизирай се, заеми се с нещо, за да спреш да се фокусираш върху миналото. Преминала съм през подобно състояние, спасявах се с четене, научих и трети чужд език.

2.   Ами ако искаш да си пропилееш годините и един ден да се събудиш на 40, продължавай, ако не, промени се. Просто е. Хобита, спорт, приятели, работа, срещи и тн и тн. Това е пътят.

3.   Спри да пиеш, за да не попаднеш с цироза или панкреатит в някоя болница. И започни да се оглеждаш за нови жени. Има ги навсякъде, само да се огледаш. Чети книги, развивай се, тренирай и стига си мислил за глупости!
Животът върви напред!

4.   Миналото е минало и хубаво или не, няма как да го промениш!
Дори от сутрин до вечер да пиеш, дори да мислиш за това 24 часа, единственото, което ще постигнеш е да си пропилееш шанса за нова любов и да си съсипеш здравето. Сега си представи, че случайно срещнеш страхотна жена, обаче в този момент си пиян, занемарен и вониш на алкохол. И разбира се, тя ще те подмине и дори няма да имаш шанс да и покажеш, че си страхотен човек. И за какво? Заради нещо, което е свършило и няма шанс да си го върнеш. Заслужава ли си? Така, че вместо да давиш мъката си в алкохол и да събутираш шансовете си за нова любов, просто се стегни, затвори страницата и продължи напред. Да, сигурно жената заради която го правиш е прекрасна, но не е единствената прекрасна жена на света! Дай шанс и на някоя друга.