Споделена история от Други

Цяла Чалгария скърби за един чалгарин…
Направо вече се замислям за емиграция! Цяла седмица ме занимават с някакво лекенце, дето скочило през терасата. И със скачането му се разбра що за народ сме ние. От самото скачане. Някакъв чичка хванал телефона и снима трупа му. От вратата са показва една с джуки като патешки клюн. Непълнолетният син на въпросният чичка качва видеото с труп на човек в социалните мрежи. Нещо против всякакви закони, държавни, виртуални, етични, човешки. За няколко часа 100 гледания само в Ютюб. Ето ви колко блестяща е нашата родина. Някакво жиголо скача през терасата, проститутки с големи джуки като на овце, идиоти снимат труп и го качват в интернет и после стотици хиляди оплакват смъртта на един ЧАЛГАРИН. Тоя дето скочи направи услуга на България. Тязи отвратителна “музика” дето тия прават само допълнително опростачва народа. Да, всеки сам избира какво да слуша. Ама не забелязвате ли какво се случва? Една отвратителна музика, в нея някакви силиконови простотутки и ей такива като тоя пеят развратни мръсотии, а текстовете са безсмилени и могат единствено да опростачат човек. Тоя текст и дете от детската градина може да го измисли. По 100 нови чалги на година, всяка с по минимум 1 милион гледания. И така 10-15-20 години. Ето какво става. Едно поколение, което не може да мисли. Преди някъде месец с едно момче на 14 години си говорехме за изборите. Той вика, че ако сега можел да гласува щял да гласува за ДПС, тая продажна антибългарска протурска партия, щото в нея членувал един негов любим рапър. Ицо Хазарта в Пъпа го сложиха. В ГЕРБ пък някъв дето в Тикток говори за пръдни. И това опростачено поколение ги избира. Да не казвам и чалгарина, дето едва премиер не стана. Отклоних се от темата. Да се върнем на въпросния скачач. Защо е скочил? Пиян ли е бил? Надрусан ли е бил? Какъвто и да е бил, вече го няма и нищо няма да го върне. Но защо плачат за него? Вярно, беше само на 21 години и наистина имаше талант. Да, имаше талант и го пропиляваше с мазни чалги. Добавяме и видимата обработка на компютър. Прави концерти, там са събрали някви лапета и той целува няква малолетна проститутка, а те пищят. Сега умря. На погребението му пълно с народ. И виждам аз едно стори в Инстаграм, как България щяла да го обича вечно. Олеле, не знаех, че съм туземец! Явно и цялото ми семейство сме туземци. Защото ние никога не сме го обичали тоя развратник, нито ше го обичаме. Такива хора ли са идеал и модел за подражание в нашето общество? Дето пие, пуши, друса се, пее мазни чалги и скача през терасата? Добре, че имаше богат баща с връзки да го уреди, че даже и комшиите нямаше да го познават този клоун. Жив клоун. Палячо и половина. Но защо такива трябва да са пример? Какъв народ сме станали, че едва ли не милион човека да плачат за един нехранимайко? Ако някой иска да плаче, преди една година някъде почина един лекар, без който в България вече не могат да се правят трансплантации на сърце. Лятото един от последните ни изтребители падна в морето и един от малкото ни пилоти загина. Преди 2 години починаха двама от най-добрите ни актьори. Това не е ли по-голяма трагедия? Въпросният чалгаджия има видеа как колата, в която пътувал се блъснала и въздушните възглавници бухнали. Товст ако не беше скочил сигурно щеше да живее още месец, два, година, няколко години, но едва ли щеше да изкара дълго. Секс, алкохол, наркотици, бързи коли. Умря един чалгаджия. Какво толкова? Те са стотици, дори хиляди. Ако не и милиони… А защо те трябва са са модел за подражание?

Коментари

1.   И аз съм на същото мнение, глей сега кво плюене ще падне.

2.   Е, прав си, ама нали знаеш, "българският народ е малък, но за сметка на това изключително прост!"
Това май беше ученически или студентски бисер, но авторът, макар и случайно, е уцелил десятката. Когато почине учен, я го споменат в новините, я не, обаче виж когато някой наркоман скочи от терасата... о, тогава трябва да се обяви поне 3 дни национален траур, защото видиш ли, той бил толкова невероятно талантлив, че това направо си била световна загуба! А истината е, че такива с лопата да ги ринеш по кръчмите, обаче не разполагат с пари и връзки.
Обаче, не, каква трагедия, каква драма, каква световна загуба, някакъв наркоман превъртял и решил, че може да лети!
Ама направо да пишем на ООН и да обявим световен траур, а?

3.   Един въпрос - коментирайки това с изразните средства, които си използвал не те ли прави същият този бай ганьо когото оплюваш - лишен от етика и против всякакви човешки закони? Няма значение кой какъв е бил и каква музика правил, трагедия е, за това и много хора са шокирани и травматирани, оплакват го. Обиждайки покойник по този начин ти с нищо не си по различен от чичото който снима, нито пък от оная с джуките ... за мъртвите не се говори с лошо.

От една рокаджийка с етика

4.   Сталин го е казал много отдавна-Смъртта на един е трагедия,смъртта на милиони-статистика!!!

6.   Казват за умрял или хубаво, или нищо. Затова няма да казвам нищо. Все пак съболезнования към близките му.

8.   Абе пичове, аз тоя за пръв път чух за него след като умря...... какво си го слагате и вие. Ми такива са хората в днешно време. Аз съм се примирил и грам не ме интересува, все пак няма как да променя обществото!!

9.   Обикновено такива все дето заплашват да се махнат и плюят по България са най-големите чубани и простаци. И ти си същия нищо, че се правиш на уж различен.
И не, не защитавам момчето просто ми е писнало селяндури да плюят наред. В една Америка това става ежечасно, мизерията там вече е във върхови норми, но тука било най зле.

10.   Трагедията е в това, че става въпрос почти за дете. Едно от децата на България, жертва на лоша среда и общество. Тръгнало по лош път. И "лъскавия" живот не му е понесъл, защото всяка крайност е отровна.

11.   Браво, точно така номер 3! На същото мнение съм, нищо че не понасям чалга. Да, типично за българското говедо е да обижда един загинал човек, да му вади "кирливите ризи"и т. н. Никаква емпатия и съчувствие! В световния шоубизнес много от изпълнителите са наркомани и алкохолици, но това не ги прави по-малко талантливи и естествено ако се случи нещо с тях хората ги оплакват и почитат паметта им, което е естествено.
Автора не е по-малко бай Ганьо от останалите българи...

15.   Те по същия начин и Хелоуин обичат и на Фреди Меркюри се кланят и Елтън Джон го направиха сър , че и на Бул Гейтс му сваляха шапка , само щото бил богат ...ама колко дечица е избил в Индия и Африка това не се знае..
Всичките тези простотии и публични фигури имат две цели :
1. Отклоняване на вниманието на хората от далеч по-важни неща . Като например зелените паспорти или престоящите затваряния на държавата пак .
2. Цялата тази галимацив около простотията е от хиляди години насам. Простите хора , по-лесно се управляват. В България по едно време хората бяха умни , ама тия избягаха отдавна и харизаха държавата на чалгата и мангалите
Да се знае обаче , че най големия недостатък на простака е че не знае че е прост, така както казва но 1 , глей кво плюене ще падне ся.

16.   И аз не съм фен на чалгата, но в случая това е един пропилян млад живот, не знам какво общо има самият стил музика.

17.   И аз съм на това мнение. Прекалено се протака тоя случай. Жалко е, че си отиде един млад човек, наистина е огромна болка за близките, но мен не ме впечатли особено това момче с, , големия си талант". Влезна в чалгата, благодарение на външността си и секси погледа, по който залитаха тийнейджърките, който изглежда все едно си му изял последното... Този жанр не възпитава никакви ценности в младежите. В клиповете само кражби, наркотици, алкохол, напомпани отвсякъде жени, без никакъв морал и сега скърбят всички, сякаш е умрял техен близък. Да не говорим за приятелката му. През 5 мин. снимки в социалните мрежи колко го била обичала... голяма любов, няма що. Един човек, който истински страда, не би се сещал в такъв момент за социалните мрежи. На негов гръб си печели лайкове и популярност, милата... Толкова изкуствена и посредствена изглежда, но всеки сам си решава как да изглежда и т. н. Нищо чудно след някоя година да си намери друг, не вярвам да издържи дълго сама, но сега той е, , единствената й любов". Ще ми е много интересно какво ще казва после. Всяко чудо за три дни...

18.   Починал е млад човек, само на 21, още нищо не видял от живота, нечие дете. Иначе да, медиите пак го преекспонират. Но това са днешните богове, инфлуенсъри, ютубъри, певци и всякакви други, известни, че са известни...Непрекъснато ни занимават с техния живот, че и със смъртта им. Хората знаят повече какво се случва със знаменитостите, отколкото познават себе си, което е не по-малко трагично. Жалко за нелепо отишлото си момче, но за чалгата напълно подкрепям. Тя е сред нещата, отговорни за опростачването на цяло едно поколение, че вече и второ, което се влияе негативно.
И ,само за сведение,наскоро почина един художник, човек, допринесъл много за българската култура, но водещата новина не е тази, разбира се, а че починал Денис Теофиков, млада надежда на попфолка. На кого му пука, че умрял някой си Галилей Симеонов,талантлив български художник...Какво от това, че негови картини се намират в много световни музеи и частни колекции, нали не е иху-аху, незабавно консуматорско удовлетворение....
Прост народ, слаба държава, която за творците си нищо не дава.

22.   Така, значи.Моля модератора да публикува коментара ми. Много сте силни всички на думи, нали така? Много сте силни в анонимен сайт да плюете покойник, нали така. Тъжното знаете ли кое е? Че всички скърбим за него,той остави зад гърба си една огромна фен аудитория, а вос кой ви познава. Вие сте един Гошо,Пешо пишещ в анонимно приложение. Защо не го напишете публично? Защо не понесете публично отговорността за думите си…Грях и да се говори лошо за починал човек…А знаеге ли кое е най-тъжното в цяла картинка. Че той беше на 21, момче на 21… Момче което не стана баща, момче което няма да има внуци,дете надживяло родителите си, момче,което не видя почти нищо от живота, момче което нямаше шанс да се поправи. Това е трагичното. Че той за разлика от всички Ви коментатори и хейтъри,които не спирате да го обиждате,дори след като предаде Богу дух,той остави част от себе си, любов от себе си. Очевидно не сте му слушали песните. Защото заразлика от повечето му колеги имаше смисъл в думите му,във всяка строфа. Всеки е допускал грешки,всеки е в различна среда. Бог ли сте че да съдите така? Бог ли сте? Не сте…Само Бог има право да съди, камо ли за починал човек. Срамота. Знаете ли ,че не са открити никакви наркотици в кръвта му. Вие не познавате лично момчето,вие познавате образа изграден от неговите продуценти. Но в главите ви това не се побира. Стига с тази тема ,с това плюене. България загуби талант,това е факт. Денис имаше харизма.имаше чувство,беше голяма звезда и то много обичана. Не знаете нищо,не плюйте,не злобейте,просто изкарайте поука и обяснете на децата си,че всичко на екрана е един фалш, че щастливата реклама,че скъпите коли ,че яките сторита не са реалност. Това е поучителната история. А за Бай Ганьо с камерата с малкото му чаве ако си отворя устата,затова колко е нагласено и как оная многострадална Геновева ги е наредила като пъзелче нещата няма да коментирам. Не искам да хвърлям обвинения но моята теория се доказва многократно и знам че съм права и че всичко е един театър за да излезе оная с чисти ръце. Но както и да е, няма значение това. Бих си дала инстаграма защото заставам плътно зад думите си и не съм продажница като всички,но знам че така или иначе ще бъде закрит от модератора. Моля се ,най сърдечно на модератора да одобри коментара ,защото го пиша в почит на умряло момче,което не заслужава това плюене дори след смъртта му. Благодаря

24.   Какви времена настанаха... Преди още на 18 години ставахме пълнолетни, носехме законова отговорност и отивахме в казармата да изпълняваме своя дълг към Родината като мъже, а днес мъжете на 21 години, наливащи се по пиянски купони, вземащи наркотици, носещи грим, скубещи веждите си и чукащи силиконови наджукани бръмтии, биват нарочвани за "деца" и "младежи"... В нито една статия не видях за този 21-годишен мъж да пише, че е мъж. Навсякъде го оплакват като "горкото дете" с тежък живот. Има нещо сбъркано в цялата тази работа. По Закон при навършване на 18 години човек става пълнолетен, съответно мъж или жена. А "горкото дете" е такова, което е добро, онеправдано и незаслужаващо тежката си съдба. Такива са хилядите деца по домовете за сираци и тези, страдащи от тежки и неизлечими болести. Но за тях никой от сега "ридаещите" през телефоните си не отдели и една сълза или жална дума. Защо ли!?

Напълно съгласен съм с написаното от автора/ката на темата. Голяма част от обществото ни се състои от безволеви хора с низки ценности, слугуващи на простотията и кръчмарщината. Те са родоотстъпници-чуждопоклонници и мнението им е покорно и водещо се от това накъде духа вятърът (образно казано).

Номер 3, извинявай, че няма да пригласям на изкуствения ти морал, но определено не съм съгласен с теб, че нямало значение кой какъв бил и каква музика правел! Защо ли? Защото посланията в кръчмарския жанр музика, както и цялостното поведение и отрицателният поведенчески пример, даван на подрастващите от страна на въпросния изпълнител, влияят пагубно на стотици хиляди млади хора - тези, от които след няколко години се очаква да са стълбът на обществото ни, когато дойде време и те да създават потомство!
И все пак, заради слушания от теб жанр, те поздравявам с едно бележито парче на групата "Helloween" - "If I could fly"!

- Кифлоприземител

25.   Абсолютно си прав, тия са толкова повърхностни, че направо една селекция ще ни помогне да излезем от тинята. Положението е плачевно, по друг начин не може да се оправим.

26.   Умрял е млад човек. Аз една негова песен, не съм чула до сега, но имай уважение към починалия.
Такова нещо, където и да стане вече ще снимат, ще качват видеа, защото живеем в такова време.
Защо се вълнуваш толкова? Какъв ти е проблема?
И какво сравняваш 21 г. с двама починали актьори на преклонна възраст. И там се говори дълго време и така беше пълно със скърбящи хора. И там слушахме простотии, как може да си отидат такива актьори. Високопарни фрази и куп тъпотии. Вместо смирено да ги почетат и в крайна сметка все някога се умира.
Аз това видео не съм го гледала.
Спри се със сипането на толкова негативизми. Гледай себе си, оправи си малко речника и изказа. Тжва да не ти е тутманик да бухнат възглавниците. Те се отварят.

27.   На тебе, пък, какво ти е виновна чалгата!? В рапа има къде, къде по-големи цинизми. Стига с това оклюване на чалгата! Всяка музика си има и пошлости и стойностни хитове. Явно не си чувал и една стойностна поп-фолк балада, като:
Емилия-За мен забрави;Гергана-Губя те бавно;Ивана-седем дни;Магда-Случаен флирт;Борис Дали-Пиян... И т. н. и т. н.... Примери-много! Точно в чалгата са едни от най-стойностните, красиви и докосващи душата и сърцето на човек, песни! Текст, мелодия, клип-ВСИЧКО! Вие казвате само лошата страна, защото така ви изнася! За псувните в рапа и сатанинските и зловещи, подтикващи към агресия и насилие, символики в метъла-нищо не казвате! Не казвам, че и там е само лошо, но ако искам, и аз мога да ви изредя всички негативи от тези жанрове.
Просто, дискриминирате поп-фолка, макар и-абсолютно излишно.
Що се отнася за Денис Теофиков, доколкото се знае до момента, е бил психически тероризиран от продуцентите си;те са го смачкали психически... Короната на известността и славата е тежка! НЕ СА открити наркотици и алкохол в кръвта му!
А що се отнася до това, защо за него се скърби повече, отколкото за другите, които спомена-защото(с изключение на актьорите) не са толкова известни, понеже професията им не е свързана с публични и медийни изяви(поне не толкова)и повечето не ги познаваме;не знаем дори как изглеждат. И въпреки всичко-всяка смърт е тежка. За актьорите, като Стоянка Мутафова, например, също скърбяха. Но когато някой умре млад, е трагедия, защото животът е бил пред него и му е било рано да си отиде. И не само при известните. Колко случеи има на деца и мланежи, които починали от полест или били убити, и после цяла България е била потресена...
Така че, не си прав!
И да! Мисля, че Денис е преживял достатъчно и е търпял достатъчно критики, че да бъде оплюван и след смъртта му.

28.   Музиката си е просто музика. Много се вталяваш и не виждаш по-далече от носа си. Човек е много повече от това, което слуша. Номер 3 ти е казал всичко точно.

29.   Аз пък съм покрусена от злобата, с която е пропит Монологът ти... Аз също не слушам чалга, но съм с музикално образование, пък и да не бях, само глух ще отрече, че момчето беше много талантливо. Второ, доказа се, че в кръвта му не са открити наркотици. Трето- родителите му не са заможни, т. е. не го е пробутал богатия му татко. Денис създаваше усещане за добър, талантлив, притеснителен младеж, а ти с тази жлъч, която изля, какъв си?

31.   Моля модераторите да одобрят коментара ми, защото този индивид, който е публикувал тази тема искам да прочете написаното от мен.

Денис беше мой приятел и се знаем от деца и той НЕ е взимал наркотици и това което ти пишеш е страшно обидно към нас хората които скърбим за него и сме разбити след неговата смърт. Денката беше момче с огромен талант, винаги е пял без обработки и тем подобни глупости. Гледай го в интернет, като беше на 14 участваше в музикални формати. Това е талант от дъното на душата на човек. А отностно баща му, как не те е срам? Те едва връзваха двата края. Денис нямаше своя стая, апартамента им се състоеше от кухня, спалня на техните и хол и той спеше в хола на разтегателен диван. Баща му никъде не го е бутал и нямат финансови възможности. Парите които той изкарваше от участия ги даваше на родителите си, за да им помогне. Изобщо не е като всички въздухари които си харчат парите по жени, наркотици и там каквото изброи. А отностно това дали се е самоубил ще ти кажа само, че негов приятел разказа в едно интервю, че в деня на смъртта му Денис е излязал с приятелката си сутринта да се разходят и са срещнали техен приятел видимо пиян и надрусан и са отишли в апартамента му, той е излязал да пуши цигара на балкона и след това е починал. Мислиш ли, че човек който е излязал на разходка и среща приятел случайно е решил да скача ей така? Оставам размислите на теб, но не смей да петниш името на Денис!!!! Нормално е хората да скърбят, защото беше от малкото истински таланти, който беше близо до хората и не караше поршета и не се правеше на богаташ. Той беше земен и затова е толкова обичан. Това, че бил пиел и пушел изобщо няма да го коментирам, това го правят страшно много хора. А отностно катастрофата за която говориш, колата не е карана от него, а от шофьора му!

33.   27, ако си обективна, защо не говориш за позитивните неща в метъла и рапа? Не ти изнася ли? Защото има доста смислени текстове.

Колкото до темата на автора: не мога да я прочета. Не слушам чалга, подписвам се с име на група, но тази омраза към едно младо момче, дете за някои хора, не я разбирам, пък и бидейки чалга изпълнител. Не съм слушала негови песни и не мога да кажа дали е талантлив или не, но всички знаем колко е тежко да изгубиш близък човек (пък дори любим изпълнител) и колко е трудно да приемеш факта, че никога повече няма да го видиш. Не искам и да си представям какво изпитват родителите му.
Тук фокусът не е музиката, а че един младеж, чийто живот едва е бил на стартовата линия, вече не е сред живите. Ако беше хипхоп изпълнител, България пак щеше да скърби. И, между другото, това че сънародниците ни скърбят, показва, че повечето хора все още не са изгубили и малкото човещинка в себе си.
Иначе, авторе, ако толкова те дразнят новините за него, сменяй канала. Момчето вече не е сред нас, недей с такава омраза. Все пак нищо зло не ти е сторило.

Black Sabbath

34.   По принцип нямам добро мнение за чалгаджии, защото са позьори и деградирали. Но като гледах предаването на Цанов ми дожаля за него и ме накара да разбера колко долна индустрия с долни продуценти е това. И все пак не ми се връзва да се е самоубил в апартамента на приятел, а и самият факт, че полицията толкова време мълчи, означава, че прикриват нещо/някого. Охранителят му потвърди, че не взима наркотици и изглеждаше дсота искрен. Нещо, което не мога да кажа за продуцента му Николай Пашов, който в интервюто видимо се чувстваше гузен и притеснен.

Дори да е чалгаджия, той има родителите, роднини, близки и е жалко. Аз като родител не искам да се представям какво им е на неговите родители и такова нещо не го пожелавам и на най-големия си враг. Да пази Господ.

35.   До 34 - Не изневерявай на принципите си. Чалгата и цялата култура около нея са едно социално зло, което води към тотална разруха.

36.   Моето мнение е, че всеки е дете на някого и е съвсем нормално някой скърби за него, но също така, всеки има глава на раменете да взема решения и да носи отговорност за тях; също и носи отговорност за всичките си постъпки като пълнолетен човек, а и преди това. Този 21-годишен мъж безспорно има дарба да пее. Това се вижда и чува ясно на старите записи отпреди години, още преди да навърши пълнолетие. Но не бива да се пропускат и други факти, които са неоспорими:
а) С какви хора се обвързва с договори и преценката му за условията в тези договори;
б) Какви послания отправя в песните си и как те влияят на подрастващите, към които са насочени и музиката му, и целево следваният модел на подражание и набръчкване на челото, за да "гледа лошо" и по този начин да прилича възможно най-много на Джъстин Бийбър (ясно си личи на снимки и видеа, че без въпросното набръчкване на челото, подправеният поглед и оформените вежди, този мъж има съвсем различно излъчване);
в) С какви изпълнителни си сътрудничи и какви са посланията на обичайните им песни, какви са ценностите им в живота (всичките, с които е пял заедно, имат предимно пошли песни, разголват се, кълчат се и проповядват поквара, разврат, продажност на жената, гледане на мъжа като на ходещ банкомат и прочее);
г) С жена с какви ценности в живота се забърква той по собствено желание (досега не съм виждал осъзнат мъж с добродетели да е редом до точно такъв тип парадиращи и целенасочено изкуствени "силиконови кукли", което пък е следствие от огромно чувство за малоценност у тези жени);
д) С какво обкръжение се забърква той, също по собствено желание (разумните хора прекратят познанствата си с наркомани и съмнителни типове, а не се уговарят да им ходят на гости).

Ще завършва с това, че ако някой се стреми да показва и изпъква с неистинско поведение пред околните, да живее и общува с неистински хора, да се обвързва с договори с неистински хора, да изпълнява песни с неистински хора и да се занимава с явни грубияни и използвачи, то той получава насреща само и единствено неистинско отношение, грубости и използвачество. До известна степен изключвам мъжа от интервюто (мисля, че Милен се казва), който изглеждаше искрен в думите си и явно наистина му е пукало за починалия мъж. Тези неща са лоши, тъжни, но са следствие от взети решения. А всеки от нас следва да се замисля относно решенията си и хората, с които ще установяваме кръг от приятелства, познанства и делови интереси, както и дали ще го поддържаме трайно в продължение на години. Никой друг не ни ги избира - изборът е само и единствено наш, отговорността - също!

В мнение 24 неслучайно написах и следното относно децата, които са същинските тези, които НЕ СА ИМАЛИ ПРАВОТО ДА ИЗБИРАТ как да се развие живота им в младите им години:
"А "горкото дете" е такова, което е добро, онеправдано и незаслужаващо тежката си съдба. Такива са хилядите деца по домовете за сираци и тези, страдащи от тежки и неизлечими болести. Но за тях никой от сега "ридаещите" през телефоните си не отдели и една сълза или жална дума. Защо ли!?"

- Кифлоприземител

37.   Повярвай ми, момчето е постигнало много повече от тебе! Няма значение дали ти харесва или не! Тук става въпрос за младо момче, което си загуби живота по-мистериозен начин! Ако не можеш да кажеш нещо мило, по-добре замълчи. Каква е тази злоба ? Бил чалгарин .. ти какво си? Сигурно си метъл или родкажия, вие сте толкова злобни и ограничени. Имала съм приятелства с родкажии и металисти, по-ограничени хора от вас няма! Вие отричате и обиждате, всичко което не е рок и метъл, твърде ограничени сте..но и злобни.

38.   Аре бе блек сабат, не я ли разбираш тая омраза?
Да ти върнеме стари теми, дето се пеняваше и разбираше от всичко.

39.   27 към 33:
Прочети пак, внимателно.
Първо-съм мъж
И второ-написал съм, че ВЪВ ВСИЧКИ стилове има и добри и лоши страни. Вие сте тези, които винаги плюят чалгата и казват само лошото. Когато пък ние, феновете на чалгата, кажем нещо лошо за друг стил, тогава се почва:"Ооо, ама вие само лошото гледате.. ". Ами, не! Вие гледате само лошото в нашия стил.

Към 32:
Личи си, че вие метълите (повечето) сте безчувствени и неспособни да приемате различните вкусове и само оплювате всичко останало, което не е по вашия вкус... Само че, цял свят не е длъжен да се съобразява само и вдинствено с вас и да прави само ВАШАТА музика! Толкова не виждате по-далеч от носа си, че чак се радвате, когато някой, различен от вас, умре.
Ами, дано пък вие умрете! Аз пък не харесвам вашия стил музика. Ами, тогава аз, пък, ще се радвам и ще празнувам когато някой ваш идол умре!
И само да ти кажа, че първо-още не е доказано, че Денис изобщо е употребявал наркотици, а в тялото му НЕ СА били намерени такива;
И второ-В интерес на истината, по-големи наркомани от вас и рапърите-НЯМА! Особено метълите, мнозинството сте като ходещи зомбита. БУКВАЛНО! Дрогата и тревата са част от вашето ежедневие! И се усеща от вида и миризмата ви, често комбинирана с далеч по-неприятни ухания, в следствие на лоша лична хигиена. Дори познавам една такава, от училище.... С мазна коса и силна миризма на под и застояло;спарено.... Мнозинството сте такива, и това е самата истина. И това, в комбинация с отвратително, нагло и агресивно поведение и липса на всякакъв морал и ценности е капака на всичко...
Иначе, прав/а си за многото починали деца, за които вниманието е по-малко, но това е, защото те просто не са известни личности и хората не ги познават, докато една известна личност-веднага става огромна трагедия, щом си отиде, защото хората, освен че ги знаят, са ги гледали дълги години, радвали са им се и са установили някалва емоционална връзка с въпросния човек, дори и никога, през живота си, да не са го виждали на живо.
Аз, лично, осъзнавам, че не е от абсолютно никакво значение дали даден човек е бил "звезда" или най-обикновен непознат. Трагедията си е трагедия. Още помня случея с едно момче, Веско, което излязло и се изгубило и от много скитане стигано ЧАК ДО СОФИЯ!!! (не помня кой е родния му град... ) Накрая са го намерили мъртъв в една река.. Това дълго беше по новините. Не е като изобщо да не им пука на хората за останалите.
Иначе, на бас, че ако Денис беше метъл-звезда, а не-поп-фолк-тогава и най-пропадналия наркоман да беше и въобще-най-големия пропадняк, ти щеше да оревеш орталъка и друго щеше да приказваш. Защото сте лицемерни и извъртате нещата така, както ви отърват! Ако нещо е по вашия вкус-затваряте си очите са недостатъците, но ако не е-ще човъркате само лошото и ще изваждате само керливите ризи на останалите. Вие сте нещо подобно на мюсюлманските атентатори. И те така-тяхната религия само трябва да съществува и край! Другите дай да ги взривим, защото са неверници... Ами, аз пък съм християнин и вярвам в моята си религия, но не мога да си я натрапвам на останалите. От къде на къде!? С какво право!? И вие така, само че с музиката.
Ами, нека всеки да си слуша това, което НА НЕГО МУ ХАРЕСВА, и да вярва в това, което той си прецени!

40.   38, точно, защото разбирам омразата, говоря за нея, а и никога не съм говорила така за починал човек, поне не се сещам. Като искаш върни стари теми и коментари. Щом ти се занимава - давай.

Black Sabbath

41.   Понеже коментарът ми беше изтрит, ще го редактирам малко, като премахна частта където кълна 32 да умре... (Скъпи модератори! Ако дори след това смятате, че коментарът ми не бива да се публикува, то тогава най-чистосърдечно ще Ви замоля да изтриете и коментара на 32, защото смятам, че той е също къде, къде по-неуместен и отвратителен;да злорадстваш за смъртта на даден изпълнител САМО защото изпълнява песни, чиито жанр на теб не ти допада и е различен от музиката, която слушаш ти е нелепо, НЕДОПУСТИМО и дори ЖЕСТОКО! Благодаря Ви предварително за разбирането! )
27 към 33:
Прочети пак, внимателно.
Първо-съм мъж
И второ-написал съм, че ВЪВ ВСИЧКИ стилове има и добри и лоши страни. Вие сте тези, които винаги плюят чалгата и казват само лошото. Когато пък ние, феновете на чалгата, кажем нещо лошо за друг стил, тогава се почва:"Ооо, ама вие само лошото гледате.. ". Ами, не! Вие гледате само лошото в нашия стил.
Към 32:
Личи си, че вие метълите (повечето) сте безчувствени и неспособни да приемате различните вкусове и само оплювате всичко останало, което не е по вашия вкус... Само че, цял свят не е длъжен да се съобразява само и вдинствено с вас и да прави само ВАШАТА музика! Толкова не виждате по-далеч от носа си, че чак се радвате, когато някой, различен от вас, умре. Аз пък не харесвам вашия стил музика. Ами, тогава аз, пък, ще се радвам и ще празнувам когато някой ваш идол умре!
И само да ти кажа, че първо-още не е доказано, че Денис изобщо е употребявал наркотици, а в тялото му НЕ СА били намерени такива;
И второ-В интерес на истината, по-големи наркомани от вас и рапърите-НЯМА! Особено метълите, мнозинството сте като ходещи зомбита. БУКВАЛНО! Дрогата и тревата са част от вашето ежедневие! И се усеща от вида и миризмата ви, често комбинирана с далеч по-неприятни ухания, в следствие на лоша лична хигиена. Дори познавам една такава, от училище.... С мазна коса и силна миризма на пот и застояло;спарено.... Мнозинството сте такива, и това е самата истина. И това, в комбинация с отвратително, нагло и агресивно поведение и липса на всякакъв морал и ценности е капака на всичко...
Иначе, прав/а си за многото починали деца, за които вниманието е по-малко, но това е, защото те просто не са известни личности и хората не ги познават, докато една известна личност-веднага става огромна трагедия, щом си отиде, защото хората, освен че ги знаят, са ги гледали дълги години, радвали са им се и са установили някаква емоционална връзка с въпросния човек, дори и никога, през живота си, да не са го виждали на живо.
Аз, лично, осъзнавам, че не е от абсолютно никакво значение дали даден човек е бил "звезда" или най-обикновен непознат. Трагедията си е трагедия. Още помня случея с едно момче, Веско, което излязло и се изгубило и от много скитане стигано ЧАК ДО СОФИЯ!!! (не помня кой е родния му град... ) Накрая са го намерили мъртъв в една река.. Това дълго беше по новините. Не е като изобщо да не им пука на хората за останалите.
Иначе, на бас, че ако Денис беше метъл-звезда, а не-поп-фолк-тогава и най-пропадналия наркоман да беше и въобще-най-големия пропадняк, ти щеше да оревеш орталъка и друго щеше да приказваш. Защото сте лицемерни и извъртате нещата така, както ви отърват! Ако нещо е по вашия вкус-затваряте си очите са недостатъците, но ако не е-ще човъркате само лошото и ще изваждате само керливите ризи на останалите. Вие сте нещо подобно на мюсюлманските атентатори. И те така-тяхната религия само трябва да съществува и край! Другите дай да ги взривим, защото са неверници... Ами, аз пък съм християнин и вярвам в моята си религия, но не мога да си я натрапвам на останалите. От къде на къде!? С какво право!? И вие така, само че с музиката.
Ами, нека всеки да си слуша това, което НА НЕГО МУ ХАРЕСВА, и да вярва в това, което той си прецени! И всеки да уважава чуждата гледна точка!

42.   Не омаловажавам живота на Денис. Винаги, когато се загуби живот, особено на 21 г. е трагедия. Въпросът е, че тази трагедия се преекспонира. В лицемерни мащаби. Погледнете само кога този прост народ булгаристанците скърби и при какви обстоятелства. Значи няма проблем всеки ден да умират по над 100 души от ковид - дискотеките си бачкат и купона тече.

Няма проблем да се избиваме по пътищата, няма проблем ганьовците да си пердашат жените на поразия след втората ракия и т. н. Обаче, когато с някоя "звезда" се случи нещо всички сме "съпричастни" и едва ли не 40 дни само в черно трябва да излизаме по улиците? Хайде стига с тоя цирк..

Най-голямото погребения в България е на Гунди. Други най-големи погребения са на братята Васил и Георги Илиеви, тогава отново народа "потъва в скръб", нищо, че същите са им мачкали главите до преди две години. На комундето Георги Димитров даже мавзолей му се издига, да ходят да му се прекланят като на светец. Толкова ли не може да видите идиотщината и двойните стандарти, с какво ги мерим тези животи и решаваме кой е по-важен?

Ето това е трагедия: https://www. vesti. bg/bulgaria/dete-na-13-g. -e-chetvyrta-zhertva-na-katastrofata-kraj-lukovit-6133662#comments - 4 деца под 20 години починали в катастрофа в понеделник. Ще мине и замине като новина. Обаче за Милен Цветков и за Денис се вдигна патардията..

43.   Колко народ си замина без време - деца издавени по морето, избити по катастрофи, за тях жалейка ще има ли, или само за тези дето ги дават по телевизията ???

44.   39, 41, никой не ти е изтрил коментара, така че не се кахъри. Никой не ти е отнел свободата на словото или поне не в този случай.
Не съм съгласна с теб, поне не напълно. Аз цял живот получавам кофти погледи и коментари, обикновено без да съм направила нищо. Отивам в компания от неметъли и се почва "Ма, ти метъл ли слушаш?", "Как може да го слушаш т'ва?" и пр., без да съм казала нищо за музикалните предпочитания на другите или пък за моите лични такива. Веднъж един чувствен чалгар ми каза за мен, че "Метълът го е превърнал в изрод", защото повиших тон, тъй като ме подиграваха за нещо без повод (не беше на база музика). Става на въпрос за даскало и държа да кажа, че съм възпитана в това да не се държа грубо с другите, което избиваше в агресия тук, защото често се държаха арогантно с мен като например за зададени от мен въпроси "Какво имаме следващия час?", "Имахме ли домашно?", за шега между мен и приятелка и подобви неща. По случайност или не, тези хора бяха чалга фенове. Така, че хора като теб с мнение като "Повечето метъли са безчувствени" са и тези, които виждат само лошото в музиката ни и само боклуците сред нас. Дори и да пусна хубави песни, когато възникне спор просто като доказателство, не ми се обръща внимание. Пускам песни, в които не се пее за смърт и в действителност се пее, а получавам "Не е верно, в метъла само се дере за смърт". Такива хора като теб обикновено ми (ни) лепят етикети на наркоманка, пияница и мърла, без изобщо някога да съм се напивала, пушила, друсала и ако че един- два пъти на ден си взимам душ, имам половин сак с козметика, етерични масла, билки и така нататък, да не говорим, че познавам и други сравнително праволинейни и поддържани метъли. А и толкова съм безчувствена, разбира се, че когато видя тъжна или щастлива сцена от филм, ми се насълзяват очите. Да, пълни психопати сме, метълите. Между другото, ние сме виновни и за всички убийства и изнасилвания, природни бедствия, за поскъпването на парното, както и за КОВИД пандемията. Честта е наша.

"Толкова не виждате по-далеч от носа си, че чак се радвате, когато някой, различен от вас, умре. Ами, дано пък вие умрете! Аз пък не харесвам вашия стил музика. Ами, тогава аз, пък, ще се радвам и ще празнувам когато някой ваш идол умре!"

Ето, виждаш ли се колко струваш? Лично познавам много метъли и не чух нито един да говори така за починалото момче, нито да се радва, което би било извратено. Нито един. Ти, обаче, ни пожелаваш смърт, чак ще празнуваш. Абе, пич, ти добре ли си?!. Нас ни изкарваш безчувствени, а всъщност ти си такъв. Иначе, говориш да приемем "различните", а ти още малко ще се задавиш от плюнки по нас. Усещаш ли как всъщност си това, което осъждаш? Апропо, ти май си първият, който споменава метъла и рапа в тази тема. Кажи си просто, че мразиш метъли и рапъри и не се мъчи да се изкарваш много либерален с думи като "Всички стилове имат хубави песни". Омразата ти към нас я видяхме вече.

След пожеланията ти за смърт и отявлената заявка, че ще празнуваш, когато някой наш идол умре, да ми изцепиш, че си вярващ християнин, е просто тъпо. Всъщност е доста на място, понеже християнството твърди, че е миролюбива религия, а всъщност заради нея са избити толкова много хора, просто защото не са искали да се врекат в тази религия или защото (уж) са правили нещо, което тя забранява. И ти действаш на подобен принцип спрямо нас - безчувствените метъли. Доста чувствен принцип, между другото.

"Само че, цял свят не е длъжен да се съобразява само и единствено с вас"
Това би отивало да го кажеш, ако от всяка втора кола и на почти всяко парти по блоковете и сбирките, гърмеше метъл. Да, ама, не, метъл рядко се чува, а най- често се гърми чалга или Криско, като забавляващите смятат, че всички са длъжни да им слушаме музиката. И аз ти го казвам - никой не е длъжен да ви слуша Криско и чалгата. Никой не е длъжен да търпи никого, независимо какво слуша, но понеже е музика, която харесваш - проблем няма, а сигурно не ти и прави впечатление. Ако е метъл, съскаш "Само че, цял свят не е длъжен да се съобразява само и вдинствено с вас!!!"
От цялото ти душевно фекалоизлияние, виждам, че ти си този, който не вижда по- далеч от носа си.

П.П. искрено бих се радвала такива хора като теб по- често да си демонстрирате лицемерието и двойните стандарти, че да ви заобикалям.

Black Sabbath

46.   Момчето вече си замина, какво го оплюваш бе, смешник такъв? Какво ти е виновен той за това колко ни е пропаднала държавата? Той няма вина, една невинна, млада душа си замина, а музиката, която е изпълнявал, просто не я слушай? Толкова си жалък, да оплюваш нечия смърт..... Ти също имаш деца, не забравяй това...

47.   Към 44(Black Sabbath) от 39/41
Извинявам се за това недоразумение! Не беше към теб или към ВСИЧКИ метъли, а към 32, чиито коментар вече е изтрит, между другото. Заради него си излях целия този негативизъм, защото във въпросния коментар пишеше, как той и цяла компания(всички-метъли) са вдигнали купон у тях по случей смъртта на Денис. Това било празник за тях и щели винаги да празнуват, когато някой чалга изпълнител умре... Затова не се сдържах и реших на него да му натрия носа. Не съм перфектен-към всеки подхождам според заслугите му. Истината е, че без значение от стила музика и каквото и да е друго, аз уважавам всички, включително и теб, стига да са добри. Личи си, че си добър човек и приемаш чуждите възгледи и си толерантна с всички. Пак казвам-не всички са еднакви. И сред вас има добри и приятни, както и сред чалгарите има мърши. Исках да засегна само и единствено 32 и подобните на него, защото страшно много ме издразни! Бях се зарадвал изключително много, че беше изтрит, обаче сега съжалявам, че го няма и не можеш да го видиш, за да разбереш за какво става въпрос и какво ме провокира да избухна така...
Иначе, разбира се, че има и хубави пести в метъла. Макар че не слушам метъл, има няколко, които аз лично съм чувал и са ми допадали, като "Linin Park - In the end", например:)
Още веднъж, съжалявам за това недоразумение! Не се отнасяше за теб и за абсолютно всички почитатели и изпълнители на метъл-музиката..

48.   Отново 41:
Сега прочетох пак предишния ми коментар..
Там където съм писал, че вие метълите плюете нашата музика, не съм се уточнил-и там не визирам всички. Изключения винаги има. Не знам дали повечето метъли са добри като теб, или повечето са като 32, но аз, както и други от коментиралите тук, сме попадали на лошите, за жалост:(
Всичко което съм казал-НЕ Е 100% буквално, т. е. -НЕ казвам, че 100% от метълите са такива, каквито съм ги описал по-горе, с цел да засегна само определени типажи...