Споделена история от Други

Току-що направих първия си милион в долари
Ще си призная, не беше изобщо лесно. Трябваше да издържам мечи пазари, които бяха толкова трудни. Направо си ядях ноктите от стрес. Имах постоянно страх от флаш крашове. Много пъти имах желанието да фомна в различни инструменти и като цяло имаше много много много стресиращи ситуации. Но в един момент просто реших, че трябва да бъда търпелив и умен. Това беше безопасния път, който ще ме доведе до финансова независимост. В края на краищата забравих за моето портфолио и просто чаках няколко години, преди да го проверя отново.

Години по-късно повече от щастлив съм, че мога да ви кажа, че моето портфолио стигна 1 000 000 долара, което ме прави фактически милионер. Беше голямо постижение за мен, тъй като ще ми позволи да гоня моите интереси, да играя видео игри по цял ден, а може би дори да започна канал за стриймване на видео игри. Винаги съм искал да покажа моите невероятни гейминг умения. Ще ми дава възможността да помагам на тези, които искат да си подобрят живота.

Никога не съм очаквал, че ще стана милионер, но ето случи се. След години търпение и държане моето портфолио най-сетне стигна един милион зимбабвийски долара.

Коментари

1.   Радвам се авторе, че имаш чувство за хумор. Тук се изредиха вече няколко комплексара да реват и пищят как с малко вложения в крипто са станали милионери. И всеки един техен коментар, ако се разгледа малко по-критично НЕ издържа логически и фактологически.

Богатството е в здравето, знанията, щастието и любовта към най-близките ни и обични същества. Те ни правят щастливи и богати.

2.   Браво!

3.   Някои хора направиха милиони от стриймване. Пожелавам ти да направиш милион в евро.

5.   А честито! Хаирлия да е! Вторият милион гледай да е в ирански риали или виетнамски донги!

6.   Аз съм милионер в виетнамски донги.

8.   Първо мисля, че правиш грешка като споделяш успехът си тук. Хората са зависливи и мръсни и съм забелязал, че споделя ли нещо такова тук то се проваля след това. Сигурно е заради енергията на българите. Второ не искам да те разочаровам, но босът на световният елит Клаус Шваб раздаде папките на световните лидери с механизмът за световното зануляване. А те от своя страна ги раздадоха на по-малките риби. Виж примерно какво имаше на корицата на папакта която Урсула даде на премиерът ни при идването и в България наскоро. Тия пари не са за възстановяване на страната от Ковид, а за прокаване на новия световен ред. Така и не казваш с каква дейност си натрупал милионът, свързано ли е с видеоигрите? Кои са ти любимите игри? А с виртуалната реалност опит имаш ли?

9.   Някой хвана ли се до края?

10.   И като се събуди? Краката ти отвити, а чехлите ти наядени от кучето!

11.   Това беше тест за интелигентност и бях убеден, че някои няма да го издържат. Номера 8 и 10 са доказателството. Досетете се защо липсват и номера 4 и 7. Вероятно злоба/завист или обвинения в открити крака. От 9 коментирали до момента 4 са с плачевна интелигентност. Сами си правете изводите от какви хора искате съвети тук.

12.   Хубаво, сега почвай и духовното развитие, щом имаш този базов минимум от милион долара! :D

13.   11-ти, поясни къде са се провалили в теста за интелигентност както го наричаш, тия които са се провалили според теб.

14.   В кои акции инвестира, за какъв период и с какъв капитал започна?

15.   13, прочети предпоследната дума от историята и се надявам да разбереш. Макар че щом задаваш такъв въпрос, се съмнявам.

16.   13 - ами защото можеше да видите в нета какъв е курсът на зимбабвийския долар.

17.   от 13 до 11 и 15
Ако някой е сигурен, че един човек е нискоинтелигентен само защото е недогледал нещо, това е сигурен показател, че нискоинтелигентен е именно този, който го смята за такъв. Освен това никой не знае курса на зимбабвииският долар. И лева е със стойност близка до американския долар, но България е страна от третия свят. Аман от комплекси тука.

18.   17, ами предполага се, че като ще коментира и особено плюе, е редно най-малко да е прочел и разбрал за какво става въпрос. Ако чете без разбиране, много ли е интелигентен? Или бърза да оплюва, без да е разбрал за какво става въпрос, интелигентен ли го прави? Ами ако темата беше сериозна за реален съвет, как очакваш някой да се вслуша в съвета ти?

19.   Не разбирам манията на хората, да мразят инвестициите и успеха. Да, има хора реализаират печалби, има такива, стават и милионери. Не сме 2000-та година, кгоато всичко беше само мутри и наши хора. Вече за младите има и други шансове. Ок, авторът си троли на воля, но аз релано познавам набори, които минаха първия милион преди години. Не разбирам, защо има такъв негативизъм към подобни хора! Все едно са взели нещо от вас.

20.   19, завист.

22.   17 до 18

Ако някой ще пуска тема е редно да е обяснил в детайли тънките и деликатни моменти в нея, а не да чака пишещите тук да гадаят, да ги оставя на въображението им, или да си правят справките за тях, визирам неща от сорта на зимбавският долар, защото не им е работа на тях това. Работа им е само да коментират и дават съвет. Щом авторът казва, че е милионер значи е такъв. Милионер е синоним на богаташ. А това, че е в зимбвабвииски долари, трябва ли да ми говори нещо? Ми аз ако пусна тази тема в западен форум и накрая кажа че съм милионер, но в Бг левове, това трябва ли да им говори нещо? Ми по тая логика левът трябва да е с по ниска стойност от на Зимбвевбе валутата, защото България е била, е и ще бъде под нечие робство, а Зимвабве е бил само част от историята си. Каква е гаранцията и логиката, че аборигените от Зимвабве са с евтина валута, след като тия в България са със скъпа почти колкото долара? Прости са тия които крият неудобните за тях детайли в темите си, очаквайки да чуят одобрение по техен адрес така, както и тия които се заяждат за правопис и наричат прости другите за неща които не са споменали в темите си. Аз стойността на валутата на Зимбвабве не я знам, защото не съм се сблъсквал с нея и не ме интересува, но вие сто пъти се сблъсквахте с Баце и пак гласувахте за него. Сблъскахте се и с логото на папката която Клаус Шваб даде на Урсула, а тя на Киро и пак не сте разбрали за какво става въпрос. Ето това вече са наистина важни теми.

23.   22, ми то дори не е необходимо да знаеш курса на зимбабвийския долар. Средно интелигентен човек ако прочете "зимбабвийски" трябва да му светне лапмата, че има нещо нередно.

24.   Тъй тъй. Я кажи сега нали с 1000лв започна като стартов капитал? Или даже с 200? Продавай акциите докато са милион, че след 3 месеца да не плачеш "Бях милионер, а сега имам за кола на старо".

25.   24, прочете ли историята до край или поне коментарите?

26.   ъхъ, повярвахме ти :) Кай само - като се събуди, беше ли ти мокричко в гащичките ? :)
Всеки втори загубеняк дето няма никакви , ама абсолютно никакви практични умения, е решил да става ютубър и да ръси акъл. Щото го има в излишък, разбира се. Особено пък тея дето са решили да показват на света колко добре играят игри :) Пич, и идея си немаш с каква конкуренция ще се сблъскаш :)

27.   26, виж предпоследната дума от историята

28.   Като чета колко функционално неграмотни некад*рници има, които не могат да асимилират какво четат, направо ми става лошо...
1 милион зимбабвийски долара = 5 хиляди лева.
Човека си прави майтап с вас.
Масата сте точно такива - четете, гледате, слушате и вие не знаете какво, но сте моментално съгласни/несъгласни. Никаква мозъчна дейност бате...

29.   До 26 - Що за глупост.

30.   28, целта на темата беше точно да се види на практика колко функционално неграмотни са поне 1/3 тук. Дори елементарен и явен майтап не могат да различат. И между другото не само защото са функционално неграмотни. А и от завист. Защото като видят думичката "милион" и вече първосигнално мисълта им изключва от завист и въобще не четат нататък.

Та ако половината тук не могат да различат елементарен и явен майтап от реалността, то какво да говорим за теми, за които трябват поече от мозъчни гънки, за да разбереш темата, камо ли да дадеш съвет. И това е другата цел на темата - да се види колко са меродавни съветите тук.