Споделена история от Други

Мисля да закупя скъпа кола чисто от комплекс
Здравейте,
Мъж на 24, никога не съм се интересувал и вълнувал от коли, даже и марките на колите не познавах.

Бях отрязан от момичета два пъти подред, поради това, че нямам кола, като вторият път, момичето даже ми се присмя и това доста ме комплексира. Тези случки малко ми дойдоха като гръм от ясно небе, защото до сега не бях имал проблеми с момичатата, поради това, че нямам кола.

Две седмици след случката се записах на шофьорски курс.

Седем месеца по-късно, вече имам книжка и съм натрупал няколко месеца опит зад волана. Закупих си едно стора Рено, за да се уча с него през това време.

Все още обаче, се чъвствам комплексиран и обмислям да закупя БМВ, Ауди, или Мерцедес за 25 000 - 30 000 лв. защото някак си, като си представа как взимам някое момиче за среща, да и се поява с някой трошляк и ми става неудобно.

Изкарвам по 40 000 лв. на година и цената не е непосилна за мен, но съм напълно наясно с факта, че това го правя от комплекса, който придобих. Това не са малко пари и потдръжката на година ще е солена. Въпреки това, щом ще ми подобри самочувствието, можеби си заслужава.

Коментари

1.   Пич,ако следващата поиска да имаш Салют-7 какво ще направиш?Ще караш курс в Байконур и после ще откраднеш кораба ли?

2.   За самочувствието всичко си заслужава, ама такова момиче колко да си заслужава... И къде отива САМочувствието, щом не е с теб заради САМия теб? Това е по-интересния въпрос...

3.   Някаква парантия ти казала нещо, обаче ти вместо да си търсиш свястна жена, ще хвърляш пачки, за да задоволяваш капризите на всяка кифла. То пък голям келепир да спиш с парцал, имащ връзка с колата ти. Направо ще си оправиш самочувствието. Ако ти каже, че пишката ти е малка, нова пишка ли ще си купиш. Кифлата винаги ще ти намери кусур, за всеки кифленски каприз, ще мяташ пачки ли? Ами ако иска Бентли? Ако си мислиш, че с кола за 30 к ще я впечатлиш... А и какво ще спечелиш. Един боклук.

4.   Чак не мога да повярвам, че това не е фалшива тема!
Я направо си вземи новия Mercedes-Maybach S 680 4MATIC началната цена е само 217 324 евро. И всички кучки са твои!

5.   Купи си. Според мен ще има ефект.

6.   Пич, не се занимавай с глупости. Смени си вкуса за жени, не колата.
Ж22

7.   И ти уж сравнително високо интелигентен човек реши да подхраниш комплекса с един "путкоубиец" вместо да се пребориш психически да се отървеш от него?

8.   Ако мнението на някакъв парцал ти срива самочувствието, проблемът ти е другаде.

Значи някое свястно момиче стои някъде там и би била щастлива с теб такъв, какъвто си, обаче ти искаш да се харесаш на кифлите и вечно да задоволяваш някакви глупави капризи заради долнопробна путка, която така или иначе ще те заебе на втория месец, защото някой с Бентли или по-голям и обърнал внимание.

Не трябва самочувствието ит да се влияе толкова много от околните, още по-малко от парцали, незаслужаващи внимание.

9.   От финансова гледна точка е кретения.

Вземи си една лъскава Шкода на старо и я стегни. Или пък си карай с реното ако е читаво.

А, иначе такива жени НИКОГА няма да са доволни.

Ако не е с теб, когато си без кола, няма да е с теб и с кола.

Има мъже, които имат физически проблем и не могат да карат кола.

Примерно не виждат цветове.

Какво да ги правим?

Бегай от тая.

10.   Скъпата кола е повод да те забележат, но ако си спънат в балалайката и си със самочуствието на смачканяк ще си се возиш сам в нея……….

Чингис Хан

11.   До 10,
Сигурен съм, че портфейлът и последен модел Мерцедес (примерно) ще поразрешат проблемите с "балалайката". ;)

12.   Ако една жена не иска да се вози в трошката, не си заслужава да я возиш и в по-хубавата кола. В крайна сметка с теб ли излиза или с колата?
Значи те изискват от теб да имаш автомобил, а какво получаваш в замяна? Не знам за вас, но аз предпочитам да съм си сам пред това да съм с меркантилна жена.

13.   10, аз пък точно такива, които забелязват конкретно такива неща, не искам да ме забелязват! :)

14.   Да си купиш кола за безплатен секс е като си купиш самолетен билет заради безплатната закуска. Ако толкова ти е за ебането, тия 30 бона по-добре ги дай за проститутки. За 30 бона ще ебеш 2 г. през вечер. Но поне ще сте наясно и няма да се занимваш с циркове и капризи.

А как би се чувствал, че правят секс с теб заради колата ти? Няма ли да се чувстваш тъпо, че реално си плащаш, за да спят с теб някакви евтини жени, понеже ти си толкова сдухан, че без кола една "връзка" не можеш да си уредиш? Реално ще спиш с простутки. Замисли се баба ти едно време заради каруцата на дядо ти ли се е омъжила за него и му е родила деца. Не ти трябва такава жена дори безплатно, камо ли да даваш такива суми.

По-добре тази сума я дай за жилище или я вложи в нещо за бъдещето си, отколкото цял живот да наливаш от пусто в празно и да тъпчеш на едно място финансово, само за да си вдигаш временно самочувствието и после пак да се чувстваш същия сдуханяк. Колко мислиш, че ще продължи това фалшиво чувство? А колко време ще изгубиш, което може да използваш да си търсиш истинска жена?

16.   Да беше казал, луд фен съм на колите искам да карам готина кола, да ти кажа давай брат. Ама за жена да си купиш... ти лус ли си бе?
Последния път една ми зададе въпроса - ти нямаш ли кола?
При което отвърнах ти затова ли си с мен? Последва мълчание
Ти си направи изводите за селски пръчки дали си заслужава.

17.   До 14 - Не се хаби, пич. Те такива батки искат просто секс и не им дреме, как и зщао го получават.

18.   Автора: Ясно ми е, че жената не трябва да гледа само колата и финансовото ти състояние.

Но доста четох по форуми, статии и съм разговораял по тази тема с мъже и жени и каквото и да си говорими излиза, че една хубава потдържана, изчистена и добре ухаеща кола прави силно впечатление и показва, че мъжа е стабилен.

Аз точно на това се надявам, една хубава кола да засили шанса ми момичетата да искат да се срещнат с мен, а от там нататък аз ще си покажа, кой съм, какво искам от живота в какво вярвам и какъв човек съм.

Не виждам, друг начин да преодолея този мой комплекс и да си върна увереността, казвам ви карам я само на чатове в момента, защото ме е страх, да предложа на някое момиче да излезем и да и кажа "Айде да се срещнем, еди къде си", вместо "Кажи си адреса, ще дойда да те взема". Страх ме е, че пак ще се стигне до темата с колите.

19.   С тия кошници за 20-30х лева нищо няма да ти върже. Тегли кредит, вземи една панамера и ще ебеш толкова редовно колкото може да я изкараш от гаража.

20.   Ако търсиш такива, които ги вълнува колата - взимай си скъпотиите щом желаеш.
Приятелят ми кара една трошка, дето само не се е разпаднала, ама има и по-нова кола. Кара си старата, идва, взима ме с нея, а на мен не ми пука. Не съм с него заради колата. За мен това са просто превозни средства за придвижване от точка А до точка Б. Ако си взимаш кола само заради мацките, да не напишеш после 'тя е с мен само заради парите'... Щот явно такива се търсят .

21.   Ти много добре осъзнаваш, че това не е правилно, а и доходите ти отговарят на кола за 10 000лв. Просто не прави очевидни глупости

22.   Очевидно доста си закъсал, че да се подлагаш на това за една путка.

Като ти чета коментара, явно не си стигнал нивото да разбереш каква глупост ще направиш. Затова ще ти дам друг съвет - вземи си кола. Даже не за 30, а за 100, защото за 30 пак си е дарак и пак никого няма да впечатлиш и почти нищо няма да ебеш. Явно трябва да си минеш по пътя и сам да разбереш каква глупост е това. Дано само обаче не го разбереш прекалено късно и после на 40-50 да ревеш как нямало свестни жени, та си останал стар ерген.

Мъж съм, но много жени са прави, че много от нас за путка гъз дават. Това за мен е пълно безумие да се заробваш финансово за една шепа опикана вълна, която са я минали 2 отбора и утре няма да я има в живота ти.

Поне за проститутки помисли, пак е по-малкото зло от това безумие. Наеби една проститутка 2-3 пъти да ти мине хормона, че в момента от сухота яко си се заслепил и ще направиш голяма глупост. Не бива да си чак толкова закъсал и зависим от чуждо мнение, имай малко уважение към себе си. Докато ти сам не се уважаваш, и Ферари да си купиш, пак няма да впечатлиш никой стойностен човек.

24.   Всяко зло за добро, по повод присмех вече имаш книжка и кола, което е ок, усвоил си нови умения, повдигнал си самочувствието, а и днес активните хора без кола се чувстват в доста ситуации некомфортно, защото им се налага да ограничават част от плановете си поради липса на транспорт. Но спри до тук. Направи си реална преценка на доходите и каква кола можеш да поддържаш. Колкото, толкова. Ако ти се присмее някоя жена, и обясни, че не си милионер и толкова можеш да си позволиш. Важното е колата да е здрава, безопасна и чиста, колко е лъскава и с какви екстри е въпрос на пари. Подбирай по-внимателно жените, които каниш на среща и не се тревожи за претенции. Достатъчно жени има, които не се интересуват от колата. Повечко самочувствие и позитивизъм, и да не ти пука. Правилният човек ще те хареса и със стара кола.

25.   18./Авторе, явно ти сам я правиш тази "цедка", така че изборът ти да е само между меркантилни жени. Такава ти е средата, с такива общуваш. Ами какво очакваш тогава?

26.   Това, че си без кола или с "трошка" можеш да ползваш като филтър - тези, които не си заслужават, сами ще изчезнат от полезрението ти. Ще останат тези, за които си струва да полагаш някакви усилия (и не, нямам предвид материални такива, а тъкмо обратното).
Но ако си търсиш кифла с претенции до небето и искаш животът ти да се върти около това да й угаждаш с къщи, коли, пари - действай. Ти решаваш.

27.   18. Ако ме попиташ за адреса ми, при положение, че никога не сме се виждали, ще си помисля, че си психопат и среща няма да има. Мисленето ти е много изкривено. Коя адекватна жена ще си даде адреса на непознат.. Едно е да излезе някъде на публично място и да се запознае с някой и от там да го преценява вече, друго е да го кани вкъщи, макар и пред вратата. Ми той на другия ден нали може да се върне, ако се окаже, че е откачалка примерно.. Това е безумно направо, не знам как ти хрумват тези идеи.

28.   Виж, приятел, ако не се чувстваш добре в кожата си, ако нямаш самочувствие и увереност, дори ферари да си купиш пак няма да привлечеш жена. Да, сигурно първоначално някоя кифла ще се залепи за колата, но като види, че нямаш пари за всичките и капризи или че еди си кой кара по-скъпа кола, бързо ще те зареже.
За останалите жени дори и не говорим. Те не си избират мъж по марката и цената на колата.
ОК, купи си кола, която не е на повече години от теб, но няма смисъл да даваш маса пари с идеята, че така ще си много вървежен и жените ще припадът за теб. Защото винаги ще има някой баровец с по-скъпа кола, който на всичкото отгоре ще има тлъста банкова сметка и огромно самочувствие.
Една кака

29.   27 има право. Не само че няма да ти дам адреса си, след като те познавам само то нета, ами няма и да се кача в колата ти на първа-втора среща. Първите срещи докато поне малко нямам мнение за теб само на обществено място.

30.   Моя приятел няма кола, а сме заедно вече 5 години. Нито ме взима, нито ме кара от и за някъде. Не виждам защо това дали имаш или нямаш кола трябва да ти влияе на самочувствието. Намери си свястно еманципирано и самостоятелно момиче, стига си угаждал на глезени кифли. Да си губиш кола, от която реално нямаш нужда е свещена глупост.