Споделена история от Други

Животът ми е Вип Брадър!
Здравейте, незнам дали тук е мястото да споделя. Значи, от много години живея с параноя, но през последните две години стана нетърпимо. Хората по улицата ме знаят кой съм, храчат и кашлят. За мен. Не си измислям, наистина кашлят, както си вървя. Правят ми номера, навсякъде където отида на работа, при това - едни и същи. Телефона и интернета същ ми се подлушват, и това успях да разбера, но не успяхме да локализираме източника. Всичките ми приятели и бивши го знаят, но когато ги попитам, само се подсмихват. Идват разни хора, които ми се представят за приятели, и ми стават приятели, но аз знам, че нашите им плащат, колкото и да отричат. Нашите също са в това, те се изпускат понякога. Това лято станах част от изберателна комисия, нали имаше избори. Отидох, и там всичко ме знаеха кой съм, и казах нещо за мен. Постоянно разни хора казват неща, които аз съм казал, спират ме, подиграват се, или ме коментират, като ме гледат. Може би половината град ме знае, или държава. Много е вероятно в интернета да са пуснали нещо за мен. Полицията също ме знае кой съм, и от 14- годишен ме спират полицаи, нямма присъда, не съм извършил нищо. Темата не е фейк, и не съм авторът на онази, дето говорили за нея, че е курва. Но нейната темичка ми даде кураж да пиша. Не съм луд, доказано е, напълно съм нормален, но ми се струва, че се опитват да ми правят " Галена лампа"- можете да проверите какво е това в Интернет, както и че съм подложен на групов сталкинг или мобинг. Пак повтарям, доказано е че съм психически стабилен, но може би някой има интерес да ме изкара луд. Това е абсурдно, защото не съм важна личност, нямам пари. Напиша нещо в Интернет, и баща ми донася същото на лист, и го оставя на масата, нарочно, за да видя. Онзи ден майка ми звъни и казва нещо, а когато я питам, ми каза :" Ти си си въобразил". Вече ще снимам и записвам всичко, ще правя скрийншотове, видяло се е. Завърших училище тази година и не ми се мисли какво може да се случи в Университета, смятам да запиша нещо в Англия или Дания, защото е безплатно, и е далече, което не ми гарантира сигурност. Нарочно се хвърлям в дадени ситуации и "изпитвам" другите- още повече се убеждавам, и тормозът се увеличава. Преди три дни баща ми се обади и казс нещо, а после каза:"Ти халюцинираш". Джипито потвърди, че съм психически добре, а и лудите няма критична мисъл. Как да постъпя според вас? Нямам доказателства, и знам, че с подобни твърдения в Бълфия много лесно могат да ти лепнат диагноза. Доколкото съм наясно, на Запад правят така, само че със служители в големи компании, а през комунизма това се е извършвало от ДС, с мълчаливото съгласие на обществото. Възможно ли е да съм на нечия мишка? Или животът ми да е Вип Брадър? Знаете ли, аз това предаване не го гледах именно поради тази причина, тоест , мяркал съм два- три епизода, и ми е ставало противно и скучно. Осен това, забелязах, че в това шоу много се набляга на "груповото публично наказание", което се прилага страните от Третия Свят. В България се нарича " публично порицание". Не съм убивал хора или нещо подобно! Лятото на Слънчака чужденците също кашляха и плюеха. Осен това, разни познати от миналото изведнъж изскачат да ми помагат, как така, кой им казва? Кажа нещо, и след малко се звъни и нашите, или познати киказват същото. Да се преструвам ли, че не забелязвам нищо? Как смятате? Смятам, че повечето хора,които са полудели или са уж" болни", ама изобщо не са. Хемингуей, казват, бил луд, но се оказал прав, че го подслушват. Има един много стар филм, който бях гледал, аз съм фенче на стари филми, мисля че е американски, и беше с подобна тематика, там го правеха всички - съседите, приятели, гаджето, лекаря, колегите на героя. Това е само филм, но ме накара да се замисля. Възможно ли е животът ми да е Вип Брадър?66666

Коментари

1.   Авторът на темата- извиняам се за четирите шестици, моля админите да ги премахнат, от клавиатурата е, още веднъж, извинявам се!

2.   Мисля, че имаш сериозен проблем.
Друго няма да коментирам, само плюенето и кашлянето. Освен някой да се закашля, вируси има, все пак, аз не виждам рояци от кашлящи и плюещи.
Имаш мания за преследване, което си е за диагноза. И това го пиша, не за да те обиждам или плаша, а за да си обърнеш внимание. Родителите ти, по някаква причина , леглижират състоянието ти или ти им се противопоставяш, омаловажавайки положението си.
ЛЛ да ти даде направление за психиатър. Ние няма как да преценим или да те лекуваме.Просто се срещни с него/нея и поговорете за това, което пишеш тук.

3.   Пропуснах-ако се държиш странно, е нормално хората да гледат, да говорят зад гърба ти, да се подсмихват.
Някой да те следи в интернет, е малко вероятно. Не се ласкай, не си Хемингуей, нито си в Бигбрадър.

4.   Отивай на психиатър преди да се влошиш или да се нараниш.

5.   В този сайт никой не знае кой си и очевидно не те познаваме, но и аз както всички други коментари ще кажа- отивай на психолог или даже направо на психиатър, защото имаш сериозен проблем. Сам каза, че не си известен или нещо такова. Не, че да те обидя, но не си интересен на никой, повярвай, никой няма полза от това да те следи или да се опитва да ти навреди. Мога да ти кажа, че хората сме толкова егоистични, че всеки си гледа собствения живот и своите проблеми. Уверявам те, че никой не те плюе нарочно, но имайки предвид как мислиш, едва ли ще ми повярваш затова посети психолог. Спри да гледаш филми и предавания с такава тематика, защото още повече се вкарваш в илюзии, започни да се храниш здравословно, тренирай лостове или фитнес или каквото и да е и започни някаква работа, която да ти държи съзнанието заето, за да не си мислиш глупости. Също така, ако употребяваш алкохол или наркотици задължително спри, защото те още повече ти влошават състоянието. НО НА ПЪРВО ВРЕМЕ- ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПСИХОЛОГ!

6.   Авторът: не се ласкав в никакъв случай, точно обратното, това казвам, че съм никой, а имам подобни опасения!
Благодаря за коментарите. Да, странен съм, даже много. Възможно е това да е провокирало. И да става омагьосан кръг. Благодаря още веднъж! Изключително смислени коотговори, а очаквах да нямам изобщо коментари по темата! Ще си взема направление още понеделника.