Споделена история от Други

Панически страх от смъртта
Здравейте,

Мъж на 27 години. Много често запонах да изпадавам в панически страх от смъртта.

Ей така докато си лежа вечер, или седя на дивана и някак си започвам да си мисля, за бъдещето, представям си как остарявам и в даден момент, ще умра, ще спра да съществувам и ще изчезне съзнанието ми.

Съмата мисъл, че ще дойде момент, в който ще затворя очи и повече никога нямя да прогледна отново и да се замисля за нещо, някак си го изживявам прекалено силно в такива пристъпни паники. Изпадам в неуписуем страх, започвам да дишам много силно, някой път се е стигало и до рев и истерични звуци от страх.

В такива ситуации съм изпадал още от 16 годишен, но тогава бяха много редки, 1 - 2 пъти в годината, а сега е 1-2 пъти на месец и започвам да се притеснявам.

Коментари

1.   Говори със психолог. Но ще ти кажа, че страхът ти е напълно резонен, ако се опиташ да го покриеш или притъпиш с нещо, ще избие в болест или в нещо друго. Изправи се лице в лице с проблема. Подсъзнанието ти казва нещо, с тези панически атаки.
Според мен, казва ти да намериш бързо смисъл в живота си, да спреш със залъгването с външни, материални неща. Явно тялото усеща нещо, което съзнанието ти не приема.
Какво е твоето отношение към истината?
Вярваш ли в Бог?

2.   Кофти е да, не си сам. Мисли по-позитивно, не може да си се пръкнал от нищото нали, много хора мислят за след смъртта, но не и за преди раждането. Както знаем, всичко от вселената се рециклира на 100%, материя или енергия не може да изчезне или да направиш нова, просто променя формата си.

И мен ме мъчи този въпрос и въобще какво по дяволите правим тука, ама на. (Има някаква извратена логика, щото безсмъртието е другата крайност, която също не е ок. Най-добре е някъде по-средата. )

Най-добре да се заемем с нещо полезно и да си ценим времето.
Набор си ми ) горе главата

3.   Нима смъртния може да го е страх от смъртта? Радвай се, че си жив и си имал късмета да се родиш и да се радваш на хубавати неща в живота.

Dl

P. S. Смъртта е ново начало

4.   Че какво страшно има, все едно спиш, без да сънуваш. Но аз не мисля, че това е смъртта. Съзнанието и тялото са различни неща. Съзнанието няма как да се обясни с материята, защото не е материя. Тялото ти (включително мозъка) не е нищо друго, освен купчина органична материя.

6.   Съзнанието ти е енергия и то никога няма да изчезне. Щом си стигнал до тук, да си задаваш екзистенцялни въпроси, значи съзнанието ти, , душата '' започва да търси отговори. Започни да четеш повечко литература по-тези теми.

7.   Неосъзнатост. Чети по темата.

8.   Аз пък чакам с нетърпение смъртта. Никаква радост не изпитвам от живота, искам всичко да приключи.

9.   До номер 1 от автора.

За истината твърдо вярвам, че трябва да се знае, независимо колкото и болезнена да е тя. Предпочивам да знам реалността, от колкото да се заблуждавам с илюзии.

Не бих казал, че съм вярващ, не спазвам никакви християнски, или каквито и да е други религиозни обичаи. В трудни моменти в живота ми се е случвало да си говоря с Бог, но по-скоро гледам на него, като на някаква сила, от колкото както го представят в религиите.

Към останалите, по принцип съм доста откровен със себе си и съм много наясно с моите чувства, знам точно какво не ми харесва в живота ми, знам точно защо съм нещастен, знам си и комплексите и съм наясно, кога ме е страх да предприема някакви неща, и че заради това не предприемам действията нужни да се случат промените, които ме биха направили по-щастлив.

11.   Аз пък имам панически страх от живота. Все едно гледаш как Рим гори и се разпада, а такива като Нерон царуват... Мъже се правят на жени, жени се правят на мъже. Накрая просто деца или направо луди... Такъв матриал остана, да си разумен в днешно време, значи да приветстваш смърта, че да избягаш от луднциата...