Споделена история от Други

Имам тежко религиозно ОКР! Как да се излекувам?
Моята история е много дълга, но ще се опитам да ви представя нещата накратко, за да ми влезете в положението и да ми дадете някакъв съвет защото нещата са много задълбочени. Аз страдам от религиозно обсесивно компулисвно разстройство(религиозно ОКР). Ще започна с това, че аз съм на 18 години и до преди 5 години някъде имах щастливо детство и хубав живот, но преди 3 години някъде се разделих с момичето, което страшно много обичах и много исках да се съберем отново, но уви това не се случи. В резултат на това аз изпаднах в някакво депресивно състояние и в началото на шега започнах да си представям как примерно ако докосна даден предмет 3 пъти в следващите ми животи ще бъда отново с нея, а ако не го докосна 3 пъти това няма да се случи и ще я изгубя. Както казах това започна просто някак си на шега и изобщо не го вярвах и знаех, че това е налудничево нещо. Също така искам да добавя, че когато бях с това момиче тя ми беше опора защото тогава минавах през много труден период през живота си. Имах много проблеми(повечето семейни) и всичките се случиха изведнъж и ми се отразиха много зле защото никога не бях предполагал, че ще стигна някога до такова положение. И за капак на всичките ми проблеми накрая изгубих и близък човек, а няколко месеца след тази загуба приятелката ми, на която вярвах и разчитах ме остави и така и не разбрах точната причина защо се разделихме. Тя ме намрази и нейни приятелки допълнително я настроиха срещу мен, но аз нямах какво да направя защото тя просто тотално ме отхвърли. Месеци след това ми беше трудно и бях в депресия, но въпреки това се стегнах и си промених много живота. Започнах да тренирам, да се грижа за себе си повече, започнах да уча много и си поставях цели в живота, които исках да постигна. След няколко месеца си намерих и нова приятелка, но проблемът беше, че все още много харесвах бившата си приятелка и просто не се чувствах на място с новата ми приятелка и реших да се разделим защото не знаех вече какво точно искам. Тогава друго момиче ми въртеше главата докато бях във връзка с това момиче, което зарязах и просто беше пълна каша всичко и накрая останах сам без приятелка защото наистина не знаех явно какво правя и какво искам. Както и да е този период също го преодолях и продължих с ученето и с това да си гоня целите. След това няколко месеца по-късно пък най-добрият ми приятел се премести в друга държава. Започнах да сменям приятелите си защото старите ми приятели и повечето хора само ми се правят на приятели. След всички тези неща, които ви разказах започна да ми се случва най-лошото, а именно моето ОКР. Аз станах много вярващ и вярвах в прераждането, в Бог и в задгробния живот и вярвах, че всички тези неща, които ми се случват са защото Бог ме обича и иска да се справям с трудностите и това са един вид някакви предизвикателства за мен, които трябва да преодолявам и да си вадя изводи как да живея и какви грешки да не допускам. След известно време започнах да правя някакви странни “ритуали” като например както си ходя и виждам някакъв камък и си представях, че ако не го ритна ще ми се случи нещо лошо и Бог ще ме накаже. Правех някакви цифрови комбинации например ако се потупам 3 пъти по главата в следващите животи завинаги ще бъда затиснат под скала и ще се измъчвам или ако се потупам 7 пъти ще се прераждам постоянно под тази скала и дори ще бъда сляп. Постепенно всяко мое действие се превърна в някакъв страх, че е грешно и ще ми се случат тези лоши неща и тем подобни глупости. Осъзнавах, че това не е нормално и се чудех какво ми става, но тогава дори не бях чувал за ОКР. Затова след време започнах да вярвам, че съм обладан от някакъв дявол и тогава започна истинският кошмар. Започнах да си мисля, че всяко мое действие ще предизвика тези лоши неща и постоянно ми се натрапваше тази мисъл като например отивам да пусна крана на мивката и изведнъж ми изниква мисъл в главата, че ако не го пусна 4 пъти един след друг ще се случат тези лоши неща. Знаех, че това не е вярно, но изпитвах страшна нужда да извърша този “ритуал” и чак тогава ставам спокоен. След това пък ми се наби мисъл в главата, че ако извършвам тези “ритуали” ще обидя Бог, че вярвам на тези дяволски мисли, а от друга страна пък изпитвах огромна нужда да извърша “ритуалите”, за да имам спокойствие, но там е работата, че ако ги извършвах след това отново изпитвах страх, че съм обидил Бог и той ще ми причини тези лоши неща, които се опитвах да избегна. Постоянно беше за почти всичко така и изпаднах в положение, в което не можех да взимам решение защото ме беше страх, че ще обидя Бог по някакъв начин. Някак си се справях с тези неща и се опитвах да не ги вярвам, но преди месец се случи един “ритуал”, който не мога да преодолея. Една сутрин се събудих и реших, че наистина явно съм обладан от демон или зла сила защото бях чел информация за тези неща и реших всичко да приключи с тази психоза и тези ненормални мании. Взех си душ сутринта и след това си облякох чисти дрехи и бяла тениска, с която си подсуших лицето защото бях чел, че по този начин се прогонва злата сила и след това отидох вкъщи пред една икона, която имаме и започнах да се моля, като четях молитва и докосвах ръката на Богородица докато се моля. Изведнъж изпитах страх, че не съм казал молитвата правилно защото обърках някои думи и започнах да се чудя дали да не се помоля отново. От една страна си мислех, че молитвата ми е чута, а от друга изпитвах желанието отново да я кажа, но понеже знаех, че това желание се дължи на тази зла сила, от която съм обладан в главата ми изникна мисъл, че ако отново докосна иконата Бог ще ми се обиди и ще трябва на следващата сутрин да правя отново този ритуал, но ще трябва да изтрия и всички съобщения от телефона си, които съм изпращал през това време до следващата сутрин( имах натрапчиви мисли, че трябва да си изтривам всички съобщения от телефона, които съм изпратил преди да поправя даден провален “ритуал” иначе няма да бъде поправен). Аз реших да се противопоставя този път на моята болест и докоснах иконата още няколко пъти и се молих. След като направих това нещо аз започнах да изпитвам ужасен страх, че съм обидил Бог защото докато я докосвах си казах “ това не е вярно не мога да предизвикам нищо като съм докоснал иконата хайде да видим дали е така”и сега той ще ме накаже да отида за вечни времена в Ада ако не направя отново този ритуал защото преди да докосна иконата отново в главата ми вече беше преминала следната мисъл (ако я докоснеш сега тази икона ще отидеш за вечни времена в Ада и единственият начин да предотвратиш това нещо е ако изпълниш този ритуал следващата сутрин отново или някоя друга сутрин, но трябва да изтриеш съобщения за толкова дни за колкото си се забавил и това единственият начин да не отидеш в Ада) и понеже си мислех, че тези мисли идват от Бог сега съм ужасно наплашен, че не изпълних този ритуал и си мисля, че съм предизвикал Бог и той наистина ще ме изпрати в Ада след смъртта ми ако не извърша отново целият този “ритуал” с тези съобщения и глупости. Вече мина месец след тази случка и не очаквах, че няма да мога да я преодолея. Започнах да се проклинам и да казвам “ако се опитам да го поправям нека се окаже истина”, като по този начин се опитвах да не изпълня тази компулсия. И сега постоянно ми е в главата “ако не го поправя този ритуал ще отида в Ада”. А, за да го поправя според моите мисли трябва да изтрия съобщения за цял месец назад иначе няма как да бъде поправен и така с всеки изминал ден с който чакам съобщенията се увеличава, а страхът ми още повече. Знам, че историята ми беше много дълга и знам, че тези неща са нелогични и ненормални и затова търся помощ ако някой може да ми помогне и да ми даде съвет как да се справя с тези неща защото вече си мисля, че от толкова глупости наистина може да съм предизвикал нещо такова с този ритуал защото в главата ми е, че съм обидил Бог защото си мисля, че той ме кара да правя отново този ритуал поради това, че не му повярвах, че това ще се случи ако докосна иконата и сега единственият начин да го поправя това нещо е както горе ви описах. Според вас дали може да се предизвика нещо такова? Всяка сутрин ми е лошо и съм в постоянен страх и паника и вече не ми се живее. Не мога да продължавам повече така. Знам, че това не е реално, но чувствта са ужасни сякаш е истина толкова зле се чувствам и нз какво да направя. Ако някой може да ми даде съвет! Моля без обиди и подигравки защото никой от вас не би искал да е на моето място!

Коментари

1.   Случайно попадам на публикацията ви и виждам, че е публикувана преди година. Дай Боже да сте по- добре! Най-добра помощ ще получите от свещеник!

2.   Ти да не би да вземаш дрога или да пушиш трева?

3.   Отиди на психиатър. ОКР си е.

4.   Нищо ти няма брат. Пиши в ютюб Pavel Bashov. Той е вярващ и казва че Исус Христос обича всички.

5.   ОКР е. Намери психотерапевт. Говори със свещеник, който ще ти обясни повече за истинската вяра.

7.   Никакви свещеници, никакви психолози. Не си губи времето с глупости. Ще ти кажа някои основни линии, които да следваш и използваш като фундамент. Нужна ти е основа, защото блуждаеш като заблуден електрон.

1. Бог е създател. Той не съди. Неговата работа е да ни дава живот и свободна воля. С нищо друго не се занимава.
2. Съдник е дявола. Дявола ти казва кое е добро и кое лошо. Бог е създал хищниците, които убиват. За него добро и лошо няма. Всички са негови чада. Дявола обаче съди и дели съществата. Този дуалистичен свят (добро/лошо) е в третото измерение, което е много ниско и дявола е господар.
3. Дявола реално обаче не съществува. Той е вътре в нас. Ние сме дявола. Т. е. ти сам сам се съдиш. Съдиш и другите.
4. Когато човек извърши грях за който последствията ще са големи, той го зарява дълбоко в себе си и дупката я запълва с его. С маска. От там идва и лъжата, и страха, и вината.
5. За да се справиш с греха си, вместо да го заряваш надълбоко, трябва да се покаеш. Да го погледнеш и да го признаеш. Да си простиш. Да простиш и на другите.
Това е целта на човешките същества. Да се изправят срещу страховете си и да си прощават. Вместо да се съдят.
Това е смисъла на живота. Да го разберем това.

Похвално е, че вярваш в прераждането и то в такава млада възраст. Явно ранното християнство те влече. Само, че не си мисли за животите толкова. Предишните ти животи нямат значение за този. Когато дълбаеш в миналото или мислиш за бъдещето се разсейваш от мисията ти тук и сега. Миналите животи не съществуват сега. Бъдещите също. Кармата не се чисти, от кармата се бяга!

Колкото до ОКРто. Напоследък много нашумяха термини за психологически състояния. И хората като подивели се юрнаха по психолози да си дават парите, а то просто нямат приятели с които да си поговорят. Тъй като си съсипахме обществото.
ОКР е трудност при задържане на серотонин в организма. Т. е. чувстваш се щастлив, но за кратко, после има спад в настроението. Все едно да се напия и да изпитам махмурлук веднага. Ако те питам какво е решението, какво ще ми кажеш? Да не пия нали? Ами ето, и ти внимавай със щастието. Не се привързвай към хората. Не се пристрастявай, било то хазарт, алкохол, наркотици и тн.
Податлив и наивен си, това е всичко. Най вероятно си от друга планета, т. е. имаш. навика да се прераждаш там, а не тук. С възрастта ще улегнеш, споко. Знай, че всичко отминава и е до време.