Споделена история от Други

Зелен сертификат за шофъорски курс - да или не?
Здравейте. Мъж на 22 съм, малко позакъснях да запиша шофьорски курс, но започнах август месец, тази година. Имам 16 часа кормуване, но проблемът го показва и заглавието. Понеже имах известни проблеми с инструктора, питах ръководството на автошколата дали може да го сменя. Те казаха, че може, но искаха, преди да продължа с кормуването, да направя вътрешен изпит по теория и след това пред ДАИ. Съгласи се, взех вътрешния, а точно тогава въведоха зеления сертификат. Първоначално, уж не важеше за шофьорските курсове, но когато се обадих на автошколата за час при ДАИ, ми казаха че вече и за да те допуснат до изпит искат сертификат. Сега очаквам и доста да ме нахулят, защото аз не съм ваксиниран и просто не искам и не смятам, че е необходимо да се ваксинирам( не е защото вярвам в конспиративни теории). Другият вариант с пср или антигенен тест, който би били по - приемлив, ако сертификат се изискваше само за изпитите пред ДАИ и курсовете на БЧК, но от автошколата ми казаха, че трябва и за часовете по теория и курмуване. Това означава непрекъснато да давам пари за тестове, затова реших да поизчакам, докато не се поуспокои ситуацията, евентуално да отпадне изискването за сертификат и тогава да продължа курса. Но не знам дали въобще ще отпадне, като гледам какво става и по - другите държави, се върви към принудителна и задължителна ваксинация. Аз дори и да отпадне, да речем от пролетта, проблемът е, че аз и съм четвърти курс студент, имам изпити, вкл. и държавни. Затова, въпросът ми е, ако някой от вас в момента кара курс, предстои му изпит или има роднина, приятел, познат, заангажиран с това, дали и за часовете по курмуване му се иска сертификат? Защото една позната ми каза, че нейният внук, който има навършени 18, в момента кара курс и от неговата автошкола не му искат. Не, че ми е спешно да имам шофьорска книжка но ако може, поне да завърша курсът, без да се набода, пък за изпитите пред ДАИ и БЧК, ще видя какво ще правя.
Благодаря предварително за съветите, очаквам и укори за това, че не искам да се ваксинирам, че как без тях.

Коментари

1.   Не е ЗАКОННО да те задължават за сертификат!
Извади закончето или потърси адвокат и върви им хо плесни в челата! Не си мълчете, не си трайте!
В Испания вече има десетки спечелени дела срежу държавни институции и частни фирми изискващи "задължителни" набождания!
И продължават с още дела!!!
Не се боди против волята си!
Аз си подновявах тук (Испания) шофьорската книжка поради изтекъл срок. Мотаха ме няколко месеца да чакат да се въведе "задължително" набождане. Накрая изпратих няколко мейла с изискване да ми отговорят каква е причината да се бави книжката ми! Щат-не щат ми я освободиха, иначе трябваше да ги съдя и го разбраха след няколкото мейла в които изрично питах дали трябва да я търся по съдебен път!
Наложи се и до Валенсия да ходя за лична карта! Нямам нито един PCR, нито пък че се бода! Просто си вадя нужните закончета и в момента в който някой реши да ми "хитрее" го плясвам и искам писмено да ми посочи изискванията си, с имента си и подпис. Никой не ще... знаят че, ще съдя до дупка и пак няма да се набода!
Тук паднаха всички глоби които бяха само за сплашване и допълнително стресиране!
Начетох се на бг "новини" пълни с лъжи относно "ваксинирането" и локдауни в Испания! Ако искаш ще ти пратя имена на няколко групи в Telegfam - адвокати, биолози, лекари, дори полицаи за истината които се борят срещу този рекет...
Не отстъпвай!!!

2.   Определено да.
Не ваксинираните все повече ги считам за престъпници.

3.   Защо не използваш чужд сертификат? Примерно на свой приятел, познат или близък. Знам хора които така влизат в магазини, молове. Друго решение уви не виждам. Все още не трябва да се предоставя лична карта при проверката на сертификата, така че това все още е възможно. Защо не? Е, ако не знаеш хора които да го притежават тогава е проблем.

4.   Даже по-добре си го завърши курса сега, че след време може да пускат само ваксинирани срещу ковид.

5.   Даже по-добре си го завърши курса сега, че след време може да пускат само ваксинирани срещу ковид.

6.   Авторе, н 1 съм. Виж това интервю (корона гатанки с д-р Георги Тодоров, човек с 26 г стаж, някъде във видеото посочваше и закона който според който НЕ могат да те задължат! Но виж цялото интервю, не, няма нужда да вяваш сляпо, но има много върху което да помисли, проучиш повече т.н Имаш свободна воля! Не позволявай да те пречупват/принуждават/ манипулират!
https://youtu.be/tIjDd58MNuA

7.   Аз карам шофьорския сега и за кормуването не ми трябва сертификат. За изпита пред ДАЙ само ще направя пср.

Иначе не бави неща, ако го оставиш за чрилетта ще си забравил и малкото неща които си усвоил до сега и ще започнеш всичко отначало... Изкарвай всичко, взимай кола и карай.

Успех!