Споделена история от Други

Има ли някакъв начин да получиш пратка без да си даваш реалните данни?
Принципно не са много легитимните причини да искаш да го правиш това, но аз имам.

Да речем искам да ми пратят нещо в България, но да не си давам реалното име. Има ли шанс да се получи това?
Особено ако е повече от веднъж.

Коментари

2.   Какъв ти е проблема? Щом го поръчваш официално, не е незаконно. Ако имаш скрупули какво поръчваш излишно е. Кажи каква ти е причината за адекватен съвет.

4.   Отиваш в пощата и си наемаш пощенска кутия. На изпращача даваш само населеното място, номера на пощенския клон и номера на наетата пощенската кутия. Пратката се доставя в кутията. В удобен ден и час отиваш, отваряш и взимаш каквото има вътре.

5.   Може на друг на името, или допълнителен телефон да си вземеш и да си измислиш име и да отидеш да я вземеш, почти не искат лична карта. Или до вкъщи да ти изпратят, така или иначе не се знае какво има вътре. Освен да си някой, дето поръчва и не взима пратките...

7.   Все някъде ще го има реалното ти име, защото доставчикът носи отговорност за пратката. Т. е. трябва да е ясно пред кого си е изпълнил задълженията по договора между вас.
Ако ти пуснат пратка, адресирана до фирма, фирмата ще се води получател. Но на място пак се записва този, който е получил. Примерно неща, които поръчвам, тук в БГ ги получават 5 човека, различни. Всеки от името на фирмата. Фирмата се води получател, но на място винаги се искат лични карти.

8.   По принцип Спиди искат само да им кажеш номер от СМС, но все пак трябва да випшеш реален телефонен номер в поръчката си, а телефонния номер си има начин да го проследят.

9.   Използвам темата да попитам как мога да преведа пари по сметка, без да си давам личната карта? Ставаше въпрос за благотворителна сметка. И за превод през ИзиПей. Искаха ми личната карта и преписваха данни от нея. Това във всеки клон и накрая се съгласих, но не разбирам какъв е смисъла, при положение, че не тегля, а внасям пари и то по сметка, която е точно за това (тоест няма как да пращам пари на някого, без той да желае да получи такива от мен (хипотетично). Някой може дори да иска да бъде анонимен дарител. За мен няма значение, че могат да ми видят имената и ЕГН-то, т.е. кой е пратил парите, но да ми искат всичко от личната карта за едно пращане на пари?!