Споделена история от Други

Липсва ми 2020 година когато имаше локдаун
Живея на пътя на излитащите самолети в София и пак много ни шумят. Освен това като че ли въздухът отново стана мръсен и има ужасен трафик. Помните ли локдауна 2020-та? Беше толкова хубаво - в градския транспорт нямаше тълпи, защото хората си бяха вкъщи, по улиците нямаше толкова коли, въздухът стана по-чист и не прелитаха толкова много самолети. Даже и грипът беше изчезнал заради маските и дистанцията, а сега се е върнал. И сега като се качиш в автобус ти пръцкат и кихат в лицето и се завират по теб както преди пандемията. Отвратително е. Та, колкото и да плюете по мерките, аз не съм виждал София толкова прекрасна колкото тогава. На работата ми която е в ЕКСПО 2000 дори имаше места за паркиране в уличките край Токуда и в обедната почивка беше толкова тихо, защото в началото работехме от офиса, а другите вече бяха хоум офис. Чувствах се сякаш съм в някакво малко, тихо градче, игла да падне щеше да се чуе. Изобщо не ми липсваше тъпканицата по превозните средства, липсата на места, трафик, самолети и мръсотията. Жалко, че онази чистота е спокойствие беше само няколко месеца. Не всезхме бележка и пак се върнахме към замърсяването на природата, дори отварят нови самолетни линии до Скопие вместо да прокарат високоскоростен екологичен влак дотам, че и до Варна от София летят самолети. Да не говорим колко хубаво беше да не пътуваш сутрин за работа. 2020 година дори и музиката беше по-хубава станала.

Коментари

1.   Преди 20-30 години беше нещо подобно, но без умиращи пред болниците, локдаун, паника и депресии у хората. На мен пък това ми липсва.

2.   Винаги може да отидеш да живееш в село с население между 10 и 20 души, там няма нито автобуси, нито коли и е тихо постоянно. Никой не е казал, че е задължително всички да живеят по големите градове, градският живот не е за всеки и още повече - очевидно не е за теб.

3.   Ти просто си в някакъв появил се съвсем скоро филм. Вкарал си се в някакви грешни мисли.

4.   Чи стой си вкъщи бе? Кой те спира? Носи си и маската, може и по две да слагаш за да ти е гот. Ще живеем ли или ще се затворим всеки в клетката си и така ще продължаваме отсега нататък? Защото теб може и да те кефи да си мишка, но мен и още на много други хора ни омръзна да ни командорят като роби!

5.   Честно казано и на мен ми харесваше,по-спокойно беше.Понякога ми липсва

6.   И забравих най-важното, което ми липсва - в началото имаше едно чувство на общество, един вид "всички заедно сме изправени пред един невидим враг". Сега няма такова чувство и хората пак станаха злобни и дръпнати в София.

7.   Еми СВИКВАЙ. Мен пък въобще не ми липсва масовата психоза и носенето на парцалите-инкубатори на бактерии на лицето. Зомбирани овце като тебе нека си въздишат по тоталитаризма.

8.   На мен пък локдауна не ми хареса, защото загубих работата си, а познавам хора, които си сложиха край на живота, защото и те останаха без работа. Загубих и комшия, който почина от инфаркт в следствие на това, че се беше залежал. Преди това човека беше здрав като скала, щастлив и всеки ден беше навън.

9.   До 6
Пълни глупости! Никога не сме били заедно като общество. Колко злоба съм виждал по време на пандемията, не можеш да си представиш. Щяха да пребият един старец в метрото заради това, че маската му е леко паднала надолу. А някои хора се превърнаха в доносници, както през соца, и докладваха ако видят, че някой се опитва да живее малко по-свободно. Да не говорим, че всички бяха истерясали, по медийте 24/7 облъчване за КОВИД, при положение, че имаше по 2-3ма болни на ден. Заради 2ма болни затвориха цяла една страна, а един куп малки фирми и бизнеси фалираха, хората останаха без бизнеса, който са го градили цял живот. А върха на глупостта, беше като затвориха достъпа до Витоша и до чистия въздух. Април месец 2020, имаше охрана на подстъпите за планината и човек не можеше да отиде на разходка сред природата! На това хубаво ли му викаш? И всичко това заради един силно преувеличен грип. Свинския грип от 2008-10 взе повече жертви и то предимно млади хора, но никой не затвори държавата тогава.

10.   До 6
Пълни глупости! Никога не сме били заедно като общество. Колко злоба съм виждал по време на пандемията, не можеш да си представиш. Щяха да пребият един старец в метрото заради това, че маската му е леко паднала надолу. А някои хора се превърнаха в доносници, както през соца, и докладваха ако видят, че някой се опитва да живее малко по-свободно. Да не говорим, че всички бяха истерясали, по медийте 24/7 облъчване за КОВИД, при положение, че имаше по 2-3ма болни на ден. Заради 2ма болни затвориха цяла една страна, а един куп малки фирми и бизнеси фалираха, хората останаха без бизнеса, който са го градили цял живот. А върха на глупостта, беше като затвориха достъпа до Витоша и до чистия въздух. Април месец 2020, имаше охрана на подстъпите за планината и човек не можеше да отиде на разходка сред природата! На това хубаво ли му викаш? И всичко това заради един силно преувеличен грип. Свинския грип от 2008-10 взе повече жертви и то предимно млади хора, но никой не затвори държавата тогава.

11.   Пандемията не е свършила. В Англия има много новозаразени и то при висок брой ваксинирани. В Китай заразата се завръща. Аз мисля, че и сега има възможност на много места да се работи от къщи, но работодателите ни (в провинцията особено) сякаш ги е страх да не се минат нещо...

12.   4 какво вкъщи бе, аз тогава ходих на работа, защото една трета от офиса не ни пуснаха хоум офис. Кол центъра Сайтел не пожела това, даже от полицията идваха да им правят проблеми защо работим от офиса.

13.   4 като не те командорят защо не кажеш на шефа ти да ти вдигне заплатата, или направо направи си свой бизнес като не си мишка, но сигурно работиш за някой друг, нали така?
И какво затваряне, аз тогава си ходих на работа, че и навън си вървях, е да по едно време парковете бяха затворени, но аз минавах покрай тях, не вътре в тях и никой не ми е правил проблем. И не, не харесвам села по 10-20 души, живял съм в град с 4000 души и беше супер неприятно скучно.

14.   2 самолетите замърсяват въздуха и над селата между другото.

15.   Време е да се махнеш от София аз го направих.

16.   Ама никой не те кара да излизаш от вас. Стой си удома като ти пречи

17.   Аз пък съм от Варна и мога да отбележа, че и тук беше така! По улиците почти нямаше хора! Говоря за нашия квартал и площадките също бяха пусти! Коридорите в магазините също повлияха относно числеността и наистина си беше спокойно! Но това далеч не ми хареса, защото през 2020 и 2021 бяха отменени манифестациите за 24 май! Вярно, че имаше концерти навън, но нищо не може да замени празничното шествие, което, надявам се, че тази година ще се проведе във всеки български град!

18.   Съгласен съм за всичко с автора, колкото и да е странно.

19.   Подтискащо беше много, защото това обезлюдяване говореше за един натресен безпричинно страх у хората.
Иначе и на мен ми липсва това време, честно казано - ходех на работа 2 дена у седмицата и то до обед. Всичкото друго време у дома, пък си вземах заплатата.
И при мъжа ми беше така. Той пък въобще не ходеше на работа година и половина, но кинтите си вървяха редовно и в пълен размер.
Сега бачкам всеки ден, че и по цял ден и определено си ми липсват мерките, макар че никога не спазих нито една от тях.

20.   Съвсем изкукиригахте овцете покрай тоя ковидиански цирк. Като не ти харесват големите градове що живееш в столицата? Иди в някое обезлюдяло село и няма да ти хвърчат самолети над главата. Откъде накъде останалите да стоим затворени та да ти е кеф на теб? Аман от лентяи които ислат локдаун само и само за да не ходят на работа и да не стават сутрин. Ама паричките да ги взимате, нали? Ти замисли ли се колко малки търговци фалираха заради тоя безсмислен локдаун? Знаеш ли колко млади хора се самоубиха в чужбина поради психоза или от невъзможност да си плащат жилището защото не всички са уредени на хоум офис като теб? Просто се чудя на тоя вид инфантилно мислене, не може зрял човек така да разсъждава. Като не искаш да жиеееш в голям град и не ти се става рано, ок, иди в провинцията. Кой те кара да стоиш у София?

21.   В България има идеалните уславия за виреене на нон стоп локдаун. Всеки втори си носи маската с подаващ се навън нос в претъпкания хипермаркет в пандемията. Ако не беше да се покротне вирусът малко, тук ще е локдаун 12 месеца в годината, 24 часа в денононщието. Мисля, че е въпрос на време да се развихри здраво. Останалото по локдауна е грижа на остриганите ганчовци. Както сам признаваш в темата ти, по-добре сред вирус и локдаун, отколкото сред остригани татари с кафеникава кожа, с брада и маратонки. То това нещо ти съсипва здравето и нервите до степен, в която Ковид е просто козметика пред него.

Чорбаджията на курникът

22.   20 над много градове самолетите не излитат над града а в покрайнините му. Само в София съм виждал самолетите да кацат направо над центъра даже.

23.   Все повече осъзнавам, че повечето хора просто искат да избягат от реалността. Ако може и от само приятни индивиди да са заобиколени още по-добре. Е, за какво си дошъл тук като няма какво да те провокира? Да ядеш, да спиш, да се възпроизвеждаш и да работиш ли? Не бъдете страхливци, не бягайте от живота.