Споделена история от Други

Кой е по-добър?
Здравейте! Сега ползвам айфон 7, но август получих Самсунг С10 от родителите ми който още стои в шкафа неизползван и се чудя дали си заслужава да го ползвам или да си взема айфон 8 или 8 плюс.

Коментари

1.   А защо искаш айфон при положение че вече имаш един телефон, който седи неизползван в шкафа?Няма смисъл пак да купуват нов телефон.Научете се да цените!

2.   определено Iphone си вземи, лично мога да ти препоръчам Iphone Se 2020, малък и компактен и на добри пари!

3.   А какво ще правиш със Samsung? По-добре го използвай и едва, когато му се наситиш си купи нов iPhone. Техниката бързо остарява иде сменя с нова, а ти вече 4 месеца държиш телефона в шкафа.
Разсъждаваш като разглезен и презадоволен младеж, научен да прахосва.

4.   Айфона много ясно! Имал съм 7 плюс, чистата 8, 12 мини, сега ползвам чистата 13. Андроида е за хора искащи нещо да им върши работа. Ако искаш и кеф айфона е твоя телефон.

Чингис Хан

5.   iPhone SE 2020 отстъпва на Samsung Galaxy S10 във всяко едно отношение.

Основните недостатъци на iPhone SE 2020:
- Екранът е твърде малък, въпреки големия размер на тялото;
- Екранът е IPS, а не AMOLED (невъзможност да изобразява черно по-лошо цветопредаване, невъзможност за пестене на батерията при превключване в тъмен режим);
- Екранът не поддържа HDR10 и е с почти 25% по-ниска яркост;
- Стъклото на екрана е обикновено и дори не е Gorilla glass;
- Батерията е много зле, особено при гледане на видео (YouTube или пуснат филм) или при заснемане на снимки и видео, когато свършва твърде бързо;
- Има само 3 ГБ системна памет;
- Няма букса за слушалки;
- Поддържа само USB 2. 0 (S10 поддържа бързо прехвърляне на данни с USB Type-C 3. 1);
- Няма жлеб за допълнителна карта памет;
- Не поддържа втора физическа SIM карта;
- Има по-слабо представящ се GPS;
- Има само една основна камера, т. е. няма широкоъгълна камера, нито такава за оптично приближение (S10 има три камери и едната е с двукратно оптично приближение);
- Камерата не поддържа "Auto-HDR";
- Камерата умишлено не поддържа нощен режим (такъв имат дори евтините телефони по 200 лева) и затова в по-тъмни условия заснема потресаващо лоши снимки;
- Предната камера за самоснимки заснема видео само в 1080p при 30 кадъра в секунда (тази на S10 заснема 4К при 60 кадъра в секунда).

Привечер при по-слаба светлина iPhone SE 2020 се представя откровено зле и снимките му са с много шум и дразнещ жълтеникаво-зелен оттенък. Същото важи и при заснемане на видео в по-тъмни условия, и то с още по-голямо количество шум и зеленикав оттенък.
Като качество на снимките в отлични слънчеви условия са съпоставими, макар че iPhone SE 2020 се слави с един леко жълтеникав оттенък, който дразни при заснемане на бели или сини предмети, или бели стени вкъщи. Особено много си личи, ако в домашни условия заснемаш документи и тогава хартията на снимките я прави леко жълтеникава, макар че очите ти я виждат ярко бяла. Заснемането на видео е по-слабо от на Galaxy S10 и също има бълтеникав оттенък. Въобще, камерата на iPhone SE 2020 няма нищо общо със скъпите модели на iPhone от последните 3 години (iPhone 11, 12 и 13).

Samsung Galaxy S10 поддържа "Samsung DeX", който ти позволява да свързваш телефона си с телевизор или екран с Wi-Fi, HDMI или USB 3. 1 и да го използваш като настолна машина:
https://youtu. be/ndJl2p4Pb-E

Между другото, iPhone SE 2020 е всъщност съвсем слабо променен iPhone 7, т. е. е морално остарял телефон на 5 години, но с нов чип и умишлено орязани функции на камерата, с малка батерия и с огромни рамки около малкия екран, с цел да ти е гадно и да се чувстваш толкова прецакан с него в наши дни предвид високата му цена, че да си принуден да се изръсиш с двойно повече пари за някой от по-скъпите модели на марката. iPhone SE 2020 е буквално падение спрямо сегашния ти iPhone 7. Мой приятел имаше миналата година такъв и беше толкова разочарован от него, след като дотогава ползваше iPhone 8, че веднага го върна и си купи iPhone 12 Mini. Аз имах възможността да съпоставя пряко iPhone SE 2020 с моя Samsung Galaxy S10e (малкият вариант на S10, при който единствено липсва камерата за двукратно оптично приближение) и беше смешно как може "отхапаната ябълка" да се подиграват така с почитателите на марката им. Този модел е най-голямата грешка, която можеш да си причиниш спрямо всички други телефони за подобна сума. Дори модел от среден клас като Samsung Galaxy A52 е класи над този прехвален iPhone SE 2020, а пък като качество на снимките, особено ако превключиш на 64MP режим при A52 или A72, няма никаква основа за сравнение. И двата имат значително по-дълъг живот на батерията, като A72 е малко по-голям от A52 и има допълнителна камера за трикратно оптично приближение.

- Кифлоприземител

6.   До 5 - Ок...

7.   До номер 6.

Samsung Galaxy S10e е по-висок клас от iPhone SE 2020 и има немалко преимущества пред него. При сходна цена, ето едно бързо сравнение между основните технически характеристики между Samsung Galaxy S10e и iPhone SE 2020:

Тегло:
Samsung Galaxy S10e: 150 грама / iPhone SE 2020: 148 грама

Размери на тялото:
Samsung Galaxy S10e: 142, 2 x 69, 9 x 7, 9 мм / iPhone SE 2020: 138, 4 x 67, 3 x 7, 3 мм

Диагонал на екрана:
Samsung Galaxy S10e: 147 мм или 5, 8" / iPhone SE 2020: 119 мм или 4, 7"

Разделителна способност на екрана в пиксели:
Samsung Galaxy S10e: 1080 x 2280 / iPhone SE 2020: 750 x 1334

OLED екран с прекрасни цветове и поддръжка на видео HDR10 :
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: не

Режим на екрана "Always-on display":
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: не

Яркост на екрана:
Samsung Galaxy S10e: 803 нита / iPhone SE 2020: 625 нита

Подобрена енергоспестовност, когато се използва тъмен режим:
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: не

Батерия:
Samsung Galaxy S10e: 3100 mAh / iPhone SE 2020: 1821 mAh

Издръжливост на батерията според способа на измерване на GSM Arena:
Samsung Galaxy S10e: 83 часа / iPhone SE 2020: 59 часа

Твърде бързо изхабяване на батерията при играене на игри или заснемане на снимки и видеа:
Samsung Galaxy S10e: не / iPhone SE 2020: да

Безжично зареждане:
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: да

Системна памет:
Samsung Galaxy S10e: 6 GB / iPhone SE 2020: 3 GB

Памет за съхранение при основния, по-евтин модел:
Samsung Galaxy S10e: 128 GB / iPhone SE 2020: 64 GB

Разширяема памет с карта microSDXC:
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: не

Предна камера за самоснимки:
Samsung Galaxy S10e: 4К при 60 кадъра в секунда / iPhone SE 2020: 1080p при 30 кадъра в секунда

Основна камера отзад:
Samsung Galaxy S10e: по-добра, особено нощем

Втора, свръхширокоъгълна камера:
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: не

Нощен режим и на двете камери:
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: не

Режим "Auto-HDR" на камерите:
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: не

Режим "Super Steady video":
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: не

Заснемане на видео 4К с 60 кадъра в секунда:
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: да

Заснемане на свръхзабавено видео 720p с 960 кадъра в секунда:
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: не

Двойни говорители:
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: да

Водоустойчивост:
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: да

Закалено стъкло "Gorilla glass 5" отпред и отзад:
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: не

3, 5 мм букса за слушалки:
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: не

Универсална букса USB 3. 1 Type-C:
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: не

Възможност за две физически SIM карти:
Samsung Galaxy S10e: да / iPhone SE 2020: не

Отключване на телефона с датчик за пръстов отпечатък:
Samsung Galaxy S10e: да, отдясно горе / iPhone SE 2020: да, отпред долу