Споделена история от Други

Ще увеличаваме намаляващото българско население с украинци???
Здравейте! Преди се чудех как в Централна и Западна Европа хората са съгласяват да приемат разни навлеци от целия свят? Вече разбрах. Медиите тръбят по цял ден и подкокоросват хората да се съгласят да си напълнят държавата с всякакви пришълци, при условие, че те самите намаляват с милиони. Абсолютно същото в момента се случва и в България. От седмици вече не са спрели да говорят за Украйна. Буквално си оставихме държавата и почнахме да са занимаваме с Украйна. Оправихме своя двор и вече можем спокойно да гледаме в чуждия. Знаете ли какво? България е много зле. Но въпреки, че е много зле все още се държи и е тука. И да, България предлага несигурно бъдеще. Украйна не предлага никакво. Украйна се разпада. Тогава какъв е смисълът да се занимаваме с някаква държава, която буквално гние? В България вече няма бедни, гладни, голи, боси, бездомни, нека събираме хуманитарна помощ за украинските бежанци! И тука виждаме защо Украйна се разпада. 1 ден война, няма и 40 убити руски войници и вече бяха край Киев. И не тръгвайте да ми обяснявате “Ама ако беше България…” Ако нямаше ако нямаше да мирише. Щом толкова искат да имат държава отиват там и се борят за нея! Евреинът Зеленский подари оръжия на всякакви лумпени, без много да ги гледа кви са и сега бандитски групи се стрелят. Но да даваме по същество. Не ни интересува някакъв разложен Франкенщайн. Какво се случва в България? Вместо да си нахраним и облечем нашите хора в нужда решихме да го направим за украинците. Ама то война! И кво като е война? Войната е тяхна, не наша. И без “ако”. Помнете, супер герой си ако го го почистиш. Взеха масово да вкарват украинци. Дойдоха хиляди само за няколко дни. Ще дойдат още много. Сега на мъжете там им е забранено да напускат Украйна, но забраната ще падне и ще дойдат и те. Нещо, което ме потресе, е че бизнесът бил готов да осигури 200 000 работни места за украинците. Моля?! Аз съм българин и български гражданин. Когато отида да си търся работа и кажа, че съм студент веднага ме гонят. Не мога да си намеря работа. Не дават работа на нас българите, ще дават на пришълците. Кога станаха толкова важни? Оправихме ли се с налата безработица, че другите ше оправяме? И забележете бройката, 200 хиляди. Та това няма ли да създаде дефицит? И откъде тия места, българите ли ще изгонят от работа, за да сложат тях? И като си доведат децата, 300 хиляди души на държава има-няма 6 милиона. Извинявам се, България е приела 25 хиляди арменски бежанци на население 5 милиона. Тоест какво? Ние ще увеличаваме намаляващото българско население с украинци? Така ли ще оправяме демографската катастрофа? С чужденци. Има и друг сценарий, почваме да се смесваме с тях и губим генетичния си код. Вече не сме българи. Но това е дългосрочен процес, да се надяваме да не са случи. А което е сега, те като дойдат да не би случайно да решат, че този наш закон не им харесвал, айде да го променят, 300 хиляди са. Моето мнение е, щом са решили да ги взимат, нека ги взимат. Храним 1 милион цигани, ще храним още 200-300 хиляди украински хрантутници. Но свърши ли войната, директно в Украйна. Нямат място тука. Не може ние да сме намалели с 1/3 и да си позволим да вкарваме стотици хиляди чужденци. Просто не се прави така. Западняците го направиха и ето докъде докараха. Да, там има бесарабски българи. Те са били там преди Украйна да се появи. Не са отишли в Украйна. Още повече, че Бесарабия е част от Украйна от няма и 80 години, много по-малко отколкото бесарабските българи живеят там. Тоест няма смисъл от излишна солидарност.

Коментари

1.   Модерната българска народност е смесица от няколко етноса така или иначе и това дори ако не включваме ромите и турците. Украинците са повече славяни от нас, плюс това в Украйна има български общности, които на всичкото отгоре подържа повече български традиции отколкото модерните българи.

В крайна сметка демографски проблем няма да се случи ако дойдат, да не говорим че в модерния свят държавите стават все по-мултиетнически. Или предпочиташ да се увеличава процента на ромско население вместо това ?

То бива липса тесногръдие, но чак пък толкова неприязън към хора които са изгубили домовете си, не го разбирам. Срамувам се от че такива като теб са ни сънародници. Дано не ти се случва авторе и ти да си на тяхно място, че в Европа още по-зле гледат на българите отколкото на украинците.

2.   Не разбирам какво имаш против украинските бежанци-бели православни славяни. Понеже са от друг клон на славянството, езикът им е по-близък до полския и има някаква езикова бариера, но не е нещо страшно.
Генетичната разлика е още по-малка.
Доста съмнително е колко от тях ще останат тук. Вероятно никой няма да остане. Тези хора си имат дом и родина. При арменците не е било баш така.

3.   Аз съм за да вкараме малко украинци в българския генофонд. Пък и те са славянски народ така че големи разлики няма да се усетят.

4.   Стига мрънка бре. Ти имаш ли български деца?
Ако , да , браво ! Ако не, какво чакаш? Ние да дойдем да ти намерим мацка ? Ако искаш и децата да ти ги направим ние.

Аз нямам нищо против да дойдат малко украинци да си подобрим гена пак, че с тия цигани вече всеки втори българин ме съмнява.

Освен това украинките са най-красивите жени на планетата. Ко ревеш, честно?

5.   Автора е прав, а №1 е поредния бот от ИТ сектора и всичко му е наред при заплатка 2500 , но ИТ не е за всеки. И не, не съм прост - маг.инж. със златен медал за успех съм, но единствените технологии, които се въртят тук са точене на европари, кол центрове и аутсорсинг.
Бива едноклетъчно, ама чак такова като №1 и мен ме кара да се срамувам, че имам общо с някой тука. Вкарвайте си украинците, афганистанци и африканци колкото искате, но българите пак ще драпаме да бягаме и да сме свободни от войната на собствената ни държава срещу нас. Съгласен съм само, че в Европа "ценностите" им са кухи като анимационните персонажи, които ни представят за "лидери", включително и нашето рязко-тъпо парче от бензиностанция до Харвърд. Лично съм изпитал дискриминацията, но света не е Украйна, Европа или САЩ, колкото и да им се иска на некадърниците, изкарващи пари от парадиране на двойните им стандарти, понеже за нищо повече не стават.

6.   За съжаление мисля, че просто е мода, защото тази новина е супер актуална, западът мрази ватенките и вълната се яхва от готините и напредничави хора - то не беше драскане по паметници, флагчета във Фейсбук и празни приказки.
Много малко са тези, които чистосърдечно помагат на украинците с храна, подслон и прочее. За нашите политици всичко е личен интерес и ПиАр - ще паднат парички и грантове от цялата работа, бъде сигурен. За обикновените украинци, останали без дом, им пука точно толкова, колкото за пенсионерите у нас, които живеят под прага на бедност. Но да се занимаваш със скучните пенсионери, не е кой знае какво, пълна досада. Виж с жервтите на Путлер, за които гърми целият свят... оо, съвсем друга бира. Петко барабар с мъжете. Е, като успокоение, поне стана ясно, че Киро ги предпочита пред афганистанците, въпреки че се пише либерален и европейски ориентиран. Същото е и с хомосексуалните - огромно и силно лоби, което печели симпатизанти по всякакви начини, които се хващат, защото е "шаренко и куул". Същото беше и с момичето, което блъснаха на пешеходна в Люлин и маса народ се сурна да дарява кръв, припознал се в тази готинка и чистичка кауза, защото детето беше бяло, младо, интелигентно и се вписваше в критериите за човек, който заслужава. Все едно няма стотици забравени от бога хора, които се нуждаят от кръв всеки ден и трябва да разчитат на циганите пред болниците. Къде са тези кръводарители тогава?
Няма какво да се учудваш... нали пратихме военни в близкия изток, каква работа имаме ние там? Да допринасяме за съсипването на една държава? На никой по горните етажи не му дреме за обикновения човек, независимо дали е българин или украинец. Има далавера и дивиденти за имиджа, това е всичко.
А това, че някой е беден и няма възможности, не значи, че не бива да подаде ръка на друг, изпаднал в нужда. Състраданието и емпатията са отвъд финансовото ти състояние, така че за това не си прав. Кой с каква цел го прави е вече друг въпроса, както казах по-горе...
По-важното е, че нашите работодатели вече наточиха зъби как украинците ще дойдат да им бачкат по 12 часа за минималки. Ей за това говоря - да, да, готови сме да дадем работа на еди си колко хиляди украинци, вижте ни колко сме благородни. Явно ги смятат за толкова отчаяни и съкрушени от събитията, че ще се навият да им слугуват за без пари. Те вече се опитваха да викат хора от държави с още по-нисък стандарт на живот, Украйна май беше една от тях, ама не знам колко им се получи. Жалка история.

7.   Какви ги плещиш? Украинците и българите са с един и същ генетичен код, но украинският е умешан яко с руски, съответно не са толкова тъпи като българите. Виж Киев как изглежда, виж София и ще добиеш представа каква е и разликата между българин и украинец. Ганьо който е тъп като амеба, само може да се гордее ако страната му се напълни с такъв етнос. Украинеца има три основни характеристики: страшно умен и талантлив, красив, но див и опасен. Често погледа му е като на динозавър. Побойник е и не търпи издевателства над него, не е като ганьо с наведената глава сабя не я сече, а е пълна противоположност на този персонаж. А мъже украинци под 60 години няма да дойдат защото фашистите ги растрелват на границата. Кирчо ще им намери 200 хиляди работни места, не го мисли. Него украинците не са го хранили и обиждали за разлика от българите, от които сигурно вече му е писнало, опознал ги е добре и съжалява, че е дошъл да ги оправя. Не му се е изпарил мотивът при украинците да ги оправя, но по отношение на българите едва ли е останало нещо от него в повече от това което беше при Костов, Жан и другите минали през управлението на България досега. Ще знвънне един телефон до Сталинка и готово.

Чорбаджията на куринкът

8.   Охх, няма да останеш без работа заради украинците. Безработица има само в четирите най-големи града в България, защото всеки реши, че не е "важен", ако не се набута там. Навсякъде другаде има спешна нужда от работна ръка (то затова е и "западнало", няма кой да свърши и нещо елементарно).
На никого не му пука за намаляващото българско население и не се опитва да го "възстановява". Работодателите просто имат свободни места и си правят ПР като се правят на много милостиви.
И още нещо да попитам - как реши, че българите са с повече положителни качества от украинците. Познавам доста бесарабски българи - ами при тях ги няма типичните бай-ганьовски черти.

10.   Че какво им е на украинците? Много са готини.

12.   Злоба и глупост. Не го дочетох до края, няма и смисъл. Сигурно и когато българите от Източна Тракия са бягали за да не бъдат изклани такива душици в България са били загрижени за себе си, да не загубят нещо.
Не бой се, няма да ти изядат хляба украинските жени и деца, защото бегълците са такива, украинците се бият с нашествениците на путин (нарочно с малка буква) и защитават родината си като истински мъже. Свърши ли войната, бегълците ще си отидат.
Помисли си дали ти, "патриоте" в такава ситуация (не дай, Боже) си способен на това, което правят сега украинските мъже? Едва ли.

13.   Авторе, хубаво плюеш. Много плюеш та чак се задави от това колко си ограничен в знаниято си та от там и в анализите си. За безарабскш българи чувал ли си? Знаеш ли къде се намират те? А познай? В Украйна. Знаеш ли колко наброяват там? Числото им е близо 300, 000. Знаеш ли как са попаднали там? Бягали са от война и са се изместили от България чак там на майната си. Бежанците.. българските. Приели ли са ги хората там тия големш бройки тогава? Приели са ги. Хайде стига глупости.

Колкото до това как ни запада населението по числа - да, запада навсякъде из Европа, Северна Америка, Япония и Южна Корея. Да, Западна Европа и Северна Америка приемат мигранти. Да, правят го защото разнообразието от култури разнообразява капиталистическите пазари (подобно на китайските ресторанти в БГ които са от малкото мултшкултурни бизнеси даващи достъп до ново усещане, или пък МакДонълдс и прочие). Да, предимно млади се местят също и да, те заемат редици на нужни работници където капиталисти (учещи бизнес и създаващи ги) имат нужда от работна ръка поради индустрии които създават за държавите си. Да не говорим че чисти хора няма. Огледай си на улицата в лицата на хората и виж разнообразието от гени. Тези гени в миналото са се месили от войни и изнасилвания. В днешно време просто населението се омешва чрез миграция и интеграция. Разнообразяването на гени е важно. Омешването на едни и същи гени е вредно все едно братя и сестри и първи братовчеди да се мешят. Вредно е за здравето.

Айде стига глупости вече

14.   То засега само украинки идат,които са доста красиви и темпераментни,така че ето ви един положителен резултат от войната.
Тъкмо ще пооправят малко леко мургавия ни азиатски генофонд.

15.   14, пък и ще се подобри съотношението мъже-жени и много мъже ще започнат да имат по-голям избор и няма да са отхвърляни като сега. А украинките са ебливи, бая мъже ще задоволят.

17.   Идат украинките, но с по няколко деца.

18.   17, ами тъкмо готов прираст. Таман няма да се мъчим да ги правим, ами си идват наготово с готови направени деца.

19.   Ще свърши войната и ще си отидат в родината. Или в развитите части от Европа, особено ако изчетат коментари като последните четири тук.

20.   Напълно си прав. На гол тумбак чифте пищови! Или да цитирам Живков-като нямаш пари какво ще правиш, бе?

22.   Ти за украинците не се тревожи. Ще дойдат, ще поседят месец или два и като получат легален статут, ще съберат багажа и към Германия. Защо да остават тук? Да гладуват и да ги използват като евтини роби нашите мутро-бизнесмени?

23.   Направо ме е срам да чета коментарите тука, ние нямаме нищо общо с украинците и те не са готини, по - нагъл злобен и ужасен народ от тях няма. Казвам го като човек който си е имал работя с доста националности, те ни имат за татари и цигани, крадци за такива ни мислят изобщо Долна каста хора сме за тях.

24.   23., за по-големи диваци и продажници, отколкото сме, може да ни мислят японците, австралийците, ама държава, която е през едно море от нас и на която половината население сигурно е идвало в България и преди - няма как. Вероятно някои имат ужасно мнение за нас - по същия начин както и ти за тях.

25.   Аз лично съм женен за украинка и съм доволен от избора си. Като цяло украинците са готини и не виждам причина за подобни опасения. Имай предвид, че от тези около 50-60000 човека, които са тук сега, ако останат и 5-6000 накрая ще си е истинско чудо, а тези 5-6 хиляди човека няма да променят нищо у нас.