Споделена история от Други

Защо се очаква само от мъжа да осигури жилището, че и да го ремонтира и обзаведе
Чета тук разни теми как мъжа е длъжен да осигури жилище за бъдещото семейство. Ако пък има някой коментар, че трябва и жената да помогне, винаги има някоя жена "аууу как може жена да ти ремонтира апартамента". Но тая жена няма нищо против да живее безплатно в чужд апартамент, без да е вложила и стотинка. За жените едва ли не е обидно, че трябва да помогнат за общия дом, сякаш те няма да живеят там и няма да го ползват и те трябва по презумпция да получат всичко наготово. Не стига, че и осигуряваш жилището, ами с цялото си нахалство заявяват, че им е обидно само да го обаведат, което в пъти по-малка сума от самото жилище, при положение че колкото мъжа, толкова и жената ще го ползват.

Ако жена отиде да живее в дома на мъжа, е нормално, даже са и длъжни безплатно да и осигурят всичко до вилицата и лъжицата, но ако мъж отиде да живее при жената, той е заврян зет, путьо и цял живот трябва да си трае, само и само да не го изгонят и трябва до живот да се издължава с бачкане, носене на пари, хрантутене на жената, слушане и правене на всяка работа вкъщи само той.

Ако мъж успее да си купи апартамент, преди да се задоми, това се приема за нормално и едва ли не за задължение. Ако жена го направи, се приема за нещо, което по принцип не се изисква от нея, но все пак е постигнала невероятно чудо, че все пак е успяла и го е направила. И ако го е направила, се очаква бъдещия и мъж едва ли не да е супер богаташ, че да може да се мери с нея и да не загуби тя уважение към мъжа и да няма чувството, че мъжа и е путьо на фона на невероятното и състояние и успех.

Сигурно има и изключения, няма нужда да ми ги посочвате и да се изтъквате, но в болшинството си се подразбира, че мъжа трябва на тепсия да осигури жилище, ремонт, обзавеждане, а жената само да си събуе обувките и да влезе в чисто новия дом.

Поправете ме, ако греша, но и двамата ще живеят там. Защо за единия са само задълженията и ангажиментите, а за другия само ползите само защото единия е мъж, а другия жена?

Ако пък толкова се страхуват жените, че ще ги изгонят от апартамент, на който са му платили ремонта, какъв е проблема да им прехвърлят дял според стойнността на ремонта? Ако примерно мъжа е осигурил апартамент за 150 к, а жената направи ремонт и обзавеждане за 30 к да и се прехвърли 1/6 (30/180). Но защо ли си мисля, че повечето жени дори и срещу дял не биха се съгласили да вкарат едни 30-50 к, защото те са със съзнанието, че тяхната роля е наготово да им бъде осигурено и някак им е под достойнството да се налага да плащат за собствения си бъдещ дом.

Коментари

51-70 от 70

59.   А колко мъже живеят в жилища на жените или техните родители, и не само, че няма да купят, не само че не се канят да купуват и ремонтират, а и една изтривалка не купуват? По принцип бъдещето на обществото са младите родители и както навремето е помагано на нашите родители, така сега те е редно да помогнат на младите с имот, ако имат как. Често пъти има как, но се пънат само тъстове, докато мъже лежат наготово на жените си и техните родители в това отношение.

60.   43 КП,
Дърт мъж със студентка?! Хехе, баси вица. Освен ако няма яко кинти или не е нещо като Брат Пит. А и тогава тъпкача ще е някой младеж, пък дядото ще е финансиращият начинанието.
Аз на моята възраст (37г) няма да се хвана с 45 г мъж. Стар ми е някак си, предпочитам 5 г по-млади ;)
И айде да не генерализираме колко дебели и похабени били жените след 30. Хич не се чувствам похабена и определено съм в по-добра спортна форма от колкото бях на 25.

61.   56, kифлю разбира, ама само от проститутки. За справка: Проситутките са ми единственият вариант -коментар н9.

62.   Защо ли жените не искат да дават пари за ремонт и ибзвеждане? Отговора е много прост- защото мъжете не връщат нищо обратно. Търсите си някоя да ви плаща сметките и да си делите разходите а после при раздяла не връщате нищо обратно. Аз лично имам дост горчив опит с това и за мен е супер наивно да влагаш пари в жилището на някой с който ще се разделиш някой ден.

63.   63, в смисъл да ѝ върнем парите за тока, който е ползвала или парите за обзавеждането, което е ползвала в готовия апартамент, без да плаща наем?

64.   ДО 62:
Що за мислене? Вие се жените с някой с идеята, че един ден ще се разведете? Или пък започвате връзка и съвместно съжителство, но само временно? Ебаси разсъжденията....И после защо междучовешките отношения отивали на зле. Ами ще отиват разбира се! Когато има истинска любов между ОТГОВОРНИ и СЕРИОЗНИ хора, то никога няма мисъл за раздяла, нито пък има раздели.

65.   Да бе, ще даде тя 30 000лв за ремонт на чужд апартамент, за да може той после да й посочи вратата при първия скандал.
Да не е луда, като може просто да си хване мъж с готово място за живеене?
С какво този неинициативен, неамбициозен, работещ за 800лв мъж е по-специален, че да предпочете него пред някой инициативен и способен да се грижи за семейство мъж? Ммм?

66.   62, много точен коментар, аз заради това и заявих на моя, че искам предбрачен договор и му казах, че ако не иска, е свободен да си намери друга приятелка. Съветвам и другите жени да не бъдат глупави и да последват моя пример.
П.С. Не сме богаташи, обикновени хора сме си, нито имаме кой знае какво като материални придобивки, но аз държа всичко да е точно и да няма ощетени и сърдити при евентуална раздяла.
Ж22

68.   Купих си собствен дом (къща с малък двор в центъра на един от големите градове) на 26 г, със собствени пари, жена съм.
Даже и ремонт си направих, пак със собствени средства. Не ми трябва никой по нужди някакви, я дом, я ремонтче.
Никога не съм гледала какво има или няма мъжът икономически, търся "сигнали за разумен живот" в главата.
В твоята, авторе...от онези си явно, дето все като погледнат нагоре и виждат дъното.
Ревльовци, хрантутници, мързеливи, безперспективни, ей такива сте които вместо да се стигнете и поработи над себе си, опищявате анонимни сайтове с "колко са противни жените".

69.   68, на 26 г. с какво я купи тази къща в центъра на един от областните градове?

Да предположа ли, че парите са бакшиши от платена любов? Или си причинила инфаркт на застаряващия и единствен собственик на имота ала Вазов при креватно изпълнение?

70.   И на мен ми е интересно как номер 68 едва на 26 г. успяла да си купи жилище и то къща в центъра на голям град със собствени средства барабар с ремонт и обзавеждане. Под собствени се подразбира без чужда помощ и без кредит, защото кредитите са привлечени средства. Не се заяждам, но малко не ми се вярва. Не заради друго, ами чисто математически не излиза.

Дори да предположим, че къщата е купена преди няколко години, когато цените са били по-ниски, пак едва ли да е струвала под 100 000 лв с ремонт, обзавеждане и разходите по сделката. Дори на 18 да е почнала да спестява нон-стоп, излиза, че от първия си работен ден трябва да е спестявала над 1000 лв всеки Божи месец и то без да взимам предвид инфлацията. Защото ако сега с една прилична заплата е възможно това да стане, преди 10-20 г. подобно нещо е било почти невъзможно, защото заплатите бяха по 300 лв. Дори и да е живяла през цялото време при мама и тати и да са и посрещали всички разходи, а тя да си е спестявала цялата заплата, пак е трудно. Ако е така, това за мен не са точно "собствени средства".

Ако е бачкала през цялото време в чужбина, не е оставала без работа и е живяла скромно, може и да е възможно. Ако е била в Бг, или е някакво гениално IT, което на 20 вече е изкарвало по 3-4-5 бона, или е заработвала допълнително по някакъв начин - по какъв тя си знае, или не са баш "собствени" средствата.

71.   Вероятно 68 има предвид пари, дадени от родители, не на кредит. Иначе наистина сметката доста трудно излиза :-)

73.   Съгласен съм с отговора на номер 41 към номер 37. В първите една-две години действително е по-натоварено, тъй като бебето плаче с повод и без повод по всяко време, но пък повечето бебета и малки деца спят по доста часове след това, така че са пресилени изказванията, че - едва ли не - майката е на пост постоянно. Повечето съвременни майки на малки деца, чиито мъже работят здраво с цел изкарване на прехраната на семейството, "висят" на телефона си и/или пред телевизора със сапунките по 10 часа дневно, но те считат това за гледане на дете по 25 часа в денонощието. Много от тези жени поверяват (прехвърлят отговорността) детето на бабата (тяхната майка) и в това време излизат с приятелки по заведения и магазини, или дори ходят по срещи с мъже (най-вече необвързаните млади майки, но и част от обвързаните). Имат нужда са си починат, така че донякъде е разбираемо и бабата да се включи - от десетилетия е прието така в България, за разлика от западния свят, където далеч не е така и там или майката (или бащата) се оправя сама, или майката бачка наравно с мъжа и плащат за наета детегледачка. Живял съм години наред в някои от западните и северни държави и там майчинството е няколко месеца, а после - отново бегом на работа и през това време бебето се гледа от детегледачка или в детски ясли от третия месец нататък, а като стане на 3 годинки, отива в детска градина.
То и в България е така с яслите и детските градини, но някои жени тук се опитват да преувеличават, че едва ли не нямат и минутка за сън или друга дейност и във всеки един момент се преизтощават от грижи по детето. Нищо, че ако е на ясли, детска градина или на училище (в зависимост от възрастта на детето), то най-малко 6-8 часа дневно не е вкъщи и е под грижите/надзора на съответните платени специалисти.
Да, не е леко да си майка, но не по-леко е и да си работещ мъж, на чиито плещи се прехвърля отговорността за плащането на всички сметки и с очакването да печели доста повече, отколкото жената би печелела с нейния труд, ако мъжът поеме ролята на домакин и да се грижи за детето. Не съм виждал българките да се натискат мъжът до тях да си стои вкъщи с детето или докато детето е по 6-8 часа в детска ясла, градина или на училище, а през това време те (жените) да бачкат за висока заплата и при връщане от работа да мъкнат торбите с храна, че и някой лев да кихнат на мъжа-домакин. Пък той ще им приготви вечеря, докато жената излезе да почисти снега пред гаража, тъй като на сутринта жената ще трябва да отиде отново на работа със закупената от нея хубава семейна кола, което в зимно време не бива да стои пред купената от жената семейна къща, в която грижовният татко-домакин готви манджа и през деня пуска прахосмукачката за 20-ина минути (защото жената не е искала да купи прахосмукачка-робот за 800 лева, за да му е по-леко на мъжа).
Естествено, майката, въпреки умората от работата, е желателно и отвреме-навреме да се сеща да купува подаръци на неработещия татко-домакин, да го води на ресторант понякога (не е задължително всеки ден), търпеливо да изслушва ежедневните му тиради, да го успокоява, да му вдъхна увереност и да му казва колко много го цени, пък дори и той точно минута преди това да е креснал на жената в пристъп на нервни изблици, очаквайки тя след секунда да е забравила за това и да не се обижда от повишения тон, а вместо това да му се усмихне, да го целуне по челото и да го утешава с милувки и прегръдки. Даже може и тя да му предложи да си организират някоя почивчица за ден на хижа или да се отдадат на маратон с пазаруване с нейната заплата, за да се утеши мъжът-домакин и да му е по-разнообразно ежедневието, тъй като в другото време е принуден по цял ден да гледа спортни предавания на телевизора или от скука да флиртува в Елмаз или Тиндър с непознати жени. Виждате ли сега колко е яко да си на мястото на мъжа? ! Искате ли този вид равенство? :) Ако да, защо тогава не правите точно така, а в 99% от случаите се натискате именно вие да сте неработещите, да си стоите вкъщи и да можете да излизате по всяко едно време навън с приятелки, а мъжът ви да ходи да блъска на работа и да ви издържа? Номер 44 това предложи, но не виждам много жени да приритват от щастие да са на мястото на мъжа при така създалите се обстоятелства.

-----------------------------------------------------

Колкото до съотношението мъже/жени, нека не забравяме, че при трудови злополуки умират около 20-25 пъти повече мъже, отколкото жени. Също и при мъжете е десетки пъти по-голяма трайната вреда за здравето, която също влияе на повечето заболявания при тях и е основна причина за по-ранната им смърт като пенсионери. Жените избягват да работят на опасни и/или физически натоварващи длъжности. И само не ми излизайте с номера, че жените били слаби, защото много от натоварващите длъжности не изискват да си Станка Златева (чудесен пример как полът не е оправдание за слабост, стига да има желание и упоритост за развитие), а например да разнасяш пици с велосипед или да нареждаш кашони по 1-2 кг из някой склад. Само вижте видео с кадри от 80-те години на миналия век или по-рано, където в заводите се трудеха жени наравно с мъже. Е, щом те са могли да се справят, явно все можело, но е въпрос на това човек да действа, а не да мрънка, че полът му бил слаб и той бил пречката за това. Като бях на 20 години, по цял ден съм товарил стоманени блокове по 30 кг всеки и съм товарил мантинели за "Пътища" АД. Никой не ме питаше как ще го правя с тогавашните ми 55 кг, кървенето в стомаха и диетата с бебешки пюрета, настъргани ябълки и чай, поради получената язва в казармата година по-рано, която не ми позволяваше да ям друго. Бачкаш и търпиш, защото е безработица, криза и трябва да се сложи нещо на масата. Така беше в годините след Виденовата зима. Но това някакви глезли няма как да го разберат. А пък нашите родители и особено баби и дядовци да се сгъвали от работа 10 пъти повече от нас, защото тогава всичко е било предимно ръчен труд и условията са били жестоки. Сега в помощ на домакинството има перални, печки, кухненски роботи, прахосмукачки и каквото още се сетиш, но и мрънкането на жените "колко им било тежко" е повече от всякога. А помня как навремето майка ми и баща ми работеха и внасяха задружно пари за изплащане и на жилището, и на колата в продължение на 15-20 години. Едно оплакване не съм чул в детските си години от майка ми - нищо, че е жена. Сигурно и повечето от сегашните мрънкащи млади българки могат да кажат хубави думи за своите неоплакващи се майки.

-----------------------------------------------------

Номер 49, не съм съгласен с думите ти, че без грим жената винаги ще изглежда по-зле! Имам няколко познати жени, които не използват грим или съвсем леко подчертават излъчването си с очна линия и червило. Едната дори има якне по цялото лице, но всеки път е ведра и усмихната, зареждайки и всички около нея с готино настроение. Нищо общо с клоунски гримираните киселячки с високомерен поглед, които и два тона китосване не ги спасява от участта им на бъдещи самотни майки на деца или котки. Една такава естествена и засмяна жена е много по-приятна за мъжете.
Ако пък чак толкова те е страх, че ще си губеща пред другите безмозъчни наконтени и нагримирани кифли, ако и ти не си като тях, то представи си каква е твоята себеоценка, щом си със съзнанието, че без външна маскировка ти веднага губиш своята стойност пред мъжете! Нима нямаш други, човешки качества, чрез които да те считат за добър събеседник и желана жена за сериозни отношения, пък макар и да си без грим, а показвайки пред тях истинския си облик? Защо се подценяваш така като човешко същество и сама се поставяш в ролята на маскирана стока, която гледа да се продаде на пазара не заради стойността, която носи в себе си, а благодарение на лъскавата опаковка? Имай повече уважение към личността си, съчетано с желание за себеразвитие! Гримът не върши работа на късни години, когато вече остаряването прави така, че номерът повече не минава за пред мъжете, които са ти целева група.

-----------------------------------------------------

Номер 53, много добре си уловил тънкия момент с гоненето на собствения интерес на жената, който често бива "обличан" от нея с изрази като "сигурност", "увереност", "семейство", "заради нас двамата", "любов" и т. н. Женската, неистинска, "любов" е два вида:
1. Или условна, задължително основаваща се на това от какви условия, предоставяни от мъжа, жената ще може да се ползва наготово;
2. Безразсъдно хлътване по някой магнетично изглеждащ мъж, което жените имат навика да си го наричат с удобния и оправдателен за тях израз "влюбена от пръв поглед".

Не съм на същото мнение относно думите ти, че предимно по-бедните жени се занемаряват. Мързелът, нежеланието за движение (тук дори не говорим за дейно спортуване), лакомията и липсата на стремеж за личностно усъвършенстване се дължат на изградена от всеки един човек ценностна система и възгледи за живота. Това е въпрос на нрав, а не на пари. Нула стотинки струва това да потичаш някъде; да правиш лицеви опори, клекове и коремни преси; да изкачваш стълбището понякога, вместо да използваш асансьора; да не лежиш по цял ден вкъщи и прочее. Дори напротив - струва повече пари по много пъти на ден да посягаш към хладилника и да се тъпчеш безразборно с храна; а още повече струва и всеки ден да плащаш за цигари, алкохол и кафета! Килограм ябълки или банани струва колкото половин бургер, но тук вече се намесват личните предпочитания и кой какво сам ще реши да постави в устата си, а не кое колко пари струва! Аз с едни спортни обувки от "Декатлон" за около 35 лева тичам на Гребната база в Пловдив вече втора година, докато познавам жени, които поради мързел и преяждане късат по няколко чифта скъпи обувки годишно, напук на сравнително малкото разстояние, което изминават, ходейки бавно. Естествено, имам и маратонки за другите случаи извън тичането. Велосипедът ми струва толкова, колкото една редовна пушачка (или пушач) плаща за цигари в рамките на един месец. Карам го вече почти 10 години. Колко пък да е скъпо да спортува човек?
Днес съм обядвал едно кисело мляко с овесени ядки и лъжичка захар. Хем евтино, хем се обработва от стомаха бързо и не е тежка храна. Не съм в завидна спортна форма, но и не се старая да влошавам положението си с безразборно угояване, обездвижване и мързел. След малко ще излизам и на дневната си разходка от 6-7 км из града. При ходене до магазина сутринта минах през две пицарии и дюнерджийници и там 2/3 от ядящите с пълни бузи по масите бяха жени на по 30-40 години (две от които майки на бебета в колички) и няколко ученички! Личният избор е голямо нещо! А сред мъжете с дюнер в ръка бяха предимно ученици от близкото училище, почти всички от които бяха с добре тренирани тела. Нищо, че също ядат нездравословна храна, но поне изгарят много калории и спортуват редовно. При ученичките, обаче, се забелязва неприятната склонност поне една на всеки три-четири да е с паласки и едри бедра и прасци още на 15 години. Затова и е честа гледка да вървят заедно по 3-4 момичета и поне една от тях е дебелана.
Имам две съседки сестри на по 20 и няколко години, които всеки ден стоят пред входа да чакат да дойде доставката на поредната им пица. Няма да преувелича, ако кажа, че са буквално двойни на широчина спрямо мен.
През последните две десетилетия съм познавал редица жени, които ВРЕМЕННО и целенасочено се стегнаха да отслабват, но накрая все се оказваше, че са си давали зор заради това, че ще трябва да впечатляват някой чужденец, дошъл тук да се видят на живо. Това най-малко при 10 жени съм го установявал. Иначе много се хвалят, че "са си взели западняк". Женят се след това, жените съответно стават още по-широки, отколкото са били преди и съм сигурен, че на горките неподозиращи дотогава мъже им се стъжнява животът, защото са били уловени от една добре позната примка с първоначалните напъни жената да се продаде за възможно по-голяма сума (образно казано), пък последствията са си за сметка на плащащия. С двама такива съм разговарял, като са си идвали през лятото тук всяка година. В миналото съм писал за това някъде из Сподели, когато с тях се бяхме засекли случайно на морето и се оплакваха как българските им жени ги държат на сухо с месеци, докато те чинно плащат и ги издържат, но не ми се търси къде точно е въпросното мнение. Предполагам, че с търсачката може да се установи.

Така, като писа ти за "цената на красотата" на по-късни години, тя зависи от съзнателния избор на една жена и не скъпите гримове са нейният проблем, а лошите навици през десетилетията в най-хубавите ѝ, млади години.

За трите, вече омъжени млади жени, е точно така - поддържат здравето и фигурата си, внимавайки какво слагат в устата си и спортувайки. Дали, защото им е изграден навик от малки, или поради съзнанието, че очакванията към тях са а бъдат на ниво, ако искат да са редом до мъже със значителни доходи. Каквато и да е причината, го правят дейно и не разчитат на оправдания и мързел. И ще повторя, че едната беше редом до един от тези мъже още от годините, когато той имаше по-нисък доход от нея (тя тогава бе студентка и работеше почасово на две места като детегледачка и продавачка в детски магазин) и той беше обикновен товарач на мебели и перални. за нея съм сигурен, че не е била привлечена от негови пари, просто защото той беше обикновен общак през 2014 година. За сведение, около 165 см е висок и не е красавец, а тя е около 155 см. Заедно са поради истински чувства, приятелство, доверие и взаимопомощ - все качества, доказали се при тях през годините заедно. Той в момента има фирма, оценена на стойност над 20 милиона и е страшно земен човек; парите не са го променили.

-----------------------------------------------------

Номер 59, това, за което пишеш, действително се случва и следва въпросните жени, които имаш предвид, да се замислят какви точно мъже си избират сами измежду всичките си кандидати и защо "все на тях" се случва да "попадат" на подобни мухльовци. Вицът за баницата и кой я раздава го знаеш...

-----------------------------------------------------

Номер 60, една от бившите ми (77-ми набор) също е в по-добра спортна форма, отколкото беше като 30-годишна. Чупи мъжките вратове по улиците и повечето 20-годишни само могат да се надяват да изглеждат така като нея. Ходи редовно на йога, пилатес, тае-бо и разни други упражнения, има красиви големи и стегнати гърди (рядкост при жените) и е с естествено големи, плътни устни. Колите по улиците постоянно бибиткат след нея (простащина е, но има и такива тъпаци). Една на сто жени са така - не отричам. Може и ти да си от редките изключения; само ти си знаеш.
Но половината момичета още преди завършване на гимназията са със затлъстявания (видно и на улицата, покрай училищата, на плажа лятото, по абитуриентските балове с оскъдни дрехи и т. н. ), а когато вече завършват и университета, затлъстели са най-малко 2-3 от жените. бил съм по общежития в няколко големи града, присъствал съм на награждаванията при дипломирането и то се вижда с просто око. А като ходя на море, гледката е повече от категорична - не повече от 10% от жените над 30 години са без неприятни затлъстявания. Слабички на плажа са предимно част от момичетата до към 15-годишна възраст и рядко жена на 30-40 години.
Виждам и какво се случи при десетина жени от квартала, с които преди години сме излизали на срещи. Докато бяха на по 30-35 години, се правеха на много важни, защото тогава все още можеха да избират мъжете и имаха опашки от кандидат-ебачи, но сега до една са дебели и преждевременно остарели в лицето поради цигарите и алкохола, с прошарени коси, изтощени от боядисване и/или изкъдряне, с незнайно какъв "навъртян километраж" от скачането в мъжки кревати... В момента никой не ги бръсне за слива, а две от тях дори имаха наглостта да ми се предлагат миналата година. Доста е жалко да видиш как жена буквално се моли на мъж да ѝ бъде обърнато внимание, да се прави на изкуствено добричка и "вече примерна и послушна", готова да бъде изчуквана по няколко пъти на ден (сами си го казват, въобразявайки си, че това ще им помогне за съгласието на мъжа), само и само някой да я вземе на късни години за сериозна връзка (по-точно да я издържа), когато вече е похабена като стара вещ и батковците, по които си е падала на младини, вече не я искат. То дори и закъсалите за топване на чушката мъже не ги поглеждат. Няколко такива движат с пропадняци по пиано барове, а само допреди около 3-5 години, докато бяха със слаби тела и можеха да си позволят да носят къси поли, се точеха в лъскавите коли на кварталните татини синчета. Този тип жени катастрофират много рязко и необратимо, когато загубят това, което са използвали като своята основна стръв на любовния хоризонт, а именно: младост и външност. Съвсем друго би било, ако бяха наистина свестни жени и от 20-годишни се бяха събрали със свестни мъже, да си имат семейство и деца, че после такъв мъж да му е драго да носи на ръце жената, която го е дарила с деца, пък макар и вече напълняла и позагубила външния си вид след две десетилетия щастлив живот заедно. Никой не иска цял живот гнили ябълки отвътре, които в началото са били с привидно лъскава кора, а вече и отвън не стават.

-----------------------------------------------------

Номер 62, пожелавам ти по-качествен подбор на мъже занапред, за да не се опарваш с още хрантутници като бившите ти!

-----------------------------------------------------

Номер 64, много жени, още преди да встъпят брак, предварително си правят сметката какво биха спечелили при развод и подялба на имущество и пари. В почти всеки случай в България жената няма жилище и високи доходи, а мъжът има (дори и да е наследствено или да предстои да стане такова при твърде възрастни родители). А ако няма жилище, той обикновено се води титуляр на банковата сметка по погасяване на жилищния заем на "уж" общото семейно жилище. Затова и толкова много жени, не само в темата, се ужасяват от мисълта, че ще влагат дори и едно левче в общото жилище или квартира. Искат да си оставят задна вратичка с цел измъкване без загуба, в случай, че нещата помежду им се разпаднат след време. Държат да отчупват от мекото на баницата, но не и да участват в нейното правене. Разбира се, има и малък процент жени, които не са сметкаджийки.

-----------------------------------------------------

Номер 66, отлично си сторила с желанието ти да се сключи предбрачен договор и всеки да си знае, че не може да измъкне облага от другия след развод. Поздравления за твоята осъзнатост! Другите жени да не чакат, ами да вземат пример от теб!

-----------------------------------------------------

Номер 70, наистина сметките показват друго и човек трябва да има доста над средния за страната доход, че да може на толкова млади години да си купи къща в центъра, барабар с обзавеждане и поправка. Но последното ме навява на мисълта, че може да се касае за съборетина, закупена от някоя отчаяна баба или от наследниците на наскоро починала такава. Познавам жена, която си закупи апартамент в окаяно състояние в стар жилищен блок в центъра на Пловдив, но после вложи сигурно още толкова пари, че да заприлича на място за живеене. Но се касае за 40-годишна жена с 3000 лева заплата и дългогодишни спестявания.
Иначе не е толкова трудно човек с правилното препитание да си закупи жилище след само няколко години работа. Един програмист, с когото бяхме в обща компания преди години, си накупи 3 жилища в рамките на около 5 години, но той получаваше по 5000 долара месечно към американска фирма, работейки от вкъщи в България, плюс допълнителна работа на частно. Моето начинание би ми донесло седемцифрени суми едва за няколко години, ако се окаже успешно, но има и риск. Вече се е доказвало като работещо при споменатите по-горе трима мъже с млади булки, които станаха милионери благодарение на моята работа по съвместни проекти. Обаче човек трябва да знае какви способности е развил и как да ги използва правилно, за да носят плодове; също и да е подготвен за неуспех и загуба, защото нищо сигурно няма на този Свят. Най-важно е човек да бъде смирен, да не се надценява, да не се поддава на странични влияния и да е винаги себе си, независимо колко пари има. Затова много уважавам тези хора, че са земни и не се превземат като повечето новобогаташи или татини синчета, които никога не са работили през живота си, но са получили всичко наготово.

- Кифлоприземител

74.   70, възможно е по принцип. Аз малко преди 30 си взех апартамент с частичен кредит. Вече е обзаведен и отремонтиран. Почти всичко съм правила сама в него. Повечето пари бяха събрани от работа в чужбина, където ако човек прави часове и му се бачка, не е проблем да задели нещо.
Нямам против ако имам партньор (мъж или жена), той/ тя да живее при мен, обаче определено ще е добре да плаща част от сметките
Така е редно.

75.   И аз като номер 68 си купих апартамент в София на 22 години. Вярно, баща ми е богат, но никога не съм му търсила пари и всичко сама си купувам с мои спестени пари. Примерно подари ми порше за 20-тия рожден ден, но аз не го запазих защото подръжката му ми е над разходите за месец и го продадох за да си купя 10 годишна мазда която мога сама да си поддържам и така лека полека се спестиха и парите за апартамента.

76.   До 64 - Абе и аз така си мсилех, като бяхме на 19 и 18. Карахме заедно 9 години. То брак, то еднакви спеьиалнисту, близки кариери, едно жилище инпосле осъзнахме, че колкото и да не си исла, вече нямахме нищо онщо с това, дето бяхме в гимназията. Сега, разбирам, че аргументът ти е рязшичен за по-голе ите, но не винаги е така, както го описваш.

78.   Не знам какво се очаква, но да си зет заврян си е най-унизителната позиции в живота. Предпочитам в един гараж да живея, но да си е еднолично мой. Аз да съм господаря. От колкото да стана магаре вързано за слива в чужд двор.

Чингис Хан

79.   68 съм. На 26 г вече имах 8 г трудов стаж от които 6 г работех за себе си. Създавах модели на "нещо си" и ги продавах в околната (Около Бг) чужбина, а после и по на запад. Актуално и живея в чужбина, още притежавам къщата, а вече и в чужбина.
Материално наследство не съм имала, морално- да. Това дано отговаря на онези за които явно единствена възможност за приходи е да продават телата си, ами Не, не всички сме склонни на подобна "работа" пък и някои имаме капацитета да развием други дадености!

80.   Авторе, аз пък ще ти кажа, на теб и другите коментиращи с твоето мислене, че мрънкащи и оплакващи се мъже са даже по-неприятни и отблъскващи от женското поведение, което описваш. Попаднах на цял форум с такива преди време и макар за някои неща да бяха прави, като цяло представляваха позорна и жалка гледка.
Но сигурно е ужасен удар по мъжкото его на мнозина, мисълта, че жените не са ти собственост, а отделни личности.

81.   68/79 съм, ще го кажа както си е, пък кой как иска да си го "превежда" според собствени емоционални и икономически нужди, липси т. н.
Мъже като автора искат независима икономически жена, която да превърнат в емоционално зависима. Винаги, абсолютно винаги такива не могат да и стъпят и на малкия пръст относно икономическо състояние, персонално развитие, целенасоченост, съответно характер въобще.
Някак да се скачат наготово, без да се налага да строят дори общо бъдеще като ли те самостоятелно да си размърдат невроните за собствено благосъстояние. Разбира се, да имат подобна жена и да и стъпят на врата е невъзможно! И това ги покрива от злоба!
Другият вариант е да се окичат със зависима жена- тогава обаче егото им скача до псохопатски разновидности и прекалява с домашният тормоз!
Следва-: баджанак който поне докато е втори не тормози, а предлага сладки моменти с илюзия за нещо различно, позитивно, любов като в роман бла бла, в редки случаи може да се случи на жена с подобен характер и излъчване да бъде пожелавана за сериозна връзка от уважава себе си мъж, активен, с цели и мечти които да са за. двама. За какво му е мила домакиня като може да си има домашна помощница примерно, иска партньорка.
Въпросът обаче е, че и със зависима жени неудачникът не знае как да не прекали с комплексарщината си, та да не изпусне питомното...

51-70 от 70