Споделена история от Други

Правителството реши да не подновява договора с Газпром!
В момент в който всичко лети нагоре финансовият министър излиза с новината, че нов договор за доставки на газ няма да има! И това е, както той заяви, защото просто не иска да го прави. Няма желание явно потребителите да плащат по достъпни цени.

Коментари

1.   Ми много ясно, че няма да подновят, все пак трябва да се купува няколко пъти по-скъпия щатски втечнен газ, който ще идва не по тръби, а с КОРАБИ..

Колонията трябва да се отчете на Метрополията и български данъци трябва да пълнят хазната във Вашингтон.. това е!

После като я напълните хубаво хазната във Вашингтон(и да не забравите да си купите последен модел айфон и обувчици Nike..) с тези пари ще произведат оръжие, което ПАК ще ви продадат за още пари, за да се "защитавате"

Така веригата се затваря и всички пари отиват в метрополията, а колонията остава със статут на колония. Нещо да обяснявам ли допълнително

2.   Няма желание, защото цените в момента са надути с поне 40%. Моля те, не прави ТАКИВА изказвания, без да си запознат с цялата ситуация. Ако вярваш, че има корупция и можеш да дадеш някакви доказателства или поне предположение, защо я има, моля те - кажи ни!

3.   Е нали същият каза вчера, че каквото и да пиоскат САЩ от нас, решението дали ще го дадем остава наше. Това трябва да е фалшива новина. Едва ли българите са решили да дадат на САЩ кранчето им за газта.

4.   И кога го е решило правителството това нещо?

5.   Новите преговори с Газпром вероятно ще ги води ЕК и договорът ще е един за целия ЕС, като ЕК ще преговаря от името на всички държави. Поне такава е с днешна дата идеята. Ние сме твърде малки като пазар, за да можем да си договорим изгодни условия. Потребяваме малко, основно сме транзитна държава.

6.   До 2 изявлението беше, че няма да подписва, независимо, че другия газ щял да бъде по скъп!
Кой ти говори за корупция? По вероятно става въпрос за зависимост от чуждестранни интереси. Казали са им или ще купувате това което ви кажем или ви правим майдан (площад, платени стачки) и ви сваляме от власт.
В интерес на българското население е газа, който получават да е възможно най евтиин. Запитай се сам в чий интерес е газа да е по скъп? Някой ще ни каже Браво, че не купувате по евтино от газпром, може би? Мислите че в края на годината, ако не подпишем с газпром за по евтиния газ, по този начин подкрепяме Украйна? Моля да ми припомните кога Украйна ни е подкрепила за нещо, кога се е лишила от собствените си интереси в наша полза? Защо Сърбия и Унгария искат газ от газпром, а ние ще се правим на по правоверни от папата?

7.   За Турция - 300 долара, за Сърбия - 280 долара, за Унгария - 340 долара.
За България газ от борсата - 4000 долара.

8.   №1, няма нужда, достатъчно тъп се доказа. Ако за теб просенето от рашите е ефективен метод за енергоснабдяване, направо можеш газта от малкия маркуч на Путин да я дърпаш. Аз обаче още помня как Рашка спря кранчето преди десетина години, дори не помислиха за нас. Викаш да си останем зависими от Раша, да пълним хазната в Москва, а дори един телефон да нямаме. Не става. Аре, аз ще си нося Nike обувките, а ти можеш ако щеш партенки да обуеш.

9.   8, пропусна да споменеш, че руснаците спряха кранчето заради украинците, които консумираха газ без да плащат. Газпром започнаха строителството на Южен поток с цел да заобиколят Украина, нашите умници го спряха и руснаците го прекараха през Турция. От големия тарикатлък загубихме ние и украинците, като те почнаха да получават газ през Словакия по 390 долара, докато ''глупавия'' Лукашенко получаваше газ по 120 долара и преговаряше за 90 долара. Колкото до американския втечнен газ, ще ти припомня как корабите, които го караха за братска Европа, завиха към Китай, който предложи по висока цена.