Споделена история от Други

Защо в България всеки те събаря с думи.
Защо като кажеш на някой близки или приятели, че имаш идей за 'бизнез' и та почват... "няма смисъл' 'тук няма да упсееш" "не си хаби парите" "много стрес за нищо" "единствения бизнез е с храна..." нямало да се фалира, нали... защото, хората ядат... ми да ама НЕ..
и много други начини само и само да не направиш нещо което другите не са направили..?

И да се фалира този "бизнез'' който не е точно бизнез в началото не е ли повод за гордост ? ЧЕ СИ ПРОБВАЛ !! ?

Коментари

1.   Научи първо да пишеш правилно думата бизнес. Като си решил да правиш нещо, стягаш се и го правиш без коментари с този и онзи. Успехът е твой, провалът- също.

2.   Казват го, защото при много хора така се случва за съжаление. Всеки иска да е "бизнесмен". Но най-често причината не е в пренасищане на пазара, а в по-ниската покупателна способност.
Просто трябва да уцелиш точното място и продукт/услуга, от които има нужда там. Това е всичко, не кой какво ти казал. Съсредоточи се върху самата идея и къде и на кого ще я предлагаш. Успех!

3.   Не ги слушай и действай! Сега му е времето.

4.   Първо не трябва да търсиш оценката на близки и приятели преди да си пробвал, те ако одобряват идеята ти за бизнес и мислят че ще е печеливша, сами ще направят този бизнес, ще откраднат идеята ти и ще ти станат конкуренти, дори това да са най близките ти, дори да е брат ти.
След като пробваш, ако фалираш също няма да получиш хорското одобрение, фалитът не е повод за гордост, а по скоро за срам.
Вярно е че ако не пробваш, вероятно през живота си, ще имаш моменти на гняв че не си пробвал, но за да пробваш трябва да имаш някаква сигурност поне за оцеляването си. Със заеми не се става бизнесмен, трябва да помислиш ако фалира бизнеса как ще изплащаш заемите и колко време ще трябва да работиш при работодател и едновременно с това да мизеруваш за да ги изплатиш и можеш ли го това?. Ако сега си млад имаш спестявания за старт на бизнеса и си сигурен че родителите ти ще те хранят докато бизнеса потръгне или че ако фалираш няма да останеш гладен и задлъжнал на улуцата, тогава можеш да пробваш. Ако за сега не си успял да натрупаш спестявания за старт, положението е доста рисково и вероятноста за успех е много ниска, щом нямаш добра сума спестявания това говори или че не си работил досега, или че не можеш да си правиш сметката така че да пестиш, а такъв човек който не може да си прави сметка на заплатата за бизнесмен не става, там трябват много сметки за да излезеш на плюс. Ако вече си баща на дете и нямаш собствени спестявания, които можеш да си позволиш да рискуваш без това да се отрази на семейството ти и без да обричаш децата си на мизерия, по добре не рискувай, работи си на заплата да не гладуват децата. Ти сам на глад и мизерия с години може и да издържиш, но няма да издържиш гледайки децата ти да мизерстават.

5.   Кратко и ясно-нихилизма(негативизма) в България е в огромни количества най-вече заради икономическата обстановка,хората масово работят колкото да преживяват и трудно успяват да надскочат средния жизнен стандарт,а болшинството от ''успелите'' хора в страната са съмнителни типове с неясен произход на състоянията си.Всичко това води до негативизъм,безразличие,недоверие и такива подобни отрицателни качества,дано съм бил полезен ;)

6.   Защото явно нямаш елементарни познания относно право, счетоводство/ финанси, марж на печалба, приходи, разходи, нормативна уредба въобще и т.н. Дори елементарно Първо се хвани в сходна сфера да работиш, после стигни до позиция Управител, та така.

7.   Пресметни си добре нещата и ги прави без да искаш одобрението от други хора. Ти самият си неуверен и затова споделяш с всеки и търсиш подкрепа в него? Не ти трябва мнението на другите хора, прави си бизнеса.

8.   До 6 - Абе серизно ли нямал нашия човек предста или ти си ги измисли? И колко години ще стържеш по пода, че да стигнеш до позицията на управител, а псоле колко ще работиш, за да си рзвиеш бизнеса? Въпрос - право, четоводство и икономика ще запишеш ли в уни? Дай направо, учи и ги и трите едно след друго - само още 15 години ...

Не, честно - за това говори авторът! Надявам се, че тролиш! Честно!