Споделена история от Други

Не виждам смисъл защо съществувам.
Здравейте, М на 27 съм от малък град . Имам проблем с това , че много не си контактувам с другите хора което ми пречи да си намеря нормална работа.Просто хората ме отхърлят защото имам странно излъчване.Най-накрая една директорка ме прие по милост да работя в дом за възрастни хора, като подръжка на 4 часа за 400 лева нето.Просто като цяло съм си некадърен,но колегите са мили в дома.
По принцип имам техническо образование ,но бях слаб защото материята беше трудна и едвам завърших.На работа в завода се оказа ,че всъщност нищо не знам и ме уволниха.Като цяло имам чувството , че затъпявам и не мога да възриема нова информация.Не ми се занимава с никой и нищо не ме радва вече нито ме натъжава просто не усещам нищо.Просто всичко е нищо.Живея с нашите и гледам да им помагам в къщи защото са възрастни вече. Вземам да забравям доста и проверявам ключалата поне 3 пъти най-малко. Незнам има ли смисъл да съществувам незнам.

Коментари

1.   Здравей,(малко иронично е, че го казвам точно аз)но не си сам и за всичко си има причина. В депресия съм още от 15-годишна. Постоянно ме дерзаеше смисъла на живота, защо изобщо съм тук, чувствах се безполезна, че е по-добре да съм мъртва. В момента уча медицина, зависима съм от единия си родител, с който изобщо не се разбирам и е пълен кошмар, чудя се дали това образование изобщо е за мен(всмисъм интересно е, во стреса от учене и изпити тотално те съсипва, а аз също имам проблем с помненета, чувствам се супер тъпата). Това, което още ме държи е знанието, че има нещо повече и нищо не случайно. Наистина силно ти препоръчвам да прочетеш Пътя на душите на Майкъл Нютон(повярвай ми няма да съжаляваш, просто отвори съзнанието си и опитай да приемеш друга гледна точка). В момента гледам и подкасти на Atanas Velev и клипове на Ванеса Виденова(тя има и блог). Беше и много интересен 5-те закона на вселената с основателя на когитална академия в ютюб.
Честно казано и на мен най-много ми тежи, че нямам хора около себе си, които ме разбират и се чувствам сама, не се чувствам достатъчна, мисля си, че с нищо не мога да се справя, често изпитвам и апатия, несигурност кое е правилно и кое не, в посоката ли съм, в която трябва. Още ми е много трудно да осъзная на дълбоко ниво и да почувствам, да пусна страха.
П.С. Наистина ми е трудно с всички тези неща, които чувам, защото години наред си живял с ограниченията и мислите на хората около теб, но повярвай ми има смисъл в тях.
Ако искаш да поговориш с мен, защото имаш нужда да споделиш с някой пиши ми в коментарите и ще ти дам някаква социална мрежа или нещо подобно. Просто знам какво е да се чувстваш на дъното.
Ж20

2.   В момента ситуацията в България и по света е такава, че би смазала и най-силният характер с най-големите мечти. Да, трудно е. Но не е оправдание да спреш да се опитваш да се развиеш.
На 27 години си, имаш достъп до интернет. Написаното от теб е разбираемо, помагаш на вашите, работиш - значи не си толкова некадърен.
Виж, нещата почват все повече да се дигитализират. Обичаш ли да се занимаваш с компютри, умееш ли да говориш чужди езици? Обичаш ли да готвиш? Умееш ли? А може би си добър в поддръжката на домакинството и можеш да предлагаш услугите си на твоите съграждани? Отделяй време след работа и се учи, в интернет има толкова много информация под формата на статии и видеа. Намери какво те пали, какво правиш от кеф, без да си принуден? Как прекарваш свободното си време? Започни да тренираш. Ако няма фитнес около теб или те е срам, започни с тренировки със собствено тегло.
Запълни деня си с дейности и ще забравиш колко не ставаш.
А когато някой те види и ти направи комплимент колко по-добре изглеждаш и как си напреднал в начинанията си - оооо, тогава направо ще полетиш и ще даваш по 10000% от себе си.
Важни и трудни са първите 5-6 крачки на успеха, които да те отдалечат от старото ти и негативно Аз. След това ще се кефиш на приключението, наречено живот. Успех и споделяй как се развиват нещата при теб! :)

3.   Здравей, авторе. Разбирам те много добре. Аз от дете имах проблеми с концентрацията и ученето. На 25 случайно разбрах, че имам хипотиреоидизъм и Хашимото. Няколко години преди това паметта ми започна рязко да се влошава, не си спомнях какво съм мислила преди секунди и мисълта ми спираше по средата на изречението. Сега не съм по-добре но поне не става по-лошо. Ако искаш и имаш възможност, направи си някои изследвания. Даже да си здрав може да имаш липса на витамини и минерали. Опитай и да спортуваш поне веднъж в седмицата., движението помага за добро кръвообръщение и влияе на настроението.

Иначе общуването и на мен винаги ми е било голям проблем, просто нямам желание да говоря общи приказки, някак не ми идва отвътре. Винаги на работа оставям впечатление на малоумна или луда, или и двете. Когато съм сама е добре, но в колектив все едно не съм аз. Това ми докара и проблеми, за които не съм си и представяла че ще имам.

За това няма да ти давам съвет да общуваш повече, знам че не става насила. Може да помислиш за работа от вкъщи. Щом имаш техническо образование сигурно имаш потенциал, даже и ако едвам си завършил, както каза. Може да провериш в SoftUni и Телерик, имат безплатни курсове за html и css, java script. Не казвам да ставаш програмист, там е доста трудно и иска много време и желание но можеш да тестваш софтуер например или да администрираш сайтове. Само не трябва да се отказваш, даже и да имаш трудни периоди. На мен самата ми е трудно в момента и незнам дали ще се оправя някога, но поне ти опитай.
Успех!

4.   пробаи в чужбина бг не ства за нищо

5.   В областния град (стига да не е София, Пловдив, Варна или Бургас) ще ти се МОЛЯТ да започнеш работа. И да пътуваш, пак е по-добре. Има огромен глад за техници, някой в предпенсионна възраст ще те научи на всичко, което не са те научили в "професионалната гимназия". Дори и в средно големите градове, където има предприятия се търсят точно техници.

6.   Живота няма смисъл но това не значи че не може да живееш щастливо и да не обръщаш внимание на живота