Споделена история от Други

Семейството ми ме мисли за луда, алчна и нагла
Здравейте, момиче съм и живея в малък град в провинцията. Докато работих си бях спестила към 2000 лева, отделно имах влог от 3000 лева. Миналата година ми казаха да ги изтегля и ги дадоха на сестра ми. Аз се лишавах от всичко. С тези пари щях да се изнеса от вкъщи и да се запиша да уча висше, да си купя фотоапарат, нови дрехи и др. Сестра ми, заедно с приятелите ги изхарчила за цигари, алкохол, наркотици, барове, дискотеки и маркови дрехи. Сега нямам нищо. Когато разбрах се разплаках, а те ме обиждаха и удариха. Казваха ми са си мълча или ще се обадят на спешното и полицията. Сигурно ще си кажете, защото съм ги дала. Ако не бях го направила, те щяха да преобърнат къщата, за да ги намерят. Сега ме мислят за луда, защото съм се разплакала. Аз взимах към 550 лева, но пак не бяха доволни. Аз споделих с приятелката си за станалото, а тя започва да ми се подиграва и ми каза, че ако стана проститутка ще ги изкарам за един месец. Сигурно за някой от вас това са малко пари, но за мен са много. Сега си търся работа. Искам и аз поне веднъж да отида на дискотека и да си купя нови дрехи, но майка ми казва да си намеря богат мъж, който да ме глези и да ми угажда. Какво да правя оттук нататък?

Коментари

3.   Продължи да раоботиш, но казвай на майка ти и сестра ти, че взимаш много по-малко пари. Никога не казвай на роднините си колко пари имаш и получаваш! Ако те питат казвай, че имаш много по-малко! И не ги тегли и не ги давай на никого! Събирай ги и като станеш на 18 г се изнеси на квартира или замини да учиш надалеч от тях. За тези пари е вид урок, който си получила - че на роднини и въобще на никого не казваш колко пари имаш и колко получаваш. Успех, стегни се и продължи напред с обеца на ухото, преносно казано.

4.   Разкарай се от това семейство. Няма лошо да им помагаш финансово, но да си даваш парите, които да отидат на вятъра за глупости... е, не виждам никакъв смисъл.

5.   Момиче,
Луди, алчни и нагли са останалите от семейството ти, не ти самата. Ако наистина бяха "наред" с главата, щедри и ненатрапчиви никога не биха те посъветвали да си намериш богат мъж, да използват парите ти, да ти наговорят обиди, да те удрят, че и да те карат да си мълчиш за капак на всичко. Такива неща хората, които не са луди и не са алчни, не го правят. Махни се от тях. Да те са ти семейство, но и да - като личности не струват. Те ти спират развитието и те дърпат назад. Намери си почтени приятели в голям град, които да ти помогнат да си намериш работа и да си стъпиш на краката. Започни на чисто и започни да се развиваш и да си градиш живота без използвачи, които да ти го тровят с егоизма си. А приятеката ти, която ей така е отворила темата за проституцията, не я бива за приятелка. И с такава като нея не ти трябва да общуваш. Обгради се с хора, които няма да се възползват от теб и няма да те манипулират. Зарежи хората, които ти вредят.

6.   Какви роднини и приятелка имаш? Взимай си партакешите, обери им на всичките парите, златата и т. н и бягай в друг град. Нищо добро не те чака! Ако останеш там, вече наистина си луда. И аз имах такива.... На 17 се махнах и сега ми е супер

7.   Стягай куфарите и заминавай за чужбина, в България смисъл да работиш няма, то и там няма смисъл да робуваш, но поне ще ти остане някой лев да излезеш петък вечер след като си платиш наема и сметките.
А тук и за това не ти стигат парите.

8.   Ама че глупости...
Вземаш си една карта за банката и в сметката си оставяш всичко заделено. Толкова ли е трудно? Или ги криеш под дюшека и като ти искат - даваш.

9.   Не се притеснявай. И мен ме мисля за такава. Решението? Изнесох се. Много им здраве. Що не последваш светлия ми пример?