Споделена история от Други

За психолозите в България
Ако ви се ходи на психолог и решите да посетите такъв по добре внимавайте на какъв човек ще попаднете. В днешно времето дори и съседката от квартала може да се пише психолог без да има висше образование и ако владее няколко метода за пречистване на душата от зли мисли.
В Шуменско има една психоложка Венета Бучкуджиева прочула се със семинара си Пътуване към себе си. Стоите настрана от такивааа хораа.

Коментари

1.   Ти правиш ли разлика между психолог, психиатър, врачка, лайфкоуч, инфлуенсър ? Прочети значението на думите.
Иначе като всяка професия си има и добри и лоши . Но никой няма да ти промени живота с магия.

2.   Ти да не бъркаш психолозите с врачки и шарлатани?

3.   Пълни лаладжии.

4.   Далече съм от мисълта, че трябва да имаш висше образование за да си психолог и да разбираш хората, а иначе е така, пълно е с разни самозванци от двата пола в тази област

5.   Прави разлика между психолог и психотерапевт, за Бога! Сериозно, имаш Гугъл, отвори значението на думичката преди акъл да даваш!

Терапевт може да е всеки, който е минал сертифицирано обучение успешно. Може да си социален работник, психолог, психиатър, мед. сестра, все там.

Психолог е човек, който е завършил психология като висше образование. Повечето психолози въобще не ги грее какви дивотии са ти в живота, светът не се свежда само до мрънкането на Пенка. Има и друг работа, не само слушане на ревльовци и хленча им.

Просто племе неграмотно...

6.   Брей, какъв жлъч. Уви, не само пациентите боравим неправилно с понятията, самите “експерти” често нарочно се кичат с лъжи и неверни титли. Дори, мерилото за това кой експерт е по-некадърен е това кого показват по телевизията - за жалост. Стойностните професионалисти нямат време за пи-ар.

facetious

7.   Бъркаш психоог с врачка, екстрасенс, гатателка, ясновидка, шаман и т. н.