Споделена история от Други

Жени който карат скъпи коли?
винаги е имало скъпо коли, но ми направи впечатление, че жените карат SUV модели и са сравнително млади ? едвали имат 30-35г ? как ?. Нищо лично, но мъже не съм виждал с такива коли.. виждам повече млади момчета да карат купета или седани, жените SUV.
Добре де, аз като любител на коли, горе долу знам... когато видя по така.... 'нов модел' или по точно, коли над 2018година..

Има и коли под 2018 и те са хубави,но тези коли над 2018 на по известните марки са хубави и не се виждат често, но везе се фокусирах, кой кара тази кола ? особено SUV-четата са млади жени. Някой да имаха и деца, но винаги жени ? мъже не карат ли такива коли?.

Как все ниски коли или що годе прилична кола за България са мъже, тук там някоя жена да кара също, но МЛАДИТЕ ? как, как.... ? знам, че има много вариянти,но всичките ли са такива ?

Смисъл? родителите ли им зимат и ако да... не ги ли е страх, че може да я блъсне ? едвали имат 10г опит каране и са направили поне 500,000км.

А да не въртят бизнеси ? и то сиви ?

Коментари

1.   Най-вече парите идват от родители, които директно им дават или са им помогнали да се настанят на добра работа или от приятелите им/съпрузите/клиенти. По-рядко са просто жени с успешен бизнес като Савини с "кето слайсовете".
Иначе не, не мисля, че ги е страх. За да караш такава кола, явно смяташ, че заслужаваш и си в правото си. Статутът и гъзарията премахват всякакъв страх и притеснение. Явно имат самочувствие и са нахакани, аз не бих карала такова нещо дори и да имах финансовата възможност.

2.   Това е характерно за морските градове. И това често са жените на моряците. Моряците ги няма по 6 мес., а жените им понеже са "самотни", моряците ги компенсират със скъпи джипове. А най-често жените си имат млади атлетични любовници да ги утешават в самотните нощи.

Едно време като бях студент във Варна и на мен ми направи силно впечатление, че почти всички скъпи джипове ги карат жени и после разбрах на какво се дължи. Моряците знаеш, че са паралии. На един състуден баща му беше моряк и още преди 15 г. взимаше 5000 долара, когато хората бачкаха за 300-400 лв. И няма и къде да ги харчи на кораба, защото всичко му е осигурено. И примерно отива на 6 мес. плаване и накрая на плаването му дават едни 30 000 долара. Това говоря за преди 15 години и повече, когато 30 000 долара си бяха сериозна пара. А сега не знам колко взимат, но със сигурност е повече. А той не беше капитан, а боцман.

Та ако сега един моряк взима по 100 бона в лева на всяко плаване и това чисти готови спестени пари колко му е да купи един джип на жена си?

3.   2, и като цяло... има ли смисъл от тези глупости ?. И на мен ми е направило впечатление, но аз ако бях моряк и ако имах жена... щях да и давам пари колкото да мине месеца.. :) ако иска още ПОЗНАЙ ! няма и един лев да и дам.. те са си мой пари накрая :).

4.   Дали има смисъл всеки си преценява, аз казвам на какво се дължи

5.   Ами има смисъл-за да я задържи, да му е вярна докато него го няма. С това я подкупва и я задължава един вид. Не, че това ще работи на сто процента ама все пак...
Защото ако се появи друг и я забърше ще си кажеш-ей и аз можех да ѝ осигуря висок стандарт, да ѝ купя хубава кола, ама на... тя избяга с друг докато съм бил на кораба.
И другото е, че просто могат да си го позволят, защо пък не.

7.   5, обаче си спестил една камара пари нали ? :) после ти се разглези. ходи праскай колкото мадами искаш... що за използвано котенце се бият хората, не знам..

8.   Всичко им е дадено я от близки, я от богати гаджета...

Такава кола не се взема лесно. Или поне не както хората си го мислят.

9.   Това са любовници на богати чичковци и дядковци много често колите са оборотни, тоест предават се оо жена жена, щото те ги сменят. на 20-25 няма как да си изкараш пари/да плащаш кредит за такава кола, освен с най-древната професия.

10.   Какви неща само - един завижда явно на някви мацки, каращи някви ламарини (авторът, който между другото е пускал и друг път подобни безмислени теми), друг обеснява какво щял да прави ако има доход на моряк и жена (ама няма нали, само да каже - номер 3), трети се размечтава за леки жени при евентуални високи доходи (номер 7) ... Не е чак толкова непоносимо за семейство със средни доходи да си закупи автомобил от споменатия клас на лизинг за 400 лв. месично и начална вноска 10-ттина бона. Ако и двамата бачкат за по 2 500 - 3 000 лв., кво ги бърка 400-500 за лизинг. Ами един случжител в кол център вече взима около 2 500 лв.

11.   2 далеч не са от моряците. И моряците са били паралии едно време когато 2 3хил долара са били мн пари тука. Сега заплатите им са същите тъй като ако там скочат доста стабилно ще се отрази на цените. Масово моряците не вземат повече от 3 4хил. А и не им ги дават на куп, а се превеждат както заплатата на всеки в тая държава месец за месец което просто изключва възможността да не бъдат похарчени от близките му поне частично докато не са на брега. Тея по високо вземат и над 6 ама далеч не са много ,то и моряците не са много вече ,а все повече скъпарски коли. То една обикновена кола вече е от порядъка на 50 60хил лв., а тузарските са мн сериозни суми детоо малко от моряците си ги позволяват. Всички които познавам с нови и скъпарски коли нямат нищо общо с морската професия и обратно масово моряци са със сравнително нови но далеч не скъпарски коли. Колкото до жените...като гледам как момичета още нямащи 20 вадят по няколко хилядарки на месец от разни сайтчета където си показват снимките... А и да не забравяме в каква държава живеем и как масово се краде и източва все още. Отделно не знам дали сте забелязали по болниците на паркингите им как винаги е пълно с коли за доста хубави суми.

12.   11, ми едно време преди 15 г. така беше. Сега може и да са се променили нещата, не споря. Сега попрочетох в нета, че наистина последните години заплататите са паднали заради подбиващи пазара филипинци и индийци. Те ако взимат толкова, то не си заслужава по 6 мес. да ги няма и да виждат само море. То като е така, по-добре тир да кара и повече пари ще взима.

13.   Ами то без майтап от 20 души на борда 10 вземат 2 до 2,500 още 5 ще вземат между 3 и 5 и то след като си изкарал едно поне 7 8 години там и вече над 5 ще вземат оставащите 3ма главни. Не малко капитани вземат 8 9, а не прехвалените над 10хил долара което ест не е малко за нашата страна ама за да стигнеш до там се иска да си пожертвал стабилна част от живота си ,не е за две три години. А и те не стоят на борда по 12 месеца както е било преди 20 години и да се върнат за 2 месеца, та сумата примерно за общо 7 8 месеца в морето тая година се дели на 12 и далеч не е така голяма вече. Ест има места където вземат доста повече ,но това са малко места където вземат хора с мн опит познания и въпреки ,че сме свикнали урежданията и връзките при нас, за онея доста добре платени позиции също е така. Отделно постоянно се карат сертификати които изтичат, а не са евтини. И отделно както каза конкуренцията от индийци, филипинци, бангладешци и тн дето 2000 долара изкарват за цяла година в държавите си и все пак доста по-добре подготвени от нашите. Да разбуля малко мита за богатите моряци

14.   Има заможни и богати мъже, за които не е трудно да купят такава кола на жените си. Жената как да я привлечеш и задържиш, ако не дадеш нещо?!

15.   До 14- ако исках да си подлога и пълен бунак, не им купувай коли,ами даже ги и позлати тея жени. Ей заради такива като теб мъжете сме на това положение,навряни в ъгъла.