Споделена история от Други

Смятате ли, че си заслува сега да се купи тералуна
Падна от 200 лв на 1 ст., но според някои специалисти е възможно да решат проблема с алгоритъма на UST и тералуна да търгне пак нагоре дори и след години. Дали пък да не купя за 10 лв само? Ако някой ден стане дори само 10 лв, това са си 10 бона. А ако се върне на старите цени след х години, това са си 200 бона от въздуха. Ако загубя, ще загубя 10 лв.

Коментари

1.   Нищо не губиш с 10 лева но може пък да спечелиш много. Иначе лично, не мисля, че ще се върне, дори да има капитала, хората изгубиха вярата си в проекта.

2.   Лол, не ... По-добре пускай тото. 90% от криптото е вече мътро, катоннакрая ще останат само BTC, както ETH и разните му производни. Да се надяваш на следващия 100x скок илиндори повече, си е чистонкомарежойство.

3.   Аз купих за 600 долара преди 2 дена когато цената беше долар и нещо. Взех 335 бройки. В момента имам 4 цента.. ти си решаваш

4.   Аз купих на 0.00002 и ще чакам само за днес е плюс 800%.

5.   Никога няма да тръгне на горе. Изгледай видеото на Питър Бойл по въпроса.

6.   3, сериозен ли си? Как може да набуташ 1000 лв, при положение че вероятността е доста малка да се избиеш? Да сложиш 20 лв на бъзик разбирам, ама 1000.

7.   А някой може ли да ми обясни защо цената в другите борси е 0,0000 нещо си, а само в Кракен е 0,01, т.е. 1000 пъти по-висока? Не може ли да се купи от друга борса и да се продаде в кракен за 1000 пъти по-висока цена? Или то няма на кого да продадеш луна за голяма сума? Едва ли са много такива като номер 3, готови да оттърват някой нашил се.

8.   Купих 90 000 луни за 15 лв. Ако някой ден стане дори само 1 ст., това са си 900 лв, кой ти ги дава. Най-вероятно няма да стане, но 15 лв голям праз.

Най-смешно ще е да стане 1 ст., аз да ги продам и после да стане 1 лв? Ще се изям от яд да продам нещо за 900 лв, което после е станало 90 к.

9.   Номер 3 съм. Само ще кажа,че ако 1000 лева бяха проблем за мен нямаше да ги слагам. При положение че от други токени правя по 250 долара пасивен доход на ден, някак си имам това спокойствие да рискувам. Пари в крипто се правят с пари.

ПС: Не е финансов съвет! ;)

10.   Какво нещо е живота. Ако само преди 5 дни някой ми беше казал, че някой ден ще притежавам 90 000 луни, които тогава струваха 10 милиона, щях да му кажа "ти се бъзикаш". А днес вече притежавам крупните 90 000 луни. :)

11.   9, за такива пасивни доходи предполагам, имаш инвестирани поне 1 млн лв. Не се ли притесняваш, че този сценарий може да се случи и с други токени?

12.   До номер 9: влез в safuu . Com и разгледай. В ютуб също така напиши bryan legend safuu и гледай видеата. С няколко хиляди евро се получава, стига да бъдат инвестирани на правилното крипто.

13.   Той и биткоин беше крашнал на няколко стотинки, но някакви групички го изкупиха, и започнаха пропагандата по youtube... Добри пари направиха... Криптото е абсдолютна спекулация и никой не може да ти каже нищо.

14.   Любопитно ми е, когато продвате някакво крипто (без значение какво), декларирате ли го в данъчните си декларации и след това да платите данък на този доход. Това ме спира и мене да инвестирам в крипто. Като знам, че после трябва да плащам данък ми умира желанието. Ако искам да играя кратксрочно, т.е. малка печалба, като си платя данъка за мене може и да не остане нищо повече.

15.   14, може и да не го платиш, но си е риск. Ако сумата е голяма и някой ден решиш да си купиш с нея имот/кола, веднага ще те питат от къде са парите, трябва да попълниш декларация за произход и ще привлечеш внимание. Ако са дребни суми от порядъка на 5-10 к, надали ще привлечеш внимание. Дори да те хванат, просто ще си платиш данъците със задна дата и някаква глоба от 500 лв, но най-вероятно ще ти се размине.

Ако имаш повече от 3 продажби или замени на крипто валути една за друга (което за тях пак е продажба) за календарна година, тогава вече дължиш не 10%, а 15% данък плюс осигуровки и реално ти взимат 40% от печалбата. Ако искаш да си правиш някакви дребни търгувания с дребни печалби, най-добре се прави на ударен и не декларирай нищо. Но е хубаво парите да си ги теглиш през icard, защото другите банки може ид а те изпортят, ако видят превод от борса, отделно че най-вероятно няма и да приемат превода. а така все едно си менкаш пари от сметката си в айкард в своята сметка в ДСК примерно.

А между другото и преводи над 50 000 лв БНБ ги следи и после пак могат да те погнат. Отделно самите борси ако са регистрирани в ЕС, също могат да те изпортят на НАП, ако израптят писмо до тях. Например Кракен не портят, защото са извън ЕС и не са длъжни.

Стана сложно и дълго, но на кратко ако преводите ти са малки и през айкард, едва ли някой ще те погне. Друг е въпроса колко е добра идея да правиш някакви малки и рисковани трейдове. Истинските пари се правят дългосрочно. Сега например какво е 30 к биткойна започваш да правиш DCA в рамките на 12 мес. и после чакаш до следващия цикъл след 4 г., правиш едни 20-30 х и после те боли онази работа, че си им дал 10%. Ако си вкарал 5 к и си изкарал 150, голяма работа, че си им дал 14,5 к. Поне ще спиш спокойно.