Споделена история от Други

Кормуване пред ДАИ
Здравейте,
Искам да помоля тези, които наскоро са взели книжка и са взелу успешно кормуването пред ДАИ, за малко насоки.. И тези, които са били късани в този ред на мисли разбира се. На какво да обръщам повече внимание, с кое да внимавам и някакви тънкости ако се сещате.
Ще съм много благодарна!
Хубав ден

Коментари

1.   Ами аз го взех преди 5г. ама предполагам не са се променили много неща, около 20 мин. е. Внимавай от напрежение да не забравиш някои стандартни неща - слагане на колан, включване на фаровете, подаване на мигач преди включване в движението. Задължително спирай на стоп, ама задължително, не просто намали, а СПРИ, огледай се хубаво и когато прецениш че е момента, тогава потегляш. Дано си свикнала със съединителя, гледай да не угасиш колата при някое потегляне. Не пресичай никога, дори и съвсем с малко непрекъснатата линия, разделяща двете платна на пътя, не се навирай много в колата пред теб, спазвай дистанция. Другото е ясно, спазваш всички ограничения, гледаш знаците, стараеш се да запазиш спокойствие, доколкото е възможно. Накрая е възможно да те накарат да паркираш между 2 коли или нещо подобно, аз не се справих много добре с това, но общо взето имах някакви маловажни грешки и взех изпита от първия път. Но наистина, ако да кажем не спреш на стоп, почти сигурно изпита приключва. Зависи и от изпитващия, някои много се заяждат. Успех.

2.   За жалост системата е компроментирана, би извадила жив късмет ако не те скъсат първият път. Карай спокойно и мисли за това човека до теб да бъде спокоен. За жалост изпита пред ДАИ има доста малко общо със карането по принцип. Той е повече терапия за изпитващия.

3.   Карай бавно, повечето време може да си караш на 2-ра без проблем, само на дълги прави отчастаци, изпитващят ще очаква да дигнеш на 3-та и да караш по-бързичко.

Не спреш ли на пешеходец на пешеходна пътека, или който пресича платното на крастовище си скъсан, отнемеш ли предимство на друг водач на МПС пак си скъсан, закачиш ли бордюра при паркиране или заваой си скъсан. минеш ли много близко до паркирана кола, може и да те скъсат, може и да ти вземе точки, да пазиш странично разстояние е доста важно.

На завоите не се панирай, може да си завиваш бавно, ако инструктора ти се е карал, да завиваш по-бързо на изпита няма никакво значение.

Общо взето на самият изпит си карай бавно и спокойно, важно е да спазваш правилата, а не да караш бързо. По-време на изпита инструктора ти, няма да каже и гък, защото няма право, така че си карай спокойно. Също преди да започне изпита, ще те питат теоритични въпроси, почти винаги свързани с колата, къде е скоростомера, къде е оборотомера, къде са градусите на двигателя, къде са дългите и къси светлини, чистачките, какво зъдалжително трябва да има в колата и така.

Аз на моя изпит, забравих да си пусна късите светлини, ама изпитващият нищо не ми каза, сигурно не видя, че не са пуснати.

4.   Гледай да не си последен ако сте много хора, фаровете да са включени и просто си карай спокойно

5.   Ами всичко което ти е казал инструктора го спазвай и ще го минеш. И внимавай много да не вземеш предимство, защото това често става, а за това изпита спира веднага. Най-важното нещо наистина е да не си притеснена, защото се разбира веднага. Просто се успокой, средоточи и карай така както си крала при инструктора и всичнко ще е окей. Късмет!

6.   Не бързай, бъди спокойна, вземи си дъвка и очите на четири, тоест внимавай и предвиждай ситуациите.
Това ти трябва на курмуването и ако знаеш ЗДвП всичко ще мине по вода. Пожелавам ти успех

8.   Мен ме късаха 4 пъти, взех си изпита от петия път. Най-важното е да не се притесняваш и да вярваш в себе си. Спирай на стопове, оглеждай се много.. Те тези неща с времето се научават и даже няма нужда да ги мислиш. Истинското учение започва, когато се качиш сам в колата. Най-важното дори и да ви скъсат, не се предавайте... Тъпо е, да, но горе главата. Ако трябва си вземете дори и малко време почивка и след месец, два се явете пак. Тези изпита за мен бяха много притеснителни.. Иска се да караш по определен тертип.. Успех!

9.   Забравяте и друго важно - сега, въобще, за да можеш да изкараш шофьорска книжка, трябва да си послушна мишка, тоест да имаш зелен сертификат.