Споделена история от Други

Относно България и проблемите и
Добре ве... как така.. няма Българи които искат да излязат за справедливост ? поне свобода ? и да ни чуят ? ?? ЕХОО ? ? ? спите ли ? тази 'инфлация' е изкуствено надута.. само в БЪЛГАРИЯ го има това

Няма как един хляб да бъде 1,50-2лева ... НЯМА
в чужбина техния хляб е горе-долу на една и съща цена, но заплатите и животът... е просто маумно разликата.

Добре де.. как така 80% от Българите мизерстват или поне са на прага на бедността, мълчат.. само Феиса спамите .. на живо няма да "рискувате"

Друго, каквото и да гледам от логистика, бизнеси с храна, ток, имоти,къщи, алкохол,цигари и каквото се сетите.. е ВСИЧКО НАГОРЕ ? добре ве.. защо си траете ? ебал съм го, или просто не виждате на къде ходим.. Няма един кадърен политик, няма бизнез без да лъжат
Нощувки и наеми се крият всеки месец..

Излизам на вън хора намръщени, НОО!! карат ГОТИНИ КОЛИ !! ехее добре, може инфлацията или храната и токът да не ги усещат, но и до тях ще дойде, Първо винаги са бедната класа после средната класа и малко над средната класа, Просто "бедните" го усещат и пишат, но хората спят ... няма такава държава... но държавата не е проблемът :) ние сме проблемът.. Българинът ще вземи заем за почивка за почивка в България или Гърция, Турция и ще плаща с 2% лихва, това за 'бедната класа'

Средната класа, абеее горе долу имат живот, пак почивки и ресторанти ама... тряя заделят за това , СУПЕР !! ама ако продължи тази инфлация и тия политици СЪС обезценяването на парите и малки до средни заплати, сме и ние.... ПОСЛЕ КАКВО ? ? ? малко над средната :) за тях е трудно, но се стига
тия хора я зимат наеми от 5-10 имота наеми или укриват някви данъци, продават наркотици и са намерили начин за укриване
С високи доходи също, но заплатите не стават повече... животите ни ще станат толкова 'СКЪПИ' че да имаш злато, имот, бизнез ще струва 0 а водата ще бъде по скъпо от всичко, само тогава човечеството както и Българите ще се събудят. Има ли храна, добре сме, може да мизерстваме ама сме свикнали :) характера ни е такъв

Няма как.. преди 5 години хляб за 50 стотинки имаше толкова много... сега... 2 лева ГОНИМ !! ами БЕНЗИН ? тия коли с кво ще ходят... И пак сме по тихи от мухата. Тряя сериозна мизерия за всички Българи от бедна класа до над средната, тогава да видим какво ще е.

Коментари

1.   Политиците по цял Свят (първо в САЩ, после и в много други западни общества) правят това, само че по воля на милиардерите, притежаващи най-големите банки и мощни корпорации. Всичко е така замислено, че на "средната класа" да се създаде една илюзорна представа за висок стандарт, АКО постоянно бачкаш и слушкаш. Само тогава ще го постигнеш. Но уловката е, че всичките тези условия на живот зависят от редовното живеене със заеми за изплащане на всичко по-скъпо, което уж можеш да имаш веднага, само дето то е на банката, докато не го изплатиш изцяло през годините в бъдеще. И това прави хората пряко зависими да си мълчат, да не могат да си позволят да отсъстват от работа с цел стачкуване и протести, защото ако секне заплатицата в края на месеца, ще останат без заветната сума, чрез която изплащат всичките си заеми (и наема, ако нямат свое жилище). И знаят, че случи ли се това, остават на сухо (я без кола, я без жилище, я без скъпия телефон и т.н.).
Превърнаха хората в диви капиталисти, които не разсъждават с мозъка си, а в мислите им са само сметки и мисълта как отчаяно да не останат без доход. Това ги прави послушни и за работодателите, защото повечето щатни служители треперят да не загубят работното си място, тъй като са леснозаменими от много други, чакащи на опашката за съответната длъжност. Най-малко уязвими са тези с по-редки и високоплатени умения (особено ако може да се извършват от разстояние), които работодателите не могат с лека ръка да уволнят, да им измислят всякакви глоби, да ги товарят с непосилни норми и да им дават мизерни заплатки, защото тези им умения им гарантират, че бързо биха могли да започнат работа на по-добро място с по-хубави условия.

Колкото до цените на хранителните потреби, то у нас производителите и търговците ни удрят двойно, защото хем производството струва В ПЪТИ по-малко, отколкото е да речем в Германия или Финландия, хем и у нас храните и напитките се правят с най-некачествените съставки и дори заместващи изкуствени съставки, които са силно вредни, а някои - направо разболяващи от рак или други трайни болести. Хлябът, например, в България се прави от най-долнокачествените брашна или смесица от брашно с фураж, който е дори още по-зле и вреден за хората, докато качественото брашно бива изнасяно за западните държави. Същото важи и за качественото мляко, масло, кашкавал, сирене и прочее. Още "по-забавно" става, когато видиш произведени в България храни, които в чужбина биват продавани на значително по-ниски цени, отколкото из родната търговска мрежа! Нищо, че за да стигнат на хиляди километри извън България и да бъдат продавани от тамошни служители със западни заплати, тези храни се оскъпяват допълните. Но въпреки това, пак са по-евтини, отколкото да си ги купиш оттук! Аз лично съм виждал лютеница "Дерони" и едни шоколади родно производство във Финландия, които бяха по-евтини там, отколкото в България. Сигурно е имало и други подобни, но не съм се заглеждал да търся още такива.
Също така, вероятно сте чували, че храни и напитки от една и съща марка и с едни и същи опаковки всъщност съдържат коренно различни по качество съставки вътре, което е силно неморално и заблуждаващо потребителите, че уж купуват еднакви неща с еднакво качество, а това въобще не е така! Преди няколко години имаше някакви гръмки разкрития по темата и се говореше за призиви европейското законодателство да забрани подобни практики, но не зная дали вече са задействали работата по въпроса. Пил съм "Кока-Кола" със стевия във Финландия, но в България едноименната напитка е пълен химически бълвоч и хем няма хубав вкус, хем е бъкан с всякакви Е-та и изкуствени подсладители. Дори и вариантът със захар, вместо с искуствени подсладители, съдържа половината Менделеева таблица (образно казано). Същото важи и за паста "Aquafresh Whitening", която във Финландия наистина избелва зъбите буквално още на втория ден, а продаваната в България не ги избелва дори и след месеци употреба. И това го прави самият производител, който има две поточни линии - едната за западния пазар, а другата - за по-бедните страни. Същото го правят и много производители на техника, които заделят некачествените партиди за Източна Европа, докато качествените бройки си остават за западняците.
Ако добавим към всичко това и огромния риск в нашенската търговска мрежа да закупиш ментак на дрехи, обувки, парфюми и какво ли още не, вместо на истинската марка, но на цени, гонещи или дори надвишаващи цените на истинското нещо в Западна Европа, то положението никак не е розово при нас; особено на фона на тукашните заплати.

- Кифлоприземител

2.   Ох колко си наивен... Напомняш ми на мен преди време като бях на 19-20 и кръвта ми кипеше... Няколко годинки минаха обаче и ми се изясниха нещата... Няма как да стане това, което искаме - всички заедно, щастливи, успешни, ала бала глупости...

Няма как да стане, защото сме страхливи, некадърни, наивни, безгръбначни, прости...

Колкото по-рано осъзнаеш, че няма как да има "ние" толкова по-добре за теб, повярвай ми. Гледай се себе си, учи, развивай се, надграждай и постигай целите си... Ако чакаш някой да те оправи все ще си бъдеш "оправен". :)

3.   Брат, както в ядрената реакция и тук е нужна критична маса от хора, един минимум, желаещ промяна. Няма как. Мислещите ърсещи хора излизат навън. Тука остават другите. Бай Ганьо като цяло си се чувства добре в свинщината.

5.   Точно това е авторе, че масата народ обича да се оплаква от държавата, но когато трябва да направи нещо за общото благо и бъдеще, го мързи.
Ето примера от снощи - мирния поход против даването на оръжие на Украйна и неутралитет на България. Много мрънкане в нета имаше как трябва да гледаме своята си градинка и да стоим настрана, но същите хора дали дойдоха на похода? По-лесно е да се прибере от работа и да мрънка пред телевизора отколкото да вземе позиция.
Западняците поне поемат инициатива, протестират и изразяват мнението си там където трябва, съответно политиците работят за тях а не обратното както е тук.
Иначе за инфлацията, тя е просто за преразпределение на богатството - богатите още по-богати а бедните още по-бедни. Като поскъпне един продукт примерно от 7 на 10лв разликата я прибира чорбаджията, а заплатите на служителите са същите. Освен това инфлацията на запад е 8-10% и ореваха света а в БГ е поне 30% но нека си траем...