Споделена история от Други

Не ставам за нищо!
Това е голата истина.
Не ставам за нищо.
Нищо не умея, бързо се измарям. Дори не мога да осъзная потенциала си, ако изобщо имам такъв. Нито за физическа, нито за психическа издръжливост.
Хората му казват постоянно: Човек, за нищо не ставаш. А аз се сърдя. Сега ще почнат коментари: как за нищо не ставаш, я се стегни, какви са тия лиготии, и ще сте прави.Обапе освен като сервитьорка и магазинерка, други не мога.
Постоянно изтървам всичко, пада ми от пръстите.
Не ставам за нищо, с една дума!

Коментари

1.   Може още да не си намерила призванието си в живота, което да те кара да се чувстваш удовлетворена от това, което постигаш с труда си. Има хора, които след години лутане из всевъзможни поприща най-накрая откриват творчески заложби у себе си и стават я певци, я музиканти, я художници, я нещо друго извън сферата на изкуството.
А и не е казано, че една жена непременно трябва да работи. Векове наред човечеството е оцелявало и се е размножавало благодарение на това, че много от жените не са работели наравно с мъжете, а са били домакини, съпруги и майки на децата им, докато мъжете им са изкарвали прехраната. И това е чудесно, защото всеки допринася за общото благо с нещо и мъжът и жената се допълват. Това си го има и в наши дни, особено тук в България, където преобладаващата част от жените са издържани изцяло или частично от мъжа, много от жените не ходят на работа или не вкарват своите заплати в общия бюджет, а мъжете пък рядко домакинстват.

- Кифлоприземител

2.   Грешиш, всяка жена е годна да прави свирки. Огромната част от женското съсловие на земята се издържа като предлага платени сексуални услуги. Някои го правят открито като проститутки, други си намират "постоянно гадже", мъж, няколко отделни спонсора, които обслужват всяка седмица по 1-2 пъти и по този начин преживяват. Ако една жена за нищо не я бива, то поне за това става. Дедо Боже така е замислил нещата, че за жената винаги да има начин да оцелее при всевъзможни тежки обстоятелства.

Дори и по-грозничките жени за кекс стават. Достатъчно е да се надупи на задна, така че мъжът да не вижда лицето ѝ и готово... ЩЕ се надърви, ще те напъне, ще свърши и си готова. В отплата жената ще получи бакшиш. Така функционира света от хилядолетия. Мъжът е осигурявал жената и я е покровителствал. Може на някои да им се струва неморално, но това са фактите.

За мъжа нещата са далеч по-тежки и сложни.

3.   Авторката - номер 1, благодаря за коментара. Може би си прав. Съгласна съм с теб. Думите ти много ме окуражиха.
Номер 2, дори няма да коментирам глупостите ти ...