Споделена история от Други

имам чуството, че в България ако нямаш "Скъпа Кола'' си никой
Защо, всеки те съди по колата ? какво ги интересува какво караш ?
повечето ме питат "каква кола е караш?" "на колко години е" отговарям им, че не е нова... за Българския стандарт е "ОК" ако става дума за Европейски тогава не е "ОК". Колата ми 2007г и всеки започна да ми вика "беден" "нямаш пари за кола, хахаха" а те като ми се изфукаха, че са зели кола на лизинг... аз вътрешно се засмях и то много... иначе е яко да карам техните коли от време на време, много хора ме заглеждат.. тя колата е 2019г и е немска. Хубаво, но и скъпо удобство, те самите работят за средната работна заплата :) зимат там един наем и това е.. не ходят на почивки, не празнуват празници. ако ги поканиш на гости да ти изядат хранта, нали храна без пари, иначе само за колата отиват, СМЯТАЙТЕ!! да те мислят, че си "БОГАТ".
Защо? защо?, в дългове влизат хората за една кола която ще те закара от точка А до Б? какво значение има?. Може да им се живее, но това живот ли е, да си роб на колата си?.
Един наш съсед живее над мен, пича кара 2000г кола.. но той зима наеми и има бизнес, дори апартамента му е хубав с хубави мебели само от вратата може да видиш що за имот е. Реших да го питам един ден, какво мислиш за скъпите коли?. Той вика оууу не гъзария, тези коли ако нямаш сериозен доход, недей, недей, ще си прецакаш живота после никой няма да те спаси. Казва, че в България всичко е 'гъзария' 'изкуствен статус' и прочие да изглеждаш богат, но реално не си. Ами аз да ви кажа си живея много добре,ходя на почивки, не гледам цената в магазините и прочие, но приятелите ми повечето карат 'Европейски коли'. и все един, двапъти ми искат заем от 200-300лв.. не го разбирам... Защо ? на кого се доказват?. Разбирам да имаш 'пари' говоря сериозни пари поне в България да правиш, ако си извън София макс 3000-5000лв, че да имаш така кола..

Коментари

1.   Мозък за 5 стотинки с кола за 50х лв...

3.   За да си позволиш да караш кола над 100 хил. лв., трябва да си милионер.

Ако колата ти е над 100 бона, то би следвало да имаш жилища на стойност поне 1 000 000 лв. и нагоре. Иначе някак си не върви.

Да караш S класа, лимузина, 7-ци, 8-ци трябва да си милионер. Собствен бизнес или директор или много ценен мениджър.

Майбах, Бентли, Ролс Ройс и пр. това са за добрите бизнесмени. Но не и за синчетата им отрепки.

Това да си домъкнал кола за 120-150 бона а да живееш в наследствена панелка или жилището на мама е такъв инфантилизъм, че в нормалните държави ще се гледа на такъв като на наркодилър или психично болен.

5.   2, в България сме :Д няма как, или имаш или нямаш

6.   Пълен съм с кинти. Нямам автомобил.

7.   Авторе, сам осъзнаваш колко глупаво е това. Комплекси. Като нямаш с какво друго да блеснеш, гледаш с нещо материално. Като колата.

8.   Аз карам Рено Еспейс от '99 и печеля между 9-10к на месец с бизнеса си.

Имал съм и БМВ , за протокола.

9.   Ако имаш вече жена колата няма значение. Обаче ако тепърва ще търсиш - трудна работа. Аз лично съм излизала по много срещи и преценям по колата. Познавам ги добре, може да не е нова, но ако е премиум марка само. Добре познавам рафинирания звук на ве осмака....Иначе някой мъже се опитват да изпъкнат с нова кола на лизинг, но само като ги видя, че карат ЧиКиа, Неу Дачия и прочие евтини боклуци ги отрязвам!

10.   Ама чакай малко, това че се засягаш по темата коли, много говори за теб самия- още с написаното по темата. ,,Еми то няма смисъл, ама тоя, тоя и тоя имат- карат...". Сам избираш стандарта су на живот, колата не те определя като човек- така както всяко друго материално преимущество.