Споделена история от Други

Защо хората се примиряват толкова лесно със скучен и потискащ живот?
То е ясно, че всички имаме отговорности и ангажименти, че животът е тежък и суров, и гаден, и прочие, но защо повечето хора сякаш не правят нищо, за да стане животът им поне една идея по-приятен? Затова ли сме на тази земя, да страдаме от люлката до гроба ли? Според мен, животът няма смисъл, ако е само работа, сметки, пари и ядове. И е дразнещо, когато хората се оплакват, но никога не предприемат никакви промени. По навик, от мързел, поради лошо възпитание и влияние от родителите, живеят и страдат пасивно, чакайки някой друг да им донесе щастие и радост. И така животът си минава...
Какво е вашето мнение?

Коментари

1.   "поради лошо възпитание и влияние от родителите, живеят и страдат пасивно" - мда, "балкански синдром", предава се от поколение на поколение...

2.   Абсолютно съм съгласна! Много точно казано.
Гледам да избягвам хора, които не поемат отговорност за живота си, защото ме дразнят. За щастие познавам и много, които не са такива, за това - има надежда.

3.   От 1. - който ми е сложил единичка сигурно не е израснал в България и не знае как от малки ни облъчват с това колко труден бил живота и колко е "зле" всичко...

4.   Просто не им обръщай внимание.

5.   Защото ги е страх да живеят. Страх от неизвестното. Стоят си в зоната на комфорт и си трайкат цял живот. Better the devil you know - както казват американците.

6.   Да, комфортна зона. Страх от новото, неизвестното и несигурното.
Която е и черна дупка, колкото повече си траеш толкова повече те е страх. Ако искаш вярвай но този начин на живот води до завист. Огромна завист е залегнала в българския народ. Ние постоянно се сравняваме с по-успешните и по-богатите

Знаеш ли живял съм в Китай няколко години. При китайците е твърдо заложен този комплекс. Всички те си мислят че само супер богатите (разбирай стотици хиляди евро сметки) могат да си позволят да пътуват. Освен това си мислят, че на запад е много опасно - което е така, защото Китай наистина е най спокойната и сигурна страна в света, по мое мнение, но те определено го преекспонират.
Имах гадже китайка там, която завиждаше на западните си връстници( визираше разни холандци, англичани, американци и тн), до 24 те вече били обиколили половината свят(Тя самата беше от семейство на милионери). Опитах се да й обясня че това са хора с ранички на бюджетно пътуване, което си е авантюристично, но изобщо не се искат кой знае какви пари. Спят по хостели или Каучсърфинг. Някои са даже на колела и палатки..
Голямото ми предизвикателство с нея, беше да я накарам да отидем в Лаос, после Камбоджа, после Тайланд. С раничките, по хостели и манастири. После тя сама си организира пари, пътуване и приемните изпити и сега учи в Париж.
Изобщо не е същото момиче вече.

Всеки има точка на пречупване, която рано или късно се случва, особено ако човек не е обвързан с имоти и деца. За съжаление българите (както и много други нации ) си живеят живота наобратно. До 30 годишна възраст се вземат на сериозно, а после почва да им се "живее"

7.   Интересно е, ако става въпрос за пари и бизнес, дали успешните предприемачи, които уж са избягали от зоната на комфорт, в момента не създават условия за това, че други наети хора работят за тях по начина, по който обаче вторите се чувстват смазано, но в зоната на сигурност . Тоест, ако всички започнат да излизат от зоната си, няма да има кой да работи.