Споделена история от Други

Поляризацията и какво би станало, ако народът решава
Привет,

Ето я и поредната политическа тема, но такъв е момента. Повечето хора се вълнуват от случващото се и всеки заема някаква страна. Прави ми впечатление, че все повече от нас защитават крайно агресивно и дори войнствено позицията си. Разбира се, това е подклаждано съсвсем умишлено и от политиците. Организират се протести в подкрепа и на едната и на другата страна, веят се чужди знамена и на двете държави замесени в конфликта, агресивни индивиди отправят призиви за насилие, издигат се на пиедестал доказнани главорези като Кадиров и сякаш, българи са готови да воюват срещу българи под чужди флагове. Направи ми впечатление, че се е стиганало до там, дори ако само помогнеш с нещо на украинска майка с дете например, без да взимаш политическа страна в конфликта, попдаш под класификацията "враг на народа". Същото се забелязва и от другата страна, на една снимка от протест се виждаше трансперант с призиви за насилие срешу русофили, ако пред хора от тази страна на барикадата кажеш например, че ти харесва руският балет, буди неистова агресия. Всичко това, подплатено с много силна пропаганда, бълването на огромно количество фалшиви новини, растящата икономическа криза и това, че не сме особено образован и интелигентен народ(без значение, че почти всеки има "ВиШо" образование), ме кара да си мисля, че рано или късно ще го докараме до гражданска война. И най-вероятно няма да си оправим състоянието, даже според мен ще го влошим неколкократно. Искаме народът да има последната дума, но народът са също хора реално без образование, хора, чиито смисъл на живота е ракията, скарата и кючека, хора псуващи биещи се по светофарите, хора мислещи честните за глупаци а далаверата на дребно за нещо много добро, хора мразещи всичко и всички, вечно недоволни от живота и да не изреждам още. За съжаление, наблюденията са ми, че това са големият процент от народа. Та дали само външни фактори са ни виновни, че сме най-бедната държава в ЕС и какво ли ще е, ако този народ има още повече власт да решава. Сега цялата вина е хвърлена върху украинците. Не се притеснявайте, те украинците(поне повечето) ще си тръгнат най-вероятно след 9-ти или края на Май, тогава може би и правителството ще падне и войната има надежда да е прикючила, да не казвам голяма дума, тази есен или догодина и референдум за излизне от НАТО и ЕС може да има(тези партии, които да го осъществят набират сила). Но тогава, когато пак не потекът реки от мед, искам да видя, кой отново ще ни е виновен и кой отново ще ни е длъжен.

Коментари

1.   Българският народ е изключително мъдър. Точно и затова няма референдуми у нас. Ако народът ни беше тъп, колкото ти си мислиш, лесно щяха да ни манипулират и нямаше да се страхуват да го питат.

2.   Ти не си ли момчето с темите за Македония?