Споделена история от Други

Ако България изчезне това ще ни даде ли морално право да завладеем земя от друг народ?
Привет. Не съм неонацист, но чета книгата на Хитлер Моята борба. Вътре има някакви що годе верни разсъждения, но има и пълни глупости. С всяка страница се убеждавам, че неговите идеи са много грешни. В една глава писал как населението на Германия се увеличавало с бурни темпове и ако продължавало така след време земята им нямало да може да ги изхранва и щял да настъпи масов глад. Това от своя страна щяло да даде на немския народ да завладее земя от друга държава. Доказано зловредно мнение. Уж нацистката идеология е спряна, но това реално въобще не е нацизъм. Още американците, тоест, британците, които се самообявили за американци смятали, че имат моралното право да завладеят територията на индианците за себе си. Така всъщност разсъждават мозъците на всички западноевропейци. Искали облаги, завладявали чужди земи и смучели ресурсите им. Това което е разсъждавал Хитлер го виждаме и до ден днешен. Ето съседна Турция е много добър пример за това. Вижте около Анадола какво се случва. България, Гърция, Грузия и Армения, населението им намалява с милиони всяка. Сирия и Ирак са унищожавани от войни. В резултат на това и тяхното население намалява. На Турция се увеличава. Навъдиха доста кюрди и “бежанци”, но и турците си имат все още сравнително висока раждаемост. И мислят, че това им дава моралното право да завладеят земята на съседните народи. И щото преди са я владеели, уж. Турците не са османци. Схседна Северна Македония също разсъждава по подобен начин. Правиха преброяване. Фейк преброяване. Според данни на Световната банка в периода 2010-2020 половин милион човека са напуснали Северна Македония. Нас ни напуснаха 1 милион, но не сме били само 2 милиона. РСМ губи 1/4 за 10 години. Проблемите с тях ни дойдоха заради бугафорно македонско малцинство. Те искат да пишат българи в България македонци и да промиват мозъците на малдите българчета, че са македонци. Затова финансират тука сепаратистки организации, чиято крайна цел е да им дадат Пиринско. Ето, понеже намаляват и държавата им е малка мислят, че това им дава морално право да правят българите македонци и да имат териториални претенции към България. Отмъщение към родината. Така и е създадена македонската нация между другото. Армения е същата. Окупираха Карабах. Турците и кюрдите избиха около 2 милиона арменци, отрязаха ги там в една малка държава. Изобщо не им е лесно в тези чукари. И решиха, че това им дава морално право да окупират Карабах. Имаха си автономия там, те нападнаха Азербайджан, прогониха над половин милион човека от домовете им и заграбиха тази територия. Били я владеели преди 2000 години. Айде Италия да си поиска това, което е владеела преди 2000 години. А ако Великобритания и Монголия си поискат онова, което са владеели от света няма да остане нищо. Като казах Монголия няма как да не отбележа Китай. Имат претенциите да са новия Номер едно. И според тях това им дава моралното право да имат териториални претенции към всичките си съседи, да обявяват територия и акватория за своя. Другият хегемон САЩ пък смята, че за да запази световното си господство има морално право да унищожава цели държави. Евреите понеже нямаха своя държава решиха, че това им дава морално право да вземат територията на палестинците. И сега Израел е малък, тясно е там и живеят 9 милиона души. То в София е трудно, иди в Израел. И решиха, че това им дава морално право да завладеят и остатъците от Палестина и там да настанят евреи. Нещо тотално забранено според Женевската конвенция да заселваш окупирана територия със свои. Нямам проблем с евреите между другото. Знам какви неща се случват, но не може заради 1% да мразиш останалите 99. Арабите пък са същите. От хилядолетия пустините растат. Поглъщат плодородните им площи, а те само се увеличават като бройка. И понеже са много и нямат сигурен източник на храна смятат, че това им дава морално право да идат в Европа и да завладеят територията на намаляващите европейци. Въобще примерите са много. Това, че ти не можеш да си оправиш себе си не ти дава моралното право да пречиш на другия. Той не ти е виновен. Това е много погрешно схващане. Не, нито един от тези няма моралното право! Нито американците, нито немците, нито турците, китайците, евреите, арабите, македонците или когото и да било! Никой! Амаа, така или иначе всички го правят.:/ Това ме накара да се замисля. България умира, колкото и тежко да звучи. С тва темпо изчезваме. Ами щом болежките на някого му дават моралното право да пречи на другите, тогава защо и ние да не направим така? Ако България изчезне това няма ли да даде право на българския народ да си завладее нова територия? България е създадена от прабългарите и седемте славянски племена по Дунава. Старата Велика България била унищожена от Хазарския хаганат. Прабългарите отишли до Дунав, срещнали там седемте славянски племена и заедно създали своята нова държава България. Но според мен ако ще създаваме нова държава не трябва да се смесваме с местния народ. Къде можем да я създадем? Светът е огромен. Първата кдея е на мястото на Македония. Стара българска земя. Един човек се беше шегувал, че е създадена ако случайно останем без държава да идем там. Те македонците вече са останали само 1 милион. Отиваме там, завладяваме ги, слагаме си наши хора и имаме нова държава. Загубили сме България, но поне сме върнали Македония. 1 милион човека, доста старци сред които, няма да има какво толкова да ни направят. Малко ше е тясно, но в Руанда пък живеят 11 милиона, а тя е със същата площ. Има още идеи. В Централна Франция не живеели много хора. Може там да идем и да я завладеем. Друга идея е Сибир. Да поискаме малко територия от Русия. Ако не ни я даде да се вдигнем на оръжие срешу сибирските тюрки, да ги прогоним и да се настаним на тяхната територия. Същото може да направим и в Африка. Бием се с негрите, прогонваме ги и им вземаме земята. Само че каква вина имат тюрките в Сибир и негрите в Африка затова, че българите са спали и са си разтурали държавата и сега те да страдат? Може в Бразилия. Голяма държава, много пло, но няма да ни даде лесно. Ако Америка тръгне да се разпада може да се настаним в някой по-пуст щат от типа на Дакота или Вашингтон на брега на Тихия океан. Канада също е вариант. Те повечето живеят на юг, в Момреал, Отава, Торонто. Степите на Канада остават свободни. Може да завладеем от Канада. Разбира се местните ще трябва да напуснат или да се примирят с новите си господари. Но те каква вина имат затова? Не мисля, че ще имаме морално право. Макар че България също ще е унищожена неморално и несправедливо. Печатали долари и евро, купили си тука техни марионетки и те продали държавата, разтуряли я, а народът български седял и ги търпял. Това не е справедливо. Но ще сме имали своя шанс. Това е цестоката борба за оцеляване под слънцето. И дори и всичките тия неща да се случат, ние една държава сме разтуряли. Абе те вече 3 ни стават, но онова е в средновековието. Едно вече ще сме разрушили. За какво ни е нова? Да разрушим и нея ли? Същите корумпирани политици ще сложим и те само ще крадат. Какво излиза? Унищожаваме своята държава, нападаме друг народ, взимаме неговата територия, крадем я, правим там нова държава, слагаме съшите крадливи и корумпирани политици и така само повече хора да страдат. Ето защо твоята неспособност да се оправяш със собствените си проблеми не ти дава никакво морално право да пречиш на другия. Нали това немците го пробваха. Не стана. Доказано неефективно.

Коментари

2.   Пълниш си главата глупости. "Морално право" няма, има "право" на силата.

5.   Като гледам какви сме боклуци чак ми е жал за народа,който евентуално бихме завзели.То каквито сме мухльовци едва ли нещо можем да завладеем де,освен циганското гето на Крива паланка.
Жалко и за новата земя,която и нея ще превърнем в пустош и руини,както е сега у нас.

6.   Не ти четох писанието до края. Половината България пустее, особено Северозапада, Странджа. Населението се е натъпкало в няколко големи града, раждаемостта е катастрофално ниска. Каква земя не ни стига, че да завладяваме друга и с кого? С армия, дето не може да напълни и един стадион? Пълни глупости пишеш.