Споделена история от Други

Как да бъдем по-мотивирани и продуктивни?
Здравейте! Аз съм на 17г., уча в гимназия.
През последните няколко години демотивацията ме хващаше здраво, но по някакъв начин все успявах да завърша учебната година отлично. До сега...
Насъбраха ми се доста ниски оценки заради некачествено учене и преговаряне, което кара успеха ми да отива драстично надолу. Вместо да се нахъсам някакси да се справя по-добре при следващ тест, аз по-скоро започвам да се съмнявам в умствените ми способности, което още повече ме демотивира и отблъсква от ученето.
Не е като да нямам мечти, но не мисля че някога ще станат реалност за мен, защото вероятно мозъкът ми не е способен на това, пък и ако продължавам по същия начин има вероятност да повтарям годината…
Та, ако имате някакъв съвет( как да се мотивирам и да уча по-добре и качествено), моля споделете го:) ще съм ви много благодарна!

Коментари

1.   Препрочитай нещата , които ти трябват всеки ден и ще ги запомниш .

2.   Ами , аз съм с десет години по-възрастни, но все пак съм млада жена и ще ти дам следния съвет: още си малка, ученици чка си, мозъкът ти е претоварен, и е нормално да си уморена. Никога не съм разбирала болшинството родители, които карат децата си да учат, да ходят на уроци по пиано, плуване... От друга страна, пък така са по- дисциплинирани, и имат шанс за професионално развитие. Но сега говорим за теб. Разбери кое ти харесва. И се занимавай с него - рисуване ли, бягане ли, ти ще си прецениш. Отделни почни диета, повече витамини, фибри. Избягвай кофеин, енергийни напитки, наркотиците, стоене пред компа и телефона. Чети книги - така умът се развива и не залинява. Ако не е тайна, каква са мечтите ти? Можеш ли да споделиш?
La Diabla
..

3.   Купи си курс от някой измисле гуро