Споделена история от Други

Електрическа тротинетка - за или против?
Здравейте. Пише Ви момиче на 19 години. Живея в не много малко градче в квартал към края на града. Предвижвам се или с нашите или с автобус. Та сега ми хрумна нещо интересно. Мисля да си взема от онези електрически тротинетки, за да се придвижвам по-лесно до града. Бих се радвала тези, които имат такива да дадат мнението си. Как е през зимата с такова чудо? Къде по платното се движите? Голяма ли е опасността да бъдете бутнати от кола? Създава ли проблеми скутера/тротинетката? Колко време го зареждате и колко издържа? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравейте, ще се опитам да бъда максимално полезен.
-"Как е през зимата с такова чудо":
Гумите на тротинетката са с летен грайфер, което ще рече че при сняг или дори леко заледяване, прави карането им много опасно, да не говорим че не е полезно за батерията (намалява обхвата ), а това означава че за да не се скапе батерията, трябва задължително да се държи в топло помещение.
-"Къде по платното се движите":
Там където ЗДВП позволява, а то е максимално от дясната страна на пътното платно, максимално близо до третоара или по третоара(макар че и тук някой наредби си противоречат), както и по вело алеите, каране между колите или в лявата лента е забранено, също карането по третоар.
-"Голяма ли е опасността да бъдете бутнати":
Да голяма е, първо че защото тротинетката не е МПС, и за нея не важът никакви законови задължения, за носене на препазна каска или друго предпазващо оборудване, което излага живота на водача при падане, а и да не забравяме че заради малките си гуми, тротинетката е много опасна, защото при навлизането в дупки, дори и при малки неравности, при навлизането на предната гума в дупката водача бива изхвърлен през волана по глава, това се случва доста често, и прави тротинетката дори по опасна от велоиспеда заради малките си гуми, другата опасност че водача с тротинетката са по трудно забележими, дори и през деня, и често шофьорите не ги забелязват, а и да не забравяме че развиват скорост до 30км/ч което е много опасна скорост за такъв тип машина.
-"Създава ли проблем скутера и тротинетката":
Всяко превозно средство може да създаде проблем, това много зависи и от уменията на водача, беля може да стане без значение дали е скутер или колело, но да, често водачите на тротинетки са крайно опасни, защото си мислят че са неуязвими и прелитат между колите, или правят опасни маневри, и това води до голям брой пострадали от такъв тип превозно средства.
-"Колко време се зарежда батерията и колко време издържа"
Зависи от батерията и зарядното, но между 2 и 4 часа, а по съвремненните и за 30 минути, изкарват между 10 и 20 км пробег, който зависи от начина на каране и дали се подава много газ.
Дано съм бил полезен, ще напиша плюсовете и минусите според мен.
Плюсове:
-Компактни са.
-Леки са.
-Не е нужна книжка.
-Лесно се карат.
-Може да се качваш със тях в градския транспорт.
-Можеш да си я вземеш с теб на почивка, или където пожелаеш.
-Почти нямат подръжка.
-Евтино гориво/ток, за 30 км пробег плащаш средно между 0. 80-1. 20 лв.
-Може да ги караш свободно почти навсякъде.
Минусите:
-Много са опасни поради размерите си и вида.
-Бавни са като максимално скорост.
-Не голям пробег.
-Не могат да се ползват зимата(дори и при леки студове).
-Не са комфортни при по голям преход заради липсата на седалка.
-Пожароопасни са заради батерията.
-Не са устойчиви на пътя заради малките гуми и правостоящия водач. -Ако се повредят, ремонта е скъп. Да, безспорен факт е че са един прекрасен транспорт за близки разстояния, до 2-4 километра максимум, но според мен най компромисното решение е E-bike, той елеминира повечето минуси и запазва повечето плюсове, струва си, нищо че инвестицията е по голяма, дано съм ти помогнал авторе!!!