Споделена история от Други

Приятели?
Здравейте! Моля за съвети какво да правя в следната ситуация!!!
Една "приятелка"с която от доста дълго не си общуваме (от училище се знаем). Пишехме си от време на време, но спряхме, по-скоро аз спрях, не искам да общувам се нея, но не мога да и го кажа директно. Не чуствах истинско приятелство от нейна страна винаги ме злепоставяше пред някого (дали друго момиче, дали госпожа, дори и на улицата). Все се правех на луда, че не забелязвам, но рабирах всичко и ми беше неприятно, но съм такъв човек, че прощавам, колкото и да ме нараняват. (Все гледам да съм добра.... ) Една случка трайно ми остана в главата: бяхме три момичета, едното момиче говори по вайбър с камера с някакво момче и въпросното момиче ме избута и седна до момичето говорещо по телефона и почна да и казва колко е хубава, умна, забавна, че няма друга като нея ( момичето се беше скарало с гаджето). Нямаше да ми направи впепатление, ако не ме беше обиждала до толкова, пе да ми е неприятно и да ме излага така, а аз до преди 10 месеца и прощавах. ( не знам даки го е осъзнала, но не мога да и го кажа в очите, ще каже -ти си луда, защо се правиш на интересна и такива неща) Как да се отдалеча още повече, искам да започна от нулата. Искам приятели, които да са упора ( да има уважение, не само да се възползват) Боли когато уважаваш някой, но не получваш обратното

Коментари

1.   Гадно е наистина уважението трябва да е взаимно. Аз имам един " приятел " гимназията. Осъзнах късно, че е фялшив. Той изключителнно рядко ми пише. Не ме вика да излизаме, а си излиза с други. Аз от преди съм забелязъл, че като чели нещо неме харесва ей така по интуиция го разбрах просто. И усещам, че много не му се приказва с мен. Говори по често и ми звъни само, ако ме използва за нещо. Отдалечи се от твоята приятелка. По - добре да си сама. Ти като си с нея се чустваш по - зле