Споделена история от Други

Тя е садист!
Имам приятелка от една година. Уж красива, умна и така нататък. Всичко вървеше добре, обаче почнах да забелязвам едни смущаващи тенденции в поведението й, в характера й, които не бях забелязвал преди, и да ви ъкажа , почнах да се плаша. Оказа се, че е пълна садистка. Забелязах, че когато някой друг страда, на тънките й устни се появява доволство. Освен това, често изпада в кризи, беснее и се озлобява от най- малкото нещо. Харесва й да удря животни, да гледа гадости, кървища, насилие, да унижава другите. Това не е нормално. Искам да й помогна. Да я заведа ли на лекар? Психиатър ли и трябва, и аз се чудя вече. Садизмът лечим ли е? И в секса е садист, иска да доминира, хапе, абе супер агресивна като цяло. Казвам й да се запише на спорт, един вид отдушник, не иска. Да я водя ли на психолог? Или да я оставя?

Коментари

1.   Оставия я. Май не звучи да е като за тебе. Много трудно можеш да й помогнеш. Психиатърът и психотерапевтът са добри варианти, но не мисля, че ще са от голяма полза. Щом и в секса има нужда от болка, доминация и тн., то тя е такава и няма справяне. Има всякакви хора. Остави я да си намери някой като нея. Не мисля, че е лечимо.

2.   Не е съдидт, просто е злоба. Има толкова много такива хора просто не си имал ситуация, а с твоята приятелка имаш.

3.   Прочети повече по темата. Садизмът не се лекува. Пхихопатия, НЛР, садизъм са нелечими. Нито психолог, нито психиатър могат да се справят.

4.   От автора
Ами така смятам и да направя. Не виждам бъдеще. Благодаря, че писахте. Не казвам, че е лош човек, но не знам какво може да й хруне в следващия момент.

5.   Това е психопатия в чистия си вид. Не се лекува. Може да е по слабо изразена, може и по силно като при серийните убийци например. Няма как да се промени. Особено щом е и към животни нямаш работа с такъв човек. По-добре бягай на време.

Има много хора, които са злобни, завистливи, егоисти . Те са си такива, в някои случаи е вследствие на разочарование или невротични състояния. Там може да се подобри и да се промени донякъде.
Но в случая приятелката ти не спада към тази група, а си е психопатия. На твое място щях да стоя далече.

6.   Без значение дали има диагнози, това момиче е кофти за съжителство. Само си представи, 40 години да живееш с такъв човек, че и да е майка на децата ти.

7.   Багяй и не се обръщай назад!

8.   Зарязвай я.

9.   Злобата се изписва по лицето. Особено с напредването на годините. То дори и да е красива (съмнително с тези тънки устни), и това ще изгуби с времето и ще остане един жесток и психопатичен характер. Съвет: бягай с двеста!

10.   Не я води никъде, няма да могат да ѝ помогнат с нищо.

Това е болестно състояние, което е наследила генетично, няма лек за него, може да се контролира до известна степен с антидепресанти, но когато се пристрасти към тях и няма достъп по една или друга причина до самите хапчета ще стане още по-зле.

11.   С това, че й харесва да удря животни, направо ме отврати от нея, макар и всичко написано от теб за това момиче да е гнусно....
Поговори с нея и ако тя самата не поиска помощ от теб и от специалист и смята, че няма проблем, бягай от нея. Нали знаеш клишето, че щом човек не иска сам да си помогне, никой друг няма да може?
Само не знам кога ще направи грешката да удари грешният домашен любимец или улично животно с грешния стопанин или човек наоколо, да види как ще съжали за своята дързост. Същото важи, ако реши да се изгаври с грешния човек. Всеки, рано или късно, си намира майстора.

Black Sabbath