Споделена история от Други

Къде да си инвестираме парите?
Мога да спестявам по 2000лв на месец и на година е 24,000 реално не искам просто да седят у нас или в банката... дори скъпа кола не искам да си купя. Искам да си "складирам" парите, че поне да знам че имат някаква стойност :). Мисля за имот или злато/сребро. Реално аз мога да купя на година по 200г инвестиционно злато и така до пенсия,но не знам дали е удачно. Аз искам просто да си сложа парите в нещо което е 'пари' а не тези измислени книжни пари.

Удачно ли е примерно да имаш за 30г едно 3кг злато ? или да купиш имоти и просто да ги имаш не толкова дали правиш пари, то е ясно, че ще се зима наем а до наема колко е ще го мисля :).

Приятел на баща ми имаше доста платена работа и за 50г си купи 4 имота.. не знам колко е правил,но 4 имота после са му като пенсия наемите и ако се разболее (дано не стане) ще продаде.

Според мен... благородните метали и имотите ми се струват добра идея,мога да се захвана и няма да усетя разлика, дори пари за екскурзия ми устават. А когато имам семейство вече ще намаля потока на пари към каквото и да е било. Просто искам да имам нещо 'физическо' и нещо което знам че мога да го пипна.

Струва ли си?. Споделете вашето мислене. Отворен съм на всякакви коментари.

Коментари

1.   Не ти препоръчвам злато. Гарантираш ли, че в следващите 20-30 г. няма да ти оберат апартамента? А и златото преди 12 г. е било на същата цена като днес. Ако броим и инфлацията, реално е загубило стойността си на половина. Каква е гаранцията, че ще спокъпне в следващите 12? Никак не съм убеден, че златото все още е хедж срещу инфлация и кризи. Даже напоследък си корелира и с акциите. Т.е. при срив на акциите, което най-вероятно ще стане в близките година-две, ако не и по-рано, като нищо и златото може да ги последва. А и в момента е много близо до историческия си връх, не мисля, че е много подходящ момента за покупка.

Въпросът, който задаваш в момента е доста труден за отговаряне дори и водещи икономисти, тъй като в момента всичко е в балон, в същото време има и инфлация, така че и кеша не е алтернатива.

Аз за себе си имам решение, но ще си го запазя в тайна, за да не подведа някого, ако съм в грешка.

2.   Аз бих обръщал само в долари и злато.

3.   Най удачно е да похарчиш парите за образование на теб или децата ти, второто най удачно е да ги похарчиш за изживявания и в бъдещи готини спмени, след 20г да кажеш "когато бях на Хонолулу....".
Иначе всяка инвестиция има риск, а този който ти даде съвет в какво да инвестираш, няма да поеме твоя риск. Златото може да ти го оберат, имотите може да ги застигне я пожар, я земетресение или пък управници да вземат пак имотите на богатите, както е ставало не веднъж и днес отново. Ето виж как из Европа отнемат имоти на руснаци само защото са руснаци. Ти сам поемаш тези рискове, а спомените и образованието никой не може да ти ги вземе.

4.   Добре де, а не ти ли се иска да направиш нещо полезно, вместо да "складираш"?

5.   според мен.. инвестирането в злато е добър начин да си запазиш парите,но не и да ти се увеличат.. да след 20г може и да се увеличат,но като цяло стойността си устава.

1, според мен ако не му се занимава с 'инвестиции' може просто да си купува злато и по време на криза или като няма лев да си земе някой лев, според мен той иска просто да си ги запази парите.

Та той ако наистина може да пести по 2000 на месец то това са за 10 години 240,000.. може да е решил да ги има парите просто и като се пенсионира да ги зима.. не знаем.

Но не е лоша идеята.. малко страшно да имаш 1кг злато у вас :Д но той си знае.. Златото винаги си е добра алтернатива, не вадиш пари но сигурни пари :). Дори и да паднат с 5% или 10% дори и да е на загуба та той има 90% 95% от парите повечето губят много.

Пожелавам му успех,но ако може да пести толкова да земи един имот.. аз също имам злато и почнах да го купувам когато почнах първата си работа бях на 18 и от 18 до 25г само злато си купувах и сега хич не ме ебе дали пада или не тези пари ще ги използвам когато стана 65 ако съм жив ако не децата ми..:)

Мод: защо си пишеш сам коментари от името на друг?

6.   4, може да е полезно това с златото, когато умре децата му ще ги имат

Мод: защо си пишеш сам коментари от името на друг?

7.   3, малко трудно в БГ да имаш "добро образование". Тези с парите и мозъците се изнесоха от БГ. Тук само баровци и хора с бизнеси и имоти са у нас. Поне така го виждам аз.

8.   Исторически погледнато последните 10-20 г. златото НЕ бие българската инфлация, даже е под нея.

9.   Евала на модератора!