Споделена история от Други

Страх ме е, че близките ми ще починат някой ден
Аз имам гадния навик да се привързвам и много да ми е жал за близките ми. Дори заека ми като почина, бях изненадан колко съсипан бях. Цяла седмица в мен напъваха сълзи и бя неадекватен, исках да се осамотявам и т.н. А аз дори не мога да кажа, че кой знае каква връзка съм имал с него. После с дни ми беше пред очите как лежеше болен и се мъчеше. Дори през нощта се събуждах. А дъщеря ми уж се грижеше за него и пак не го прие тежко, все едно нищо не е станало. Баба ми, с която също не се имахме кой знае колко, като почина, рухнах на другия ден на работа и се разревах като малко дете и те ме пуснаха да си ходя, понеже ме видяха колко неадекватно мекотело съм.

Имам съпруга и дъщеря, да са ми живи и здрави. Замислих се, че ако за един заек бях толкова съсипан, какво ли би станало, ако почине жена ми или недай Боже дъщеря ми. Айде детето ми е малко още и живот и здраве ще ме надживее (амин). Обаче жена ми например като нищо може да почине преди мен. Заедно сме от студенти и повече от половината ми съзнателен живот е минал с нея, минали през какво ли не хубаво и лошо. Двете са ми целия живот. Ако жена ми почине преди мен, честно казано не знам как ще го преживея. Сигурно няма да ям, няма да мога да работя, няма да мога да стана от леглото с дни, чак се плаша. Може и психични отклонения да получа.

За други хора не ми дреме, но близките ми и за животни ми е много жал.

Коментари

1.   Тежко е, но никой не е вечен. Много е гадно като близките ти ги няма. Не го мисли.

2.   Ще починат, няма друг начин. Дано е след теб (доста е вероятно, жените живеят по-дълго).
И си голям човек, шиче се "Усамотявам".

3.   2, извинявай, вече ще го ШИЧА правилно.

4.   Не си единствен. И аз съм така. Като се замисля, че мъжа ми може да почине някой ден и веднага тежко ми става и сълзи напират. Сега имаме дъщеричка. Дано и двамата да са ми живи и здрави. И за животни рева и за всяко вряло и некипяло. Даже по телевизията като гледам документални филми, където животни се мъчат и т. н. пак почвам да рева.... Страшна е работата ама няма каква да се прави. Гледам да не мисля затам и готово.

5.   Няма нищо по-нормално и човешко от това, което изпитваш. Няма какво да се направи, освен да изживееш пълноценно всички моменти, които споделяте, и да ги обичаш безрезервно. Така, когато краят дойде няма да имаш угризения.

6.   3, радвам се, че си научил нещо от мен!
А някой ден може и да помъдрееш и да видиш, че от заяждане полза нямаш (очеИЗВАДНО беше, че бъркането на "У" с "О" е от неграмотност, за разлика от "П" с "Ш", на QWERTY kклавиатура, тези два клавиша са съседни и живеещите в чужбина използваме фонетична такава....).

7.   6, ти започна със заяждането и затова ти отвърнах. Като ще правиш забележки, поне се върни и си прочети шльокавицата. Или ти от бързане да се заядеш, не смогна?

Това, че съм объркал една буква, не означава, че съм неграмотен. Много взе да се преекспонира това понятие. Объркаш една буква и вече "си неграмотен". А защо не спомена за останалите 500 букви, които са правилни? И това ли е най-важно в темата? Можеше да го напишеш добронамерено и като съвет, а не с това пренебрежителното "голям човек си". Това е опит за заяждане, а не добронамерен съвет. Да съм написал цялата история като първолак, разбирам, ама да се заяждаш за единствената неправилна буквичка в целия текст... И после го извъртя, че аз се заяждам и не съм бил мъдър, защото не съм ти мълчал. Като ме опознаеш в реалния живот, тогава ще говориш за мъдростта ми, а не да се хващаш за глупости, понеже не ти мина назидателния тон и не можа да си избиеш комплекса.