Споделена история от Други

Проверявали ли са ви дали спазвате карантината
Привет

След положителен тест, днес ми се обади човек от РЗИ да ми обясни как 10 дни, освен за спешна помощ не мога да излизам от нас, и как глобата е от 1000 до 10000лв

Някой, който е бил карантиран проверявали ли са го и ако да всеки ден ли идват? Вие излизахте ли навън?

Не искам да заразя други хора, но живея сам и искам да си купя храна, пък и в един апартамент човек да живее 10 дена без да ходи навън е депресиращо.

Коментари

1.   Да, кварталният мина тогава да провери веднъж към началото, след това не. Това беше отдавна и сега не знам как, може и от населеното място да зависи колко често проверяват. Ако имат много работа, няма да им се занимава.
Аз излизах навън въпреки вируса, защото имах важни неща, но не бях се тествала и не се водих по списък. Роднините ми които бяха с положителни тестове си стояха само вкъщи.

2.   В момента проверяват на 100%, защото са много малко заразените, иначе в големите ковид вълни се е случвало и да пропуснат някого. Излизай да пазаруваш през нощта, с друг телефон или без телефон.

3.   Виж и аз като бях под карантина се притеснявах, че няма да умра от Ковид, ами от глад. Не знам от кой град си, но много хранителни магазини са се ориентирали в доставка до адрес. Включително голям хипермаркет, сам ще видиш кой. Но аз си поръчвах онлайн от магазин близо до дома ми. Провери при теб кой доставя и си решаваш проблема. Отделно не те проверяват всеки ден, може веднъж за цялата карантина да те проверят, но ако тъкмо тогава си навън... Гориш. Ти си знаеш късмета, аз не бих рискувала. Веднъж излизах само, на РЗИ обясних, че трябва да отида до аптеката и ми дадоха зелен коридор. Имай предвид, че сега не са особено натоварени и вероятността да бъдеш проверяван се увеличава. Желая ти леко да преминеш през това.

4.   Не са ни проверявали , излизахме наблизо беше януари децата вечер ги водех да пообиколим наоколо . Последните дни ходех и до магазина . Сега бройките са малко и може да проверяват не знам .

5.   Да, проверяваха ме.
Не, не съм си стоял 2 седмици затворен.

Издържах точно 5 дни без да излизам от нас и на шестия си излязох без да ми дреме от никого. Излизах след 2 сутринта, никой не ме е търсил и не ми е правил проблеми. Има ли желание и акъл, има и начин.

6.   Не се виждай с хора, но си излизай за среднощни разходки. Ако имаш куче, още повече не пречи вечер да го изведеш на разходка. Помоли някой да пазарува вместо теб или ходи вечер с ръкавици и маска до денонощния. Знам, че е гадно, но десет дена се преживяват. Поне мен ме замисли за животните в зоопарка и хората на легло, които цял живот са така, развива малко състрадателността хаха. Иначе винаги може да свършиш отдавана отлаганата работа вкъщи, я за поправиш капещата чешма, в да пребоядисаш спалнята, след което някой интересен сериал и десет дена ще се изнижат, но не рискувай да заразиш някой!

7.   Да, звънели са ми по телефона и на мене и на жена ми. Знаят ти мобилния номер и следят клетките. Не съм излизал - ковид и не беше леко и приятно и още повече си заразен. Храната не е проблем и съседи могат да купуват, но лекарствата са. Ако се наложи излизане - без мобилния.

8.   Да, проверява ха ме. Заразих се през 2020г. Самоизолирах се. Едва на 10 тия ден успях да си направя тест /след 1 домашен, фалшиво отрицателен. Прекарах още 14 дни карантина, буквално в 1 стая. Живея в общежитие.

9.   Да. Три пъти бях под карантина за по 10 дни и първите два пъти минаваха редовно. Кога всеки ден, кога през ден. Веднъж се обадиха в 10 вечерта. Сега има малко карантинирани и верояността да те проверят е много голяма.

10.   За теб е депресиращо, а за тези които ще заразиш, освен депресиращо, може и да е умиращо.