Споделена история от Други

Сертификат?
"Как ще изглежда светът през следващите петдесет години? Интригуващ въпрос, на който световноизвестният финансист, икономист и политик Жак Атали (роден през 1943 г.) отговаря компетентно и интригуващо, като се опира на опита и познанията, натрупани от човечеството в неговата хилядолетна история. Взаимоотношенията между държавите и нациите, политичеслите системи, демографските сътресения, новите форми на пазара, тероризмът, насилието, климатичните изменения, нарастващото влияние на вероизповеданията - не е пропуснат нито един важен момент от глобалния облик на бъдещето. Атали надниква и в ежедневието, за да разкрие как стъписващият технически напредък ще преобрази труда и свободното време, образованието, здравеопазването и културата на бита, как нрави, смятани днес за скандални, в утрешния ден ще бъдат възприети."

Книгата е "Кратка история на бъдещето"
Автор: Жак Атали

Не се поддавайте на ТЕХНИТЕ планове! От теб и от мен зависи, не от "тях"! Моята свободна воля, моят свободен избор е категорично НЕ!

Коментари

1.   Отдавна не сме свободни. Ваксината е най-малкият проблем. Цял свят се ваксинирал и си мислиш, че на българите ще им се размине, предстои да започнат да ни изолират от околния свят и ще се видим принудени да го направим

2.   Псевдо-пандемията е една стъпка към този свят, който иде. Тя просто даде тласък и инерция за бъдещите промени. Вируса иде в точния момент, но дори и да го нямаше пак щеше да бъде създаден.

3.   Хора, в цял свят масово са с фалшиви сертификати.

4.   Жак Атали опровергава да е писал подобни неща и казва, че не може да носи отговорност за всичко, което му приписват.

5.   Самата идея да наложат сертификат за свободно придвижване, е незаконна и неморална. Тази нива диктатура ще има много вариации.
Аз съм против всички глупави мерки. Радвам се, че в България повечето хора са против.

6.   Твърдо НЕ на зеления фашизъм! Не сме в концлагер, да ни искат сертификати, нито сме арабски свят, да ти карат да носим маски! И не сме опитни мишки да ни ваксинират насила!

8.   Н 4, посочила съм книгата, всеки може да я открие, прочете и си направи изводите!
Не знам да е опровергал авторът собствената си книга, но при актуалната ситуация няма да се учудя...

9.   До 5 - Според мен, трябва да е по избор. Ако имаш заведение и пускаш само хора със сертификати - успешен ти бизнес!

10.   https://www.ozone.bg/product/kratka-istorija-na-b-descheto/
Ето я книгата!