Споделена история от Други

Държавата = Пирамида (за пичовете на държавна хранилка)
Нещата стоят така.

Държавата е една пирамида. Защо? Защото тегли заеми, за да връща други заеми. Най-бедните плащат най-много данъци като процент от дохода, а богатите най-малко.

Колкото си по-ниско в пирамидата, толкова повече ти взимат (процентно) и толкова по-малко получаваш процентно спрямо труда си.

Отделно имаш EU фондове за смучене и т.н.

Затова всеки гледа да се докопа до държавна хранилка.

Парите са много и буквално се принтират, а същевременно не се очакват резултати.

Веднага ви давам примери бол.

БАН - всеки дето има познати от БАН знае, че си клатят ташаците по цял ден. И реално нямат измерими резултати.

Органи на реда, здравеопазване, администрация, транспортни фирми, армия, политици, телевизии, ревизионни фирми и .т.н.

Всичко е на държавна хранилка без да има заплащане спрямо резултати, както би трябвало да бъде в пазарна иконимика.

Като стане инфлация, почват да мрънкат и протест след протест да цоцат от държават кинтяци пак.

Държават взима заемче (демек дигитални кинти дето не съществуват) и им ги дава без тея кинти да са базарини на иконмически растеж.

И после пак криза.

И държават вдига данъците и пак кредитче.

Всяко правителство тегли кредитчета, ограбва ги и си тръгва.

Идват нови и те така.

Цоцат ли цоцат.

Пичагите по ТВ се въртят да ви обясняват колко са умни, а същевремнно БГ клоаката не е мвръднала от 30 години.

(Не че по соца не е било така. И тогава си е било сладка пирамидка.)

И така ще си продължи почове.

Беше Борисо, сега ще е Петков. Догодина друг и т.н.

Цоц цоц

Коментари

1.   Хаха ами радвам се че някой все пак в този сайт а и в тази страна мисли разумно и правилно,м/у другото авторе/авторке би ли сподел/ла възрастта си ако е удобно разбира се,изненадан съм от тези разсъждения

2.   Ми не беше така по соца, защото хората работеха. Не от вкъщи. И нямаше човек да пести от отопление.

3.   Мда, общо взето.. :)

4.   Виждал ли си им заплатите на тези от БАН? Пълна пародия е, не че те нещо реално правят, но няма и как да направят нещо без необходимата база и бюджет.
Реално само големите шефове вземат някакви истински заплати, тъй че не бих казал, че те са на някакво "хранилка". Лошото при нас е, че военните и полицията играят с организираната престъпност, така че сме си страна от третия свят....

5.   България е частна държава!

Нашите "собственици" са 300 човека, като повечето от тях дори не живеят в страната.
Техните лакеи са 3000. Това са политици и изпълнителна власт, мутри и олигарси.
Имат и 120хил администрация. Кметове, общински съветници , полиция и тн.
И така сме от 70 години насам заради едни откраднати 250млрд долара от федералния резерв.

Гледайте интервюто на полковник Марков в Консервите.

6.   До 4:

Заплатите са малки ама се отделят 120-140млн. лева за тоя дето духа.

7.   До 2: По СОЦА се е работило, но 100% от труда отива за държавата/пирамидата.